Bohémský pár z Lower East Side v Manhattanu, Suze (Andrea Riseborough) a Arthur (Harry Melling), je fascionván sadistickým gangem Young Gents, který v nich probouzí dosud neprozkoumané touhy a vede je ke zpochybňování hranic pohlaví, monogamie a sexuálního statusu quo. (mac000)

rashnomon

24.6.2023 Sexuální chaos plný submisivity a dominance. Lze to přirovnat k filmům Fassbindera, jelikož většina z nich se třpytí v queer tématice a velmi pohledném vizuálu, připomínající zrovna Please Baby Please. Nejen přirovnání k Fassbinderovi díky těmto tezím, ale též díky jeho otevřené sexuální touze (hlavně co se týče ženských hrdinek). Nadále bych to mohla přirovnat i k mé oblíbené dvojici Gonzalez+Mandico, kteří jsou zcela otevřeni exploraci sexu spolu s genderqueerness a celkové queerness jedinců. Jejich filmy též obsahují zcela odlišnou ale kontinuální mizanscénu a celkový styl, který je též doslovně podobný tomuto. Poslední bod inspirace bych vypíchla noir filmy, jelikož přesně tento snímek vypíchl pár prvků z filmů noir a šel s tím do toho. Každopádně. Jak jsem zmiňovala vizuál filmu, je mou povinností jej i popsat. Hraje se tu převážně se světly a to z 80% s takovou neonovou aurou červené a modré, které se střídají (spolu s dynamickou černou v mizanscéně). Film v některých částech používá tzv. měkký styl a tím vypomáhá vytvářet atmosféru více mystickou a snivou. Mizanscéna se tvoří z převážně výrazných až extravagantních prvků, jak pokojových, tak i velmi netypické a extravagantně působící ulice – to asi bude vše proto, že to je queer-based film.Co se týče kostýmů, ani tady se to nevymyká jeho queer-base.Nesmí chybět ty nejvíc chic obleky, které na každé postavě (až na dvě dominantní ženy) vypadají naprosto androgeně. Co se týče queerness…samozřejmě, jak jsem říkala, je to naprosto queer-based film, který nám zviditelňuje sexualitu a její touhu spolu s genderqueerness.Máme tu pár dominantních a svůdných žen, které bychom mohli přirovnat k jednomu aspektu filmů noir – femme fatale (ještě k jeho elementům můžeme přidat npř. dynamické a částmi ostré nasvícení).Tyto ženy v tomto filmu hrají roli svůdných žen (hlavně paní z F10), které střídají muže, queer muže, pro zábavu (takže Fassbinder, kdyby žil v roce 2022 a jeho tvorba byla ještě o špetku queer).Takto tu též i můžeme explorovat již zmíněnou sexuální touhu, která nás provádí celým snímkem.Máme tu i dominantní gay muže, transgender muže a muže/vlastně queer identifikujícího-se člověka, který neví, kam zapadá, až se nakonec celá ta genderqueerness ujasní.Samozřejmě tento muž se řadí mezi ty submisivní role a jeho žena tu hraje též neutrální roli, která se ale v průběhu filmu dostává do více a více queer role. ()