Dvojník

(festivalový názov)

V blízkej budúcnosti sa žena menom Sarah (Karen Gillan) dozvie, že je nevyliečiteľne chorá. Aby zachránila svoju rodinu pred bolesťou zo straty, rozhodla sa pre svoj klonovací postup a vycvičí klon, aby sa cítila ako ona. Potom sa však Sarah zázračne uzdraví, čo ju privádza k novému problému: v spoločnej budúcnosti ľudia nemôžu existovať dlhšie, ako je časový limit ich klonov. Podľa zákona musí Sarah a jej klon nakoniec medzi sebou bojovať až do smrti. (ČSFD)

Anderton

Kvalitné psychologické sci-fi, ktoré by získalo viac pozornosti, ak by bolo nakrútené v rámci Black Mirror. Príbeh akoby z tohto seriálu priamo vypadol a boli k nemu pridané niektoré vystrihnuté zábery, aby išlo o celovečerný film. Pričom nič zbytočné tu nie je. Chladný svet blízkej budúcnosti, kde sa nechovajú bez emócií iba naši umelí dvojníci, ale aj my, a možno aj preto sú tie napodobeniny tiež chladné. Ak sa tu zobrazené stane niekedy skutočnosťou, myslím predovšetkým v štýle chovania spoločnosti, nie že za hodinu vám vytvoria klon, tak sa asi nikto nebude diviť. Paul a James sú skôr lákadlá, než že by sa poriadne herecky zahriali. Aaron má ale dôležitejšiu úlohu. No a záver bude zrejme myslený tak, aby ste si mohli vybrať jednu z dvoch ponúknutých verzií. ()

M.i.k.e

Dual je lepší než Stearnsův předchozí počin, ale pořád je to primárně lehce bizarní festivalovka. Nápad s klonem, který vás nahradí v případě že umíráte, aby člověk ulehčil svému okolí není zas tak originální. To že ale ze zákona nemůžete fungovat vedle sebe ve chvíli kdy nějakou náhodou neumřete a musí se to v krajním případě vyřešit soubojem už zajímavé je. Konec bych nicméně čekal trochu vyhrocenější...60% ()

Morholt

Ten dvojnický koncept se mi vlastně moc líbil. Podmínky, kdy si jde pořídit klon či opatření, ve chvíli, kdy se situace originálu mění, to všechno značilo, že u toho někdo přemýšlel. Ale zpracování mi přešlo bezkrevné i bez emocí. Co se Karen Gillan týče, tak tu mám jindy docela rád, ale tady jsem si přál, aby se ve své dvojroli zabila navzájem. Škoda. 40% ()

Marze

Predstavte si svet, v nemz muze kdokoli stvorit perfektni, tedy skoro perfektni klon, takze kdyz opustite svou rodinu, nikdy vas neztrati. Jde o malou sci-fi komedii s tematy spojeni a rozpojeni, nebo individualita a existencialni drama. Je tu temny humor a vypraveni je line.Zdalo se mi, ze myslenky filmu nebyly moc rozvinute. Za me 50%. ()

dr.horrible

Dosť dobré Black Mirror. Maximálne komorné, často pripomínajúce svoje kvality. Nie je to možno tak úderné, ako predošlý Stearns, ale o to vyspelšie, a úplne najviac ma dostalo, ako sa chcel evidentne vyrovnať s kritikou zastrelenia psa v The Art of Self-Defense, no a lepšie by to nezvládol ani von Trier. Mal som záchvat smiechu. ()