Dva

• Španielsko Dos

Dva cizí lidé po probuzení zjistí, že k sobě mají přišitá břicha. A další šok je čeká, až se dozví, kdo má jejich hrůzné utrpení na svědomí. (Netflix)

Adramelech

Jedná se o komorní film, protože téměř celý jeho děj se odehrává v jedné komoře, tedy místnosti. Dva cizí lidé, muž a žena, se probudí a zjistí, že jsou k sobě přišití břichy. Neznají se a netuší, kdo a proč jim to udělal. Dál je to hodně psychologické, dramatické a hlavně nechutné. Komu se líbil film Lidská stonožka, ten jistě ocení i tento bizarní snímek. Můj šálek čaje to právě není, ale přesto jsem film sledoval se zájmem až do konce, aniž bych cítil potřebu jej posouvat. Nezbývá mi, než abych vyslovil umírněnou pochvalu morbidní fantazii tvůrců, kteří to vymysleli a natočili. Rovněž oceňuji, že příběh má svým způsobem logické vyústění, byť poněkud šílené. ()

honajz2

Zajímavý a lákavý námět, ale nakonec je z toho jeden z těch thrillerů, které o víkendech chodí na Prima Love. Má to v sobě sice dost zvratů, netrvá to zbytečně dlouho, ale bůhvíjak chytře vymyšlené to není, atmosféru to má dost průměrnou a natočené je to hodně standardně, herci ujdou, ale nezaujmou a celkově je to takové na jedno zhlédnutí a hned zapomenout. Stejně jako tomu tak je skoro vždycky u tohoto typu thrillerů. A to jsem podle námětu skutečně čekal něco odvážnějšího, vyhrocenějšího nebo inteligentnějšího, ale ono holt ne, no... Nicméně v rámci svojí kategorie je to pořád jeden z těch lepších filmů a závěrečná pointa sice není bůhvíco, ale má aspoň zajímavý nápad (který popravdě nebylo třeba zdůrazňovat tím symbolem, protože už v tu chvíli to muselo být jasné snad každému). Lepší 2* ()

darkrobyk

David a Sára, kteří se neznají, se probudí na posteli v jakémsi pokoji. S hrůzou zjistí, že jsou k sobě přišiti v místě břicha a hrudníku. Společně se snaží vypátrat, kdo za tím stojí. Sára Davidovi příliš nevěří, je přesvědčena, že má ve všem prsty. Důležitá je číslovka dvě. Komorní drama, kde není potřeba gore, ale jen dvě postavy, co společně pomalu odhalují pravdu o důvodu, proč tak skončily. V závěru se kruh uzavře. Poněkud bizarní snímek pro menšinového diváka. ()

Malarkey

Kvůli nápadu jsem vydržel až do konce. To ale nic nemění na tom, že to teda je totální hovadina. Ten koncept vůbec nefunguje. Dva jsou sešití, ale po místnosti se pořád pohybují tak, jak kdyby sešití vůbec nebyli. Největší zásluhu si zaslouží ti dva. Hrát takhle intimně 70 minut musí člověka poznamenat. Minimálně to musí skončit sexem v zákulisí. ()

borec999

Lightová a stráviteľnejšia variácia na Ľudskú stonožku s pár nepríjemnými momentami na pohľad(snaha oddeliť sa od seba),znepokojivým námetom, jemne načrtnutou mytológiou a symbolikou ohľadom čísla 2 a s vcelku dobre vymysleným záverečným vysvetlením toho, kto a prečo pripravil našim dvom hlavným hrdinom takéto nemilé prekvapenie. Celkovo nič čo by som výraznejšie doporučoval alebo čo by spôsobilo podobný poprask ako holandská prvotina od Toma Sixa, ale v rámci námetu a krátkej hodinovej dĺžky to podľa mňa ani o moc lepšie dopadnúť nemohlo a tých 45% ktoré film má je podľa mňa až prehnane kritických. Ľahko nadpriemerný triler pre divákov silnejšej povahy. 60 % ()