Vrah známý jako „Holiday“ pokračuje ve sledování Falconeho zločinecké rodiny, zatímco v Gotham City je další hrozba – nová generace maskovaných zločinců. Batman má podezření, že bývalý spojenec by mohl být sériový vrah. (JasonCZ)

LizianShaw

Stydím se, že se ještě nedostal k přečtení opěvované komiksové předlohy Long Halloweenu. Z tohoto důvodu nemůžu poměřovat, takže nevím jestli animák na něco zapomněl či naprosto přeměnil. Každopádně se mi to líbilo fakt hodně, a druhá část je o dost více akčnější a napínavější než část první. Ze všeho nejvíce se mi líbili Harvey a Catwoman, Jensen Ackles se mi však na netopýra nehodí. Každopádně akce ve finále byla nádherná, tolik padouchů proti ústřední dvojici, představit si to v live-action... to by zkrátka bylo fantastické (jen jsem kroutil hlavou nad faktem, že Joker v jednu chvíli přepral Batmana). ()

DJ_bart

Komiksový román 'Long Halloween' jsem odjakživa považoval za nejvíc overrated Batmanův příběh, jehož oblíbenost jak u čtenářů tak kritiků jsem nikdy nepochopil, už jen proto, že Batmanova role je v něm naprosto zbytečná a irelevantní – přestože z hlediska grafickýho zpracování anebo stylizace do klasický gangsterky tomu nejde nic vytknout. A to naneštěstí platí i pro jeho filmovou adaptaci, která je mnohonásobně míň kvalitní. Poutavost level nula. ()

agentmiky

Rozhodl jsem se tento komiksový dvoudílný počin o Batmanovi hodnotit jako celek. Dlouhý Halloween rozhodně nezahálel na poli obsazení. Takové kvantum záporáků z DC světa jsem nečekal ani v těch nejdivočejších snech (třeba takový Calendar Man byl pro mě novinkou). Osobně se mi zamlouvala ta pesimisticky laděná atmosféra prosáklá skrz naskrz depresí, tady se to velice hodilo. Po stránce akce asi není moc výtek, snaží se to držet spíše při zemi (kromě přestřeleného finále), jen malinko nechápu, že z Catwoman zde udělali postavu, která musí na každém kroku zachraňovat Batmanovi krk :D Ale co už. Závěrečný zvrat se dal odhadnout dříve, což ve výsledku zamrzí, i tak jsem asi ale tuto 3hodinovou jízdu užil v rámci možností :) Silné tři hvězdy. 7/10 P.S. Ty úvodní titulky byly jedním slovem BOŽÍ! ()

filmmovier

Konečně jednou adaptace batkomiksu, kterou její tvůrci řádně nezprasili. Po průměrném Tichu či Kameňáku konečně přichází DŮSTOJNÁ adaptace dalšího slavného příběhu s Batmanem a i tentokrát se předloha řadí k tomu vůbec nejlepšímu, co si s netopýrem lze přečíst. Skutečně temný detektivní komiks s fantastickým námětem, soubojem mafiánských rodin a výtečnou atmosférou. Filmová adaptace jí sice část ubírá, ale to je jen drobnost. Tohle mě rozhodně velmi potěšilo a ve stejném stylu bych si nechal líbit i Temné vítězství, které se ostatně samo nabízí.  Druhá část je hlavně o originu Two Face, a je povedená samozřejmě. Nakonec přece k drobným změnám oproti předloze došlo (identita Svátečního vraha), ale dá se to úplně v klidu snést. 85%. ()

iXtr3m3

Chvíľu som premýšľal len nad tromi hviezdami, ale nakoniec zostávam pri štyroch. Prečo? Pretože to hodnotím ako celý dvojfilm a tento dvojfilm je jednoducho veľmi odlišný od tých, čo sme poznali doteraz. Namiesto opulentnej a veľkolepej či inak megalomanskej akcie a deštrukcie, ktorú poznáme z DC animákov, totiž dostávame relatívne psychologickú takmer noir detektívku so superhrdinom, ktorý chybuje, nie je neporaziteľný a je ďaleko "normálnejší", ako ho poznáme z iných snímkov. Zároveň vidíme prerod a vznik jedného z jeho najväčších protivníkov po Jokerovi a veľmi veľmi dobre spracovaný, možno ešte lepšie ako od Nolana. Jasné, akcie bolo menej a navyše sa držala pri zemi, ale nakoniec rozpačité pocity v určitých úsekoch sledovania vystriedalo celkové uznanie snahy tvorcov, posunúť nám opäť dospelejší príbeh ako len klasickú detskú animovanú rozprávočku. Netvrdím, že si to ešte niekedy napriek tomuto hodnoteniu pozriem, ale ako ojedinelá skúsenosť z DC animovaného univerza to akceptujem a chválim. Samozrejme musím priznať, že nakoľko som doteraz videl všetky ale všetky animované filmy od DC, tak radšej by som sa vrátil ku klasickej superhrdinskej kostre a keď vidím, že investovali do dvojfilmu s takýmto "neepickým" príbehom, tak to len vyložene naštve pri prihliadnutí na to, že iný a to doslova megalomanský a apokalyptický príbeh Injustice urobili len a len v polovičnej stopáži, čo mu ublížilo neskutočne. ()

• Film obsahuje potitulkovou scénu. (Duoscop)
  • Inspirováno ikonickým příběhem DC Comics z poloviny 90. let od Jepha Loeba a Tima Salea. (JasonCZ)