Posádka vojenského letiště nesmí opustit prostor, protože byl vyhlášen hotovostní stupeň číslo dvě. Byly zrušeny všechny vycházky a vojín Standa Urban se marně těší na setkání se svou dívkou, která za ním přijela na návštěvu. Kamarádi z ošetřovny mají pochopení a celou akci konspirativně zorganizují... Ve své době odvážné milostné scény proslavily studentku DAMU Jaroslavu Obermaierovou jako jednu z nejerotičtějších hereček poloviny 60. let. Později se věnovala i značně odlišným aktivitám. (oficiálny text distribútora)

Schlierkamp

Tak tohle se nepovedlo. Film mě vůbec nezasáhl, nepochopil jsem smysl, ani jsem se nebavil. Neustálé překřikování dvojce Pucholt-Wimmer bylo až únavné, podivná atmosféra kasárenského prostředí a nedostatečně vykreslené postavy filmu rovněž neprospěly. Pouze pohled na mladou J. Obermaierovou snese vyšší nároky. Od Z. Brynycha jsem žádné veledílo nečekal, ale tohle je opravdu slabé. Dvě hvězdičky za JO a mého oblíbence R. Jelínka. ()

tranquill

"No ale mně je fakticky skoro každej den blbě..." Ta písnička k erotické pasáži, ač velice známá, působila až bizarně 😁 Za toho zpívajícího Pucholta hvězda navrch. ()

Rattlehead

"Rozčilovat se znamená mstít se na vlastním zdraví pro blbost jiných". Scénář Uhdeho a Brynycha opravdu moc poutavý není, ale zajímavá kamera a nádherná Jaroslava Obermaierová nemohou zklamat. Kladem jsou i hezké písničky. ()

Fajt

Neuvěřitelný Uhdeho úlet, který asi viděl vojnu z rychlíku. Taková blbárna je naprosto nemyslitelná u letištního bojového útvaru, no a lampasácký komplot pro jednoho vojína ??? A Brynych mu to zbaštil. Jedna hvězda pro Obermajerovou. ()

Yaan2

Obermaierová byla okouzlující, takový obličej se málokdy vidí i dnes. Jinak ale slabé výkony herců, bylo to utahané, jak po stránce děje, tak po stránce nudy. Nevěřil jsem, že může být nuda utahaná. Proto dávám 2 hvězdičky a ta třetí je Obermaierová za mlada. ()

Kosir

Co na to říct? Dnešní předseda televizní rady a již zesnulý režisér se moc nevyznamenali. Hloupý film, co měl dělat křoví dvěma erotickým scénám, v českém filmu tehdy nevídaným. Diváci Ulice aspoň mohou na vlastní oči vidět jak je krása pomíjivá. Jana a Jarka byly takové svěží květinky mezi trapnými bodláky (včetně Pucholta), to vše orámované zašlými kachličkami a řadou zaparkovaných "třpytivých" letadel. Škoda, že se nesvlékla i Pokorná (která u Šípa práskla na Brynycha jeho zájem o soukromé vyučování), to bych dal ****. Za eroticky "poněkud" přehrávající Obermaierovou pak ***, protože jinak to je odpad. ()

Ziral

Tento bizarní paskvil mohl vymyslet jedině rádoby literát a politik M. Uhde a spol, kteří nemají ani potuchy co je to život vojenský. Sled nesmyslů podporovaný vše chápajícím a tolerantním Adamírou. Obrmajerka s Čápem předvádí postelovou smršť, kterou asi nikdy nezažili, tak nemají co předvést. Svojí nahotou si zajisté pootevřela dvířka své budoucí kariéry. Osobně jsem sloužil na voj. letišti Planá u Č.B. tak velice dobře vím co je možné a co je fantasmagorie. Špinavé prostory ošetřovny a nejen ty, by snad mohly reprezentovat parizánský bunkr a ne vojenské prostory u prominentního útvaru !!! ()