Lapidárium: Příběh Tatry 87

Dokumentárny / Historický / Krátkometrážny
Česko, 1995, 15 min

Réžia:

Miloslav Kučera

Nadčasový automobil, jemuž za svou slávu vděčí cestovatelé Jiří HanzelkaMiroslav Zikmund... Tatra 87, sériově vyráběná od roku 1938, se zařadila mezi legendy mezi automobily československé výroby. Celosvětového věhlasu se jí dostalo poté, co cestovatelská dvojice Zikmund a Hanzelka úspěšně absolvovala s tímto vozem své expedice napříč Afrikou a Jižní Amerikou. Oba u své milované tatrovky se stříbrnou karosérií, z níž se stal muzejní exponát, zavzpomínali na své cestovatelské zážitky a nepochybovali, že by i po půlstoletí zvládla podobné trasy. V době jejich výjezdů šlo bezesporu o jedno z nejmodernějších a nejspolehlivějších vozidel, dnes je Tatra 87 díky svému nadčasovému designu jedinečným objektem sběratelské vášně. (Česká televize)

curil

Opravdu zajímavé; domníval jsem se, že pánové Hanzelka a Zikmund cestovali se speciálem alespoň trochu upraveném na africké podmínky. Z dokumentu vyplývá, že si v přístavu rozbalili jednu ze tří beden s tatrovkami a už se jelo. Zasluhují velký obdiv, stejně jako "tatrováci". ()