Odseděla si svoje, ale lidi jí minulost neodpustí. Teď chce napravit svoje chyby, a tak se pustí do pátrání po sestře, kterou opustila. (Netflix)

UhLee

(8/10). Sandru Bullock jsem vždycky považoval za velmi slušnou herečku, ale až v téhle roli mi ukázala, co se v ní doopravdy skrývá. Dokázala výborně zachytit tu vnitřně zlomenou ženu, která se snaží získat druhou šanci. Trýznivá atmosféra, který celý snímek provází je perfektní. Režisérka ukázala, že Narušitel systému nebyla náhoda a vypadá to na nový talent. Pro mě stalo už takovým nepsaným pravidlem, že Jon Bernthal přidá každému snímku, kde se objeví jednu hvězdičku. Ani tento snímek nebyl výjimkou, protože si to zase neskutečně dával. Taktéž vidět Vincenta D'Onofria v jiné roli než Kingpina bylo taktéž příjemným ozvláštněním. Byl to fakt silný film, který ve mně rezonoval opravdu hodně a konečné minuty byly nesmírně silné. Netflix poslední dobou vypouští fakt kvalitní snímky. ()

BMW12

Zajímavé drama z dílny Netflixu a v hlavní roli s mou oblíbenkyní Sandrou Bullock. Ve filmu vidíme, že když je někdo ve vězení, tak ta nálepka se s ním táhne už po celý život i po propuštění. Zde se chce hlavní hrdinka setkat se svojí vlastní sestrou, ale nemá na to právo. Dojemné drama, které má však pár přetažených a zdlouhavých scén, proto dávám 3*. ()

vurhor

Poměrně slušný film, který svou syrovou realističností krapet připomíná Lonerganovo drama Místo u moře. Alespoň tedy v prvních dvou třetinách, v té poslední to sklouzne do trochu nelogického bince. V nemilosti je ale po většinu času slušným a poutavým nahlédnutím do života člověka, jenž se právě dostal z basy za zločin, kteří by mnozí považovali za skutečně neodpustitelný. Velká škoda je ale ta, že film v jeden moment sklouzne z onoho pomalého a tísnivého dramatu do jakéhosi krimi thrilleru, čímž si film trochu pohnojil samotný závěr, který byl jak uspěchaný, tak i nepravděpodobný. Hrozně mě bavilo Sandru Bullock sledovat během jejího prodírání se běžným po-vězeňským životem, ve kterém nenachází téměř žádné pochopení A přesně toho se měl film držet po celou dobu. Ona dějová linka se dvěma bratry, kteří se hlavní hrdince budou chtít určitým způsobem pomstít, mohla být zpracována lépe a realističtěji. Takhle ale zkrátka hrozně ubrala na kvalitách, které má jinak snímek rozhodně slušné. Má to dobrou atmosféru, není to sentimentální, plus Sandra tam je fakt skvělá. Ve výsledku vlastně hodně dobrý film. Kombinace žánrů tomu ale rozhodně uškodila. Slabší 4* ()

Script

Chvíli jsem myslel, že za ten béčkový závěr filmu dám tři hvězdy, ale musím to o něco zvednout, kvůli začátku a průběhu filmu. Film hezky poukázal, do čeho se dostávají lidi po propuštění z vězení po skončení jejich trestu a není to vůbec pěkný pohled. Spoiler alert: Kdyby to zakončení nebylo takové jaké bylo, tak bych tomu dal možná i plný počet, ale tvůrci se rozhodli udělat z hlavní protagonistky nevinnou osobu a tudíž význam filmu se skoro ztratil. ()

kolda1990

Drámo drámovitý jako kráva. Za mě super, přesně tohle miluju. Nudné, pomalé? Nudné určitě ne, pomalé svým způsobem ano, ale mě to vůbec nevadí. Tak když někdo nemá rád drámo, tak ať na to nečumí a koukne se na nějakou trapnou komedii. Sandřička nám nějak stárne, každopádně hraje skvěle a člověk jí to věří. Prostě taková správná deprese jak má být a konec překvapil. Pěkná čtyřka. ()

• Ke konci filmu hraje Katherine (Aisling Franciosi) na pianu skladbu „Everything in Its Right Place“ od kapely Radiohead z alba „Kid A“. (kowalski)
  • Natáčalo sa v kanadskej provincii Britská Kolumbia, predovšetkým v najväčšom meste Vancouver. (MikaelSVK)

Ctihodný občan se vrátí

Ctihodný občan se vrátí

22.05.2022

Thriller Ctihodný občan z roku 2009 se loni v prosinci stal třetím nejsledovanějším filmem na Netflixu za čerstvě vydaným blockbusterem Red Notice a dramatem se Sandrou Bullock (Nebezpečná rychlost)… (viac)