Trese: Strážkyně světů

Alexandra Treseová udržuje klid v Manile, kde se temné nadpřirozené síly mísí se zločinným podsvětím. Zdá se ale, že se schyluje k bouři. (Netflix)

Recenzie používateľa Jeoffrey k tomuto seriálu (1)

Trese: Strážkyně světů (2021)

Připadám si jak když sedím v obyčejné hospodě, kde se majitel vykašlal na jakoukoli hezkou výzdobu a u stolu se mnou je partnerka, která mi vypráví příběh. Děvče mluví unyle, bez nadsázky či emocí. Její příběh je sice občas zajímavý z pro mě lákavého prostředí, ale ona ho neumí moc dobře vyprávět a tak se občas přistihnu, jak ztrácím pozornost a myšlenkami brouzdám někde jinde. Děvče má na sobě zmačkané a lehce ošoupané značkové oblečení a já si i tak říkám, že evidentně do svého dnešního hávu příliš peněz neinvestovala (rozhodně ne dost), nebo spíš na něm nacházím docela zásadní nedostatky. Gestikulace a vůbec pohyb těla celkově jsou někdy zvláštně trhané (především když mi povídá o akci), jindy takové lehce nepřirozené. Je to obyčejné tuctové děvče, kterému ke kráse chybí především nějaké kouzlo, nebo alespoň špetka charizmatu a já už teď vím, že až tohle skončí, tak se jí už asi nikdy znovu neozvu... Takhle nějak bych popsal pocit ze svého dnešního setkání s Alexandrou Trese. Mnohé, s čím se dokážu ztotožnit, tu už zaznělo, dokonce i to srovnání s Constantinem se nabízí, přeci jen to prostředí je podobné, ale John Constantine je úžasná a výrazná postava. Jenže koho jsem měl mít rád tady? A tak se nová láska nekoná (emoce celkově došly), zábava chybí, uchvácení žádné a jen ze zajímavého prostředí, průměrného příběhu a potoků krve tady víc jak 4,5/10 za sebe neuplácám. ()