Docent Stehlík (Ivan Trojan) sa takmer administratívnym omylom dostáva z policajnej akadémie na oddelenie vrážd. Vstúpi do tímu hneď po tom, čo kriminalisti začínajú vyšetrovať brutálnu vraždu mladého dievčaťa v lese pri Prahe. Snaží sa byť užitočný ako špecialista na psychologické profilovanie vrahov, ale na oddelení ho majú všetci za blázna a tak ho neúprosný šéf Šera (Ondřej Vetchý) posadí do kancelárie s extrémne problematickou Fousovou (Tereza Ramba). Verí, že si navzájom znechutia prácu natoľko, že z oddelenia odídu. Netuší, že rovnako ako jeho áčkový tím, prezývaný „Dvojičky“ budú nakoniec tieto dve indivíduá veľmi cenné nielen v kancelárii, ale aj v teréne. A možno nielen pri jednej vražde... (RTVS)

Pimburger

Co se týče policejních reálií a policejní práce, je to samozřejmě hrozná chujovina, ale protože jsem - i přes přítomnost majora Kozáka - od tohoto seriálu 4. řadu Případů 1. oddělení neočekával, tak mě to docela bavilo a vtáhlo do děje. Jak už tu zmiňují téměř všichni přede mnou (takže to asi bude pravda), bipolární Ondřej Vetchý, který buď řve a docentovi nezvedá telefony nebo naopak s ním naopak mluví jako s vlastním otcem, stejně jako Tereza Ramba, která mi od začátku s tím svým "nikdo mě nemá rád a každý je proti mně" přišla jak patnáctiletý fracek na perníku, jsou rozhodně rušivé elementy, ale zaměřil bych se spíš na pozitiva. Za první pozitivum považuju to, že ačkoliv divák očekával, jak jim to tam Trojan se svým profilováním natře a jak ostatní členové vyšetřovacího týmu (resp. dvojčata) nebudou stát za nic, vykreslili autoři nakonec Hádka s Taclíkem jako schopné vyšetřovatele, kteří totožnost vraha dostali nejen bez profilování, ale dokonce i rychleji než docent a nebýt nadržování ze strany scénáristy (Hádek jako vyšetřovatel by si určitě zapamatoval a vylustroval RZ vozidla, které mu i s pachatelem ujelo před nosem), dojel by Trojan k domu pachatele pravděpodobně v okamžiku, kdy by tam dvojčata dávala rozhovory pro tisk.  Právě vyšetřování na obou stranách, tj. dvojčata vs. docent, bych považoval za druhé pozitivum. Bylo vidět, že scénárista skutečně přemýšlel nad tím, co kdy mohl kdo z vyšetřovatelů vědět a celé mi to přišlo takové logické a nevšiml jsem si žádných (až např. na nalepenou žvýkačku na schránce) vyložené deus ex machina věcí, kdy by vyšetřovatelé k nějaké stopě dospěli pouze proto, že je to napadlo a že by to tak mohlo být. Tady se šlo v logickém sledu nalezených stop krok po kroku až k výsledku - a to v obou liniích vyšetřování. A to mě bavilo. Detektivky, kde jsou všichni vyšetřovatelé jako Herkules Poirot, mě nudí. Třetí pozitivum byli Švehlík s Hádkem, kteří mi přišli normální, uvěřitelní a nepřehrávající. Celkově mě série bavila s nebýt tam všech zmiňovaných lapsů (Vetchý, Ramba, žvýkačka, nelogičnosti v scénách uvnitř pachatelova domu), asi bych se nebál v rámci televizních kriminálek na ČT dát i plný počet. Takhle jen za čtyři už jen proto, že u Policie České republiky nemůžete být kapitánem bez vejšky...;-) ()

Veronika_.._ odpad!

Paneboze co to jako bylo??? Tolik chyb ve scenari. Naprosto nesmyslne jednani postav. Policejni prace je tam ukazana jako v rukou totalne neschopnych imbecilu. Tohle ze je od Marese co napsal prvni oddeleni? Tohle je obrovske zklamani ze si to nezaslouzi ani jednu hvezdu. ()

Gugos

Naprosto vynikající jak zápletka tak obsazení a herecké výkony...Vetchý jako vždy skvělý Ramba zahrála zbrklou blbku taky skvěle Hádek a Taclík super a nad vším famózní Ivan Trojan to byla opravdu zase jízda nádherná práce už se moc těším na další 3 díly !!!! Pane Strach jste opravdu bůh !!!! ()

janka007

Celkem dobrý - jen Ondřej Vetchý furt jen křičí a Tereza Ramba je tak nesnesitelně přes čáru, až je člověk rád, když jí konečně pachatel picne a ona KONEČNĚ zmlkne. ()

karelhura

Jako velmi slabá komedie tak to jo ale jako krimi ani náhodou ledaže by fóry o policajtech byli všechny pravdivé. To už raději Anděl páně  8 to je jedno. ()

BigJohn02

Nápad to byl docela dobrý - konfrontace staromyšlenkářského šéfa (Vetchý) a akademického policajta (Trojan). Akorát to bylo místy trochu přepálené a navíc se do toho pletla věčně vzteklá a rozeřvaná pinda (Tereza), přesvědčená o své výjimečnosti, přesto, že byla blbá jak štoudev. Potvrzuje to scéna z prvního dílu, kde na posledním termínu poslední zkoušky na akademii neví, co je entomologie a dokonce to neumí ani vyslovit? WTF? A to klišé, kdy na konci 2. dílu vleze vrahounovi do pasti, si Strach taky mohl odpustit - všichni to viděli už stokrát. ()

vopajslikova

Žena do mordparty nepatří a Fousová je toho důkazem. Sebevědomí z ní tryská, ale při zkoušce neodpoví na jednoduché otázky a vypadá to, že je blbá jak troky, z čehož pak diváka nevyvede ani znalostí ovládání mobilu. Dělá si co chce, její uřvanost a drzost jsou na facky, což se nedá omluvit ani tím, jak neotcovsky se k ní zachoval otec. Docent k Fousové zaujme shovívavý postoj jako k žákyni frustrované chováním jejího otce, na rozdíl od ostatních, kteří jí oprávněně nesnášejí. Její řev "pracky vzhůru" hovoří za vše. Šéf oddělení řve taky, ale tam se to dá pochopit. Zdánlivě klidný docent své rozpoložení prozrazuje občasnými mdlobami. A všichni řeší vraždu, resp. vraždy jejichž pachatelem je sériový vrah. Sérii provázejí dobré herecké výkony, vynikající jsou Trojan a Švehlík. Líbila se mi po dlouhé době hudba. Čtyři hvězdičky dávám i za mé oblíbené scénáristy a rejžu.  Pokračování série by bylo na místě; Fousovou by měli pro všestrannou neschopnost práce u policie vyhodit a docent by mohl začít pořádně profilovat. ()

vasosak

Vetchý = nový rada Vacátko. Je všude. Kdyby ubral z hysterie a řvaní, uvítal bych to, ale na druhou stranu mu to fakt jde. Obzvlášť když mu to přepíná do té zajíkavé fistule, působí velmi přesvědčivě, přestože jinak to vůbec nedává smysl. :)) Kapitán Fousová je v hysterii ještě jinej level, to bylo už opravdu i iritující, a ještě hůře uvěřitelné. Jinak celkově velmi dobře zahrané i natočené, souhlasím s tím, že šlo o "sázku na jistotu, která vyšla". Snad se to vyplatilo i ekonomicky. Těch českých detektivek je opravdu v poslední době hodně. ()

Tomgunses

Průměrnej detektivní seriál. U některých postav jsem měl velký problém s uvěřitelností... Ramba naprostá dementní kráva, kde ji emoce litaly jak na horský dráze, ta by na psycho testech u Policie určitě neprošla. Mému oblíbenci Vetchymu jsem tu jeho roli uřvanýho šéfa taky nevěřil. Elitní vyšetřovatelé "Dvojčata" se chovali chvílemi jako blbečci. Příběh ušel, ale ten scénář... Jestli takhle někde probíhá policejní vyšetřování, tak potěš koště... Za Stracha, kterého uznávám, 1 * navíc. 50 % ()

eexDon

Für mich - 65%, - /supermukl Trojan a super uřvaná Ramba, to bylo oboje poněkud dosti přehnané, děj sice zajímavý, ale také dosti rozsáhlý, občas nepřehledný/, + /herecká sestava dobrá, slušný a i relativně zajímavý děj, ikdyž trochu moc rozsáhlý a nepřehledný/, hodnocení - ucházející televizní detektivka, která se mi docela i líbila, ale zázrak to teda není ()

RenataD

Očekávala jsem víc, trošku zklamání. Zbytečně natažené. Hlavně bych chtěla znát názor, že by bylo možné přijmout do policejního týmu zakového člověka a zvláště do oddělení vražd. Přišlo mi to nereálné. ()

Dr.Marek

Na české poměry velmi poutavý miniseriál, ideální kombinace protikladné dvojice (což už funguje od Profesionálů - Body a Doyle se v reálu nesnášeli) - Rambo jdr do všeho po hlavě, takže to má spád, a s docentem zas můžete společně přemýšlet. Bomba. I vyústění. Gratuluju. ()

Cenu filmových fanoušků získal Bod obnovy

Cenu filmových fanoušků získal Bod obnovy