Batman: The Long Halloween, Part One

Batman vyšetřuje vražedné řádění, které se odehrává o svátcích.. (JasonCZ)

Cartmof

Aby bylo jasno. Původní předlohu od Jepha Loeba a Tima Salea miluju a je to jeden z nejlepších komiksů s Batmanem, co si můžete přečíst. V době, kdy animák vyšel (respektive první část), jsem ho spolehlivě odignoroval. Řekl jsem si, že mi to nemá co dát, protože stejně vím, kdo je svátečním vrahem. Když jsem tedy jeden pozdní večer neměl co dělat a měl chuť na nějakého Batmana, řekl jsem si, že neudělám špatně, když adaptaci dám šanci. A upřímně? Jsem celkem zklamaný. Film určitě není špatný (mám tu namysli opravdu jen první část) a má své momenty. Pokud něco musím pochválit, je to animace. Animace je nádherná, k noirové vyšetřovačce jako je tato se hodí jak prdel na hrnec a pokud by byl film animován např. ve stylu DCAMU, určitě by nebyl tak dobrý. Hlavní zápletka je taky dobrá (protože si ji film jen vypůjčil. Furt je to adaptace). Nápad s vrahem, který zabíjí jen o svátcích je fakt skvělý. Kde je tedy kámen úrazu? No pro někoho, kdo četl předlohu vlastně film není nijak zajímavý. Sledovat, jak Batman vždy za někým přijde, zaklekne ho a vyslýchá hodinu a půl v kuse není úplně můj šálek čaje. Příjmná obměna byl tedy Joker, který příchází někdy v polovině a celkem pomalému rozjedu dává konečně nějaké grády. Upřímně přemýšlím, jestli se na druhou část vůbec podívám. Jediná věc, co mi k tomu dává nějaký podmět je, že je vrah někdo jiný, než v knize... ()

CaptainCzech

Na tenhle animák jsem se hodně těšil, už jen proto že si velmi cením komiksové předlohy. Atmosféra je tu naprosto znamenitá, tajemno a napětí se tu dají krájet. Batman není ještě TOP detektiv a tak dělá přešlapy, což je velké plus příběhu. Animace na vysoké úrovni (tahle kresba mě hodně baví).  Příběh je krom Batmana zaměřený na Denta a rodinu Falcone, což není tak obvyklé a je fajn se podívat do zákulisí téhle mafiánské rodiny. Navíc toto není klasická akční komiksovka, ale regulérní detektivka. Velmi povedená první část a hned jak to půjde pustím si i druhou. Za mě velmi silné 4* ()

moviefreak

DC si vyskúšalo novú animáciu na Supermanovi s Flashom a popravde moc ma nezaujala. Ale v Batmanovi sa s ňou naozaj noirovo vyhrali, a tento animák tak naozaj pripomínal to najlepšie z animoveného seriálu. Príbeh patrí k tým lepším zo sveta Batmana a dostávame tak poriadne drsného detektíva, ktorý spolu s ešte dobrým Dentom hľadá vraha vraždiaceho iba cez sviatky. Teším sa na druhý diel... ()

Shakers

Long Halloween som čítal a predloha je skutočne delikátna. Animák ma zopár drobnených zmien, ale moc mi neprekážali keďže to boli iba drobné zmeny. V prvom rade pribudlo viac akcie, animačne je to podané trošku modernejšie, ale väčšina scén sú ako vystrihnuté s komiksu. Prvá časť veľmi dobrá. Fajn príbeh, postavy, akcia, animácia a dabing (nevadila ani absencia dvorných daberov Conroy a O'Mara). P.S.: Nezabúdajte na scénu za titulkami. 80% - 4* ()

TwoFace

Tak i kultovní Dlouhý Halloween, jeden z nejlepších Batmanových příběhů, se konečně dočkal filmového animovaného zpracování. Po velmi slabých adaptacích Kameňáku a Ticha jsem se bál, jak tato dvoudílná adaptace dopadne. Naštěstí jde ale o zdařilé převedení komiksového příběhu, i když došlo ke změnám. Oproti předloze je zde mnohem více akce a děj je zjednodušen a některé momenty zcela vynechány. Co mi však vadilo především je to, že scénář z nějakého neznámého a stupidního důvodu opět (jako v Tichu a Gotham by Gaslight) mění vrahovu identitu. Hlavním Svátečním vrahem tedy není Alberto Falcone a žádný závěrečný plot twist s otazníkem a třemi Svátečními vrahy se tedy nekoná. První část parádní, druhá část slabší. Co se ale velmi povedlo v obou částech je animace. Sice je velmi odlišná od unikátní kresby Tima Salea, přesto je skvělá a doufám, že v tomhle stylu uvidíme i další příběhy, nejlépe pokračování v podobě Temného vítězství. ()

• Jensen Ackles oznámil svou účast 31. března 2021. S tímto projektem je však spojen už od podzimu 2019. (JasonCZ)
  • Po závěrečných titulcích je k vidění filmová scéna. (Rominator)
  • V úvodních titulcích můžeme vidět kresby z komiksu „Batman: Long Halloween“ od Jepha Loeba, kterým je film volně inspirován. (Knowho)