Bývalý vedec, dnes vysokoškolský učiteľ Ira Kane (David Duchovny) a jeho kamarát, vedec a športový tréner Harry Phineas Block (Orlando Jones) trávia svoje všedné dni márnym čakaním na niečo, čo by zmenilo ich život. To sa však stane rýchlejšie, ako sa stihnú nazdať - na Zem totiž dopadne záhadný meteorit, obsahujúci zárodky vesmírnych organizmov! Evolúcia, ktorá by vo vesmíre trvala desaťtisíce rokov, prebehne na Zemi za jediný mesiac, následne na našej rodnej planéte nastane obrovský chaos a ľudstvo sa pripravuje na koniec sveta... Jedinou jeho záchranou sa stanú vedec s pochybnou minulosťou Ira, ktorý kedysi pracoval pre armádu, ale po jednom z nevydarených experimentov bol prepustený, jeho bláznivý kamarát Harry, netalentovaný požiarnik Wayne Grey (Seann William Scott) a svedomitá biologička Allison Reedová (Julianne Moore). Práve Allison, pôsobiaca v štátnom výskume, spočiatku absolútne nedôveruje Iraovým schopnostiam. Ide ale do tuhého a jej nezostáva nič iné, ako to risknúť a spojiť sa so skupinou bojujúcou s nebezpečnými votrelcami... (TV Markíza)

PatrikP4

Začal jsem si po chvíly vzpomínat že jsem to viděl a docela jsem bavil a když si vzpomenu že jsem se bavil i dřív nemužu to odsoudit za to že já jsem zestárl... ()

LencaN

Ukázkový zástupce průměrné komedie. Nic světoborného se nekonalo, ale jako sranda to fungovalo dobře. Sem tam se mihly dobré vtípky, plus pár vizuálních chuťovek. David Duchovny byl lehce kamenný, ale o to srandovnější, jeho černošský kolega měl dobré hlody a Julianne Moore se může tvářit sebevíc důležitě, ale taky dokáže poškádlit vaši bránici. ()

vandamator

Zábavná scifi komedie, skvělé herecké obsazení, ale mohlo být ve filmu mnohem více vtipných pasáží. Jinak na odpoledne relax výborná záležitost víc nečekejte. ()

imaginer21

Mulder trošku jinak, hláškující ostošest a se sakramentsky sladěnou partičkou kolem sebe. Vůbec nevím, co to vlastně mělo znamenat, ale je mi to jedno. Protože tady šlo o vypnutí mozku a podlehnutí přímočaré a jednoznačně trefné zábavě střílející si ze všeho spielberovského za poslední léta. A bez újmy, navíc s drze neskrývanou reklamou na jeden nejmenovaný prostředek proti lupům. Tohle prostě žeru. ()

Imouse

Dost špatná komedie, kterou drží nad vodou pouze vykradený nápad s uryhlenou evolucí. O vtipech se nedá mluvit - křeč střídá křeč. A proboha co tam dělala postava, kterou hrál Seann William Scott - pokud měla být vtipná, tak jsem něco přehlédl, ale spíš to byla role pro kámoše. Čekal jsem, že alespoň něco vytěží z tohoto vcelku originálního nápadu. Bohužel se to všechno zvrhlo v reklamu na šampón. ()

Treble

No film je to mizerný od tý doby co to má začít být "opravdu ta správná sranda". Ale jinak jako sci-fi nápad mi to připadá hodně dobré a trošičku i děsivé. Jejda z toho by mohl být dobrý seriózní sci-fi film... ()

lukas.bond

Pokud budete mít ne moc dobrou náladu, koukněte na Evoluci a věřte, že vás to "osvěži". Neříkám že se jedná o něco senzačního, ale rozhodně se odreagujete a čas od času i pobavít ()

Africanus1

Infantilní scénář + nefungující gagy + přehrávající herci = debilní komedie. Nicméně jednou nebo dvakrát jsem se pousmál, takže tu jednu hvězdu z milosti tomu dám. ()

Incogn1to

Z nějakého důvodu jsem se při první projekci chechtal jak magor každému fórku (ne, nic jsem nekouřil)... Po čase, když jsem si to pustil znova, jsem se ani nepousmál. Divné. ()

Dave94

Skvělý film , ktetý mě opravdu pobavil.Výborné obsazení , které nezklamalo.Dávám tomu 74% a myslím si, že by si tohleto hodnocení zasloužilo i tady na čsfd. ()