V nitru norské hory procitl prastarý troll a nesourodá parta hrdinů musí spojit síly a zastavit ho dřív, než stačí zpustošit všechno kolem. (Netflix)

LEFTFLANK

Roar je zjavne fanúšikom Edwardsovej Godzilly, možno ešte väčší ako ja. Pretože počas celého Trolla som len odškrtával podobnosti, ktorými sa inšpiroval, inak by to bola až prílišná náhoda. Troll však dopláca na foundation and mythology. Edwards si dosť pomohol jadrovým vekom súčasnosti a malo to nejak punc modernosti alebo aspoň postmodernosti. Uthaug stavia síce na starých eposoch a bájach podobne ako japonské kaiju akurát nie sú tak ustálené v cinematografii a širokým masám to nič nehovorí (schválne pri ankete povedzte pár slovami niečo ku Godzille a niečo k Trolom asi vieme ako by dopadla). Takže Roar sa snažil priblížiť k monster žánru holywoodskeho rozmeru a vlastne je čiastočne úspešný. Práve slabší opis a vytvorenie mytologického sveta, ktorý by dokázal bárs blbým oslím mostíkom pospájať často nesúvisiace až odlišné momenty tu veľmi absentuje. Horšie že ani ja nemám dôvod sa niekedy vracať k tomuto filmu aj keď je to herecky veľmi podarené. Casting vyšiel na jedničku. 6/10 ()

Thrakan odpad!

Za mě těžce nepovedený film. Pro skandinávce má možná nějaký význam vzhledem k folklóru, ale u mě nepochodili AKA parodie na King Konga. ()

aznaho odpad!

Pro dospěláka hloupý. Pro děti asi cajk. Norská pohádka natočená podle americký šablony. Možná k žehlení dobrý…Já to vypl. ()

Simella

Na Trola jsem se docela těšila, ale nebylo to ono. Ze začátku mi to hodně připomínalo pohádku (obvykle německé produkce), kterou dávají v TV o víkendu. Snad do první půlky se bádalo o jakou nestvůru se to vlastně jedná a pak už mi to hodně připomínalo King Konga, kterého se snaží všichni zainteresovaní vlastně jenom naštvat, aby z toho byl nějaký akčnější děj. Trol vlastně nic špatného nedělal, ale politici a vojáci v něm viděli hrozbu a tak měl smůlu.  Škoda, že příběh nešel víc do hloubky co se týče mytologie, mohlo to dát příběhu zajímavější rozměr. Takhle mi to přišlo jenom jako snaha natočit film v americkém stylu, ale nic víc. Trochu promarněná šance na hezký film. Jinak animace Trola byla hezká, takže za to možná i hvězda navíc. ()

hdraf

65% - milé překvapení!  Ten ocas Trolla je sice k smíchu, ale pokud člověk neočekává nic dokonalého, tak to šlo. Čas ideální ala 80. léta. Očekávám, že přijde další díl. ()

SirErLeerdan

Jednu za norskou přírodu, jednu za trochu mytologie. Jinak je to tak pitomé, jak jen může být. Hollywoodofilní vykrádačka s tupými postavami, tupějšími texty a nulovou logikou. První půlka trochu fungovala, ale pak to je prostě...sra*ka.  A Salam aleikum bratře Ahmede, hovno hovno, bla bla pac a pusu. Norsko může být šťastné že tě má Mustafo, No Go zóny jsou Ok, super do každého městečka, ale křesťanství je zlo, fuj fuj a musí se vymýtit, aj trola sere. Co to má bejt? 30% ()

sml41 odpad!

škandinavske krajiny su vyzdvihovane, že najviac "myslia enviro". Prebudil sa im tam zazrak prirody a oni ho idu zničiť... USA scenar by som pochopil lebo pre nich je to normalne nicit vsetko okolo seba aj samych seba ale aby aj nori zblbli..? Mam rad fantasy ale nie prezlečene za usa produkciu a vysmievajuce sa z norov... ()

MarekTulen

No konečně jsem se k tomuto dokopal, a jsem rád že tohle nebyla taková tragédie jak jsem si představoval. Sice ano, má to svoje nedostatky, jako například ze začátku, kde je extrémně natahovaný příběh, a čeká se dost dlouho než se vůbec objeví Trol. Smutné momenty tu vůbec nebyli smutné, jen pokus který se nezdařil. Co tu ale musím pochválit je například visuál Trola nebo perfektní soundtrack s výborným prostředím. ()

ErzebethB odpad!

Jak je v tom Netflix, je to vždy navoněná, drahá kravina bez mozku, logiky a patiny. Hezký trol, pěkné kulisy, ale tím to končí, příběh naprosto nepochopitelný, prvoplánový a hloupý. Armáda je banda neschopných trotlů, kterou vyřadí blondska od vedle z kanclu a jiné kraviny…. Nedoporučuji. ()

555borac555

Norský kaiju film na Evropské poměry vypadá z hlediska efektů neskutečně dobře. Je to často správně napínavé a zabaví to pokud máte rádi tyhle typu filmů. Zamrzí občasná nelogičnost chování postav a hlavně z mytologie ohledně trolů se dalo vytěžit více. Jinak celkem za mě spokojenost. Dávám 7/10. ()

Dalajlada

Moc hezká pohádka z norské mytologie s hlubokým ekologickým podtextem. Něco ve smyslu: zničíme cokoli, ikdyby to bylo poslední svého druhu. ()