Vyšetřování vraždy Jany Bortlíkové nabírá ze zdánlivě slepých uliček spád. Nejenom Dvojčata, ale také docent Stehlík pomalu, ale jistě každý svou cestou a na základě svých poznatků pokračují směrem k odhalení pachatele. Fousová už ví, kdo to je, i když si jeho odkrytí představovala jinak. Je jí jasné, že nejenom ona je doslova každou minutu životně ohrožená, ale i v extrémně vypjaté situaci, ve které se ocitla, se snad poprvé za celou kariéru snaží zachovat klid a racionalitu. Stehlík, Dvojčata i Šera se nakonec sejdou každý po své trase na jednom místě, i když to shledání nebude nijak příjemné. (Česká televize)

Enšpígl

Tím, že se upozadili dvě naprosto špatně napsaný postavy (Vetchý a Rambo ) získal díl na přitažlivosti, ale zase že bych jásal nad náhodama, kde se podezřelý objeví v hospodě přesně v okamžiku, kdy tam "vyšetřujou" dvojčata, to fakt ne. Scéna z Renčem, to už byla asi parodie sama o sobě nebo nevím o vrahovi, kterýho vykreslí scénáře jako genia z chovaním naprostýho idiota raději pomlčím. Neříkám, že se určité napětí se u mě nekonalo, ale vidět scénaristickou zoufalost příjemný fakt nebylo. ()

quido_zidle

Poslední díl by se měl jmenovat "To snad né!". To se Mareš s Malindou úplně pomátli?? Jak může někdo, kdo napíše skvost typu 1. oddělení napsat takovou sračku? A jestli to měla být parodie, tak se brutálně nepovedla! Tady pár z mnoha dalších případů "to snad ne": Opravář na kávovary přijede do 10 ti minut po objednávce opravy??? , v posilovně je při návštěvě docenta "náhodou" zrovna host, kterému Ramba 4 dny zpátky vařila kafe???, vrah přijde co hospody pro cigarety zrovna když tam s jeho fotkou obchází vyšetřovatelé??? Vyšetřovatel uvidí v hospodě podezřelého(podobného s identikitem), který začne utíkat, oni jej pronásledují jen vlažně(aniž by volali "Policie, stůj!") a když ujíždí v modrém SUV(které hledají!!) přímo před nimi, tak si nezapamatují ani SPZ, ani toto vozidlo nenechají zastavit hlídkou a jejich jediná reakce je "Hele lékárna..."??? Docent si nechá udělat výpis z hovorů, ale poslední lokaci mobilu Ramby už ne??? Docent před domem vraha zaškobrtne a náhodou sáhne na nalepenou žvýkačku, kterou tam nechala Ramba (a hned mu dojde kdo ji tam nechal...)??? Docent před domem vraha zavolá jen Šerovi, když ten to nebere, tak nikomu jinému už nevolá a jde s lžící na boty zachraňovat Rambu??? Tvl. na čem to tvůrci jeli???? To celé je urážka práce policajtů, sorry p. Mareši. Jediné pozitivní na tomto díle byla lepící páska na ústech Ramby - byla celou dobu zticha - bomba!! ()

honajz

Tohle fakt ne. Možná mělo jít o jemně sofistikovanou parodii? Ale ani potom. Hvězdu dávám jen za Marušku od šváry, která dovedně vystřihla nepříjemnou sekretářku, a samozřejmě za "mého" Pavouka, kam chodím na Únětice a Zlatou Barboru, to mne potěšilo hodně, Jirko, žes vyhmátl zrovna mou oblíbenou, ale jinak... Za co vlastně chválili Rambu a Trojana, teda jejich postavy? Že naprosto nezodpovědně vlezli pachateli přímo do baráku sami, bez posil, neozbrojeni a jen díky scenáristům je dotyčný nezabil hned na místě? Btw, čtyři dny tam ty holky byly. To by Ramba na nějaký kop zdálky neměla už sílu a Ukrajinka by sotva stále klečela. Nehledě na to, že někde po nimi by byly výkaly a moč, protože na záchod je asi nepouštěl. Roli Hrušínského jsem nepochopil, ta postava ministra neměla vůbec žádné opodstatnění. A všechny ostatní chyby už tu koukám zazněly (nezapsaná SPZ, jen jeden telefonát šéfovi, lžíce na boty atd., atd.). Navíc, co se týče náhod, to atakuje novácké (licenční) Specialisty. Mám pocit, jako by tohle točil nějaký asistent režie, a ne Strach, který si na klišé buď dával sakra pozor, nebo s nimi dovedl pracovat a dát jim jisté ozvláštnění. A fórek s Renčem se také nepovedl. ()

troufalka

Od dvojice Josef Mareš, Jan Malinda jsem čekala víc. Těšila jsem se na slušnou krimi v duchu Případů 1. oddělení, ale příběh bohužel kopíroval běžné seriálové detektivky se spoustou klišé. Škoda. Jak už jsem načrtla v komentáři u prvního dílu - všeho je nějak moc. Ondřej Vetchý sice evokuje Kozáka, ale je mnohem nepříjemnější. Postava Terezy Voříškové je zbytečně afektovaná, její rebelie těžce naráží na policejní disciplínu, ve skutečnosti by byla odejita hned v prvním díle. Sympatická je její spolupráce v Aloisem Švehlíkem. Tzv dvojčata ponechám bez komentáře. Celé to působí dojmem, že u Policie pracuje banda diletantů, kteří si dělají každý co chtějí. Vlastně jedinou uvěřitelnou a vcelku dobře napsanou figurou tak zůstává docent v podaní Ivana Trojana. Zbývá jen naděje, že to oba scénáristé nezabalí a třeba natočí nějakou další minisérii podle skutečné události, protože to jim jde nejlépe. ()

jirka.maso odpad!

Sekáček vs lžíce na boty. Co je to? Nejdebilnější konec detektivky, jakej znám. To jsme se opravdu tři neděle prohrabovali takovou haldou ZBYTEČNÝCH informací, kvůli takový parodii ve sklepě? Vždyť ten pachatel byl totální idiot, blbě napsanej a ještě hůř zahranej. Co to jako bylo? Už minule ta blbost, že se rozbijete kávovar, za 10 minut přijede servis a on to pachatel. Jujky! A co ta scéna s flaškou? Dejte Rambě napít! Vůbec nechápu, proč jsme celej díl s dvojčatama počítali nějaký ZKURVENÝ vesty, když přeci stačí po deseti letech vlízt do hospody, kam prostě jen tak přijde pan pachatel pro cigára a odjede před nosem v nějakým SUV. "Oh wait, nebyl to Taclíku pachtel? Nevim, tyjo hele koukej, lékárna." A nebo vám paní ředitelka zavolá, že pachatel měl opravdu léky na kapavku, zrovna když už stojíte u jeho branky a saháte na žvejku od Ramby. Nejvíc nejdebilnější byl moment, kdy se jde Trojan zeptat Švehlíka na smrtelný posteli, jestli někdo z jeho devadesátiletejch kámošů by si nevzpomněl, kde bydlí ministr. Díky táto, jsem sice docent u policie, ale na tohle bych bez tebe nepřišel! WTF? Švehlík, Hrušínský naprosto zbytečný postavy. A nesmí chybět naprosto debilní polopatická vysvětlovačka na závěr, aby to pochopil i největší retard u televize, jak to ten scenárista krásně vymyslel. A rovnou u pachatele doma, sice ho ještě ani pořádně nešoupli do pytle, ale Trojan už je pěkně obklopen šanony, dokumenty, techničákem od auta, fotkama z dětství a celoživotním CVčkem rodičů. NAJS! Jinak je hustý, že čtyři dny byla Ramba ve sklepě v čistejch kalhotech co? Mrk, mrk. Tohle je totální fail přátelé. ()

• Herec Otmar Brancuzský se odvysílání seriálu již nedožil, zemřel o čtvrt roku dříve – v říjnu 2022. (fallrock)
  • Když policisté počítají vesty ve skladu filmařů, visí na zdi chodby za producentem plakát z filmu Laputa (2015) s tváří Terezy Ramba, která v seriálu hraje kapitánku Moniku Fousovou. (PenelopaW)
  • Když lékaři sdělují docentu Stehlíkovi (Ivan Trojan) zdravotní stav jeho otce, tak je za jedním z doktorů vidět v televizi předpověď počasí České televize. (Anglicankaaa)