V roku 1969 nórska vláda oznámila objav jedného z najväčších svetových ropných polí v susednom Severnom mori, čím začala prosperujúce obdobie ťažby na mori. O päťdesiat rokov neskôr sa začnú prejavovať dôsledky pre životné prostredie – na dne oceánu sa otvorila trhlina, ktorá spôsobila zrútenie plošiny. Tím výskumníkov, vrátane Sofie (Kristine Kujath Thorpová), ktorá obsluhuje ponorku, sa ponáhľa, aby hľadal nezvestných a posúdil príčinu škôd. Zistia, že je to len začiatok možnej apokalyptickej katastrofy. Po evakuácii ostatných vrtných plošín však Sofiin milujúci spoločník Stian (Henrik Bjelland) uviazne v hlbinách mora. Sofie sa musí ponoriť a použiť všetky prostriedky na to, aby ho, aby ho zachránila. (TV JOJ)

Kozlowski8

Mladá norská výzkumnice Sofie, obsluhující podvodního robota, je povolána k hledání možných přeživších po zřícení vrtné plošiny v Severním moři, které způsobila trhlina na dně moře. Následně se však začínají propadat a vybuchovat další plošiny, schyluje se k obrovské katastrofě a Sofie navíc řeší záchranu svého přítele, který v jedné z těch plošin uvízl. Velice slušně natočený snímek, co se týká technické stránky, ale i samotný příběh dokáže zaujmout, upoutat a  není hloupý, jak to často u katastrofických filmů bývá. Docela jsem se bavil - určitě lepší průměr. 65 %. ()

Konev

Hlavní představitelka mě ke konci čím dál víc štvala! Rozhoduje za všechny, dělá si co chce a v momentě, kdy si člověk myslí, že tedy na to má, tak ani neví, že se mají spustit pumpy 🙈 ()

momomoo22

Je to skôr  komorný katastrofický film. Viete dopredu presne čo  sa stane. Aj záchrana prebehne rýchlo. Ale nakoniec to nevyznieva zle, nie je to hlupe na má  to atmosféru. ()