Zločiny budoucnosti

(festivalový názov)
  • Kanada Crimes of the Future (viac)

V blízké budoucnosti se lidé v průběhu vývoje pokusí přizpůsobit syntetickému prostředí. Zatímco někteří využívají neomezený potenciál transhumanismu, jiní se jej snaží ovládat. Saul Tenser (Viggo Mortensen) je výkonný umělec, který přijal „syndrom zrychlené evoluce“, když z jeho těla vyraší nové a nečekané orgány. Tenser společně se svou parťačkou Caprice (Léa Seydoux) promění odstranění těchto orgánů v show pro své věrné fanoušky, aby si užili živé divadlo. Mezitím si toho všimne vláda a podivná subkultura; pak musí Tenser zvážit, jaký je jeho nejpůsobivější výkon. (TommyZR)

ink flo

Cronenberg se vrátil ke kořenům a natočil greatest hits album - máme tu staré známé mutace (The Fly), bdsm sex (Crash), chirurgii (Dead Ringers), interiér design (Naked Lunch, Spider) a biomech bazmeky (Existenz) v rámci svébytně vystavěnýho vychýlenýho komorního světa s vlastními pravidly. A jako bonus znepokojivě logické ekologické transhuman poselství (evolve or die). Celé je to divné, plíživé, chladné, podmanivé a Kristen Stewart si očividně oblíbila herecky styl, který předvedla jako lady Diana, protože ho tu víceméně replikuje....+ Léa Seydoux full frontal nudity. ()

warrenur

Hviezda za "podivnost" a jednu-dve zaujimave ideologicko-vyvinove otazky. Inak je scenar deravy ako sito a i dialogy za vela nestoja. Hoci sa snazia tak "vela" skryteho vypovedat. Meh...Cronenberg je sice pan reziser, a ze ma s Viggom mnohe spoluprace, ale tento paskvil teda "neodlajkujem" len kvoli zvucnemu menu. Bieda. Myslim, ze mnohi nadseni vidia "kvietok" tam, kde ziaden nie je a oni si to len zbozne praju. A nie je to len vec vkusu, ci nevkusu. Neodporucam, pretoze to nezaujalo ani len moju predstavivost. 30% ()

Ydrosten

Jako pozor, konec jsem (teda asi) pochopil, jinak nevím co k tomu napsat. Půlku filmu jsem netušil o čem to je a k čemu se mám dopátrat a navíc jako v mnoha jiných filmech tady nikdo moc nemá potřebu vysvětlovat. Kdo byl přesně Viggo Mortensen se můžu jen dohadovat a stejně asi budu mimo. Jestli někdo (Cronenberg samozřejmě) chtěl nějak šokovat a vyvolávat diskuze o smyslu a významu, mám pocit že tímto filmem automaticky vyhrál. Nahota už mě snad ani nepřekvapuje (Léa vypadá hezky a má co ukázat) Nechám to bez hodnocení s poznámkou : tyto filmy nejsou pro mě a neumím je ocenit ani přesně popsat a kdyby na to nekoukala manželka nikdy bych si to sám nepustil (myšlenka vývoje lidstava tímto směrem je zajímavá) ()

Rathalos odpad!

Film Zlociny buducnosti sa stava pre mna odpadom roka 2022,neskutocne nudna pi*ovina plna pri*ebanych dialogov,ktore si moze reziser David Cronenberg strcit do toho svojho kanadskeho zadku,myslim,ze by sa mal pobrat do dochodku a skoncit s filmovanim,chcel by som vediet honorare hercov,urcite boli mastne,ked sa dali ukecat hrat v tejto sra*ke...:-) ()

Rockerman

Znalci Cronenbergova díla dobře ví, že to pan režisér nemá úplně v hlavě v pořádku, ale že zajde tak daleko, aby při veřejných operacích na neuspaných lidech vyoperované nádory považoval za umělecká díla a celý proces za nějakou nahrážku sexu, to jsem nečekal. Film není špatný, ale je určen jen pro fanoušky. ()

jakub.uck

Už jen když se v úvodu filmu spustí klasické cronenbergovské titulky, zaleje mě blaho. To jen aby bylo jasno, z jaké pozice je psané tohle hodnocení. V Crimes of The Future se Cronenberg v roce 2022 vrací k tomu nejosobitějšímu, co kdy dělal. Tedy ke své estetice biotechnologií, jak ji známe zejména z Videodrome (1983) nebo eXistenZ (1999), tématicky pak k otázce netradičních forem vášně a slasti, možná nejvíce rozvedené v Crash (1996), a chirurgickými zásahy do lidské tělesnosti, nejvýrazněji asi formulvané v Dead Ringers (1988). Celé to pak halí vize společnosti nových možností a nových výzev, z nichž vyplývají jak nové formy umění, tak nové formy zločinu. Vše je při tom pojato právě v duchu cronenbergovského body horroru. Tentokrát však ve velmi komorním provedení, což je mu ze strany publika zejména vyčítáno. Já však zjišťuju, že mi absence "akce" vlastně vůbec nevadí. Jako by mi stačila cronenbergovské estetika spojená s poselstvím a vizí, které jsou tentokrát v rámci autorovy tvorby naopak formulovány možná vůbec nejjasněji a nejjednoznačněji. Nejde tu tedy jen o exhibici bizarností a specifické estetiky. Film vedle toho nabízí také jasnou vizi, s níž se divák může poměrně snadno ztotožnit. Snímek navíc zdobí uměřená stopáž, ve které není nic navíc. O to výrazněji z něj pak vystupuje celá řada ikonických scén (Robert Pattinson jako Earman, Vigo Mortensen s vizáží zbloudilého sithského lorda, řádění v operačních komorách či na snídaňových židlích...) a hlášek (pro hatery: SURGERY IS THE NEW SEX!). Tak nějak si myslím, že navzdory spíše chladnému přijetí publika se film ve svém žánru stane kultem. Finis coronat opus? (P.S. Během sledování filmu jsem dostal strašnou chuť na tu fialovou tyčinku...) ()

Kalimero13

Nemám problém s tím, že by byl vizuál nechutný či bizarní, ale s tím, že je nesmyslný, nefunkční a jen na hloupý efekt. Největším problémem filmu je ale neschopnost vykreslit svět, o který se snaží. Nemáte pocit, že sledujete nějakou nelichotivou verzi budoucnosti, ale nějaké pofid divadlo zavřené ve východoevropských špinavých kulisách, kde někdo vykradl rekvizity z vetřelce. Spousta věcí je nesmyslných (ne, že vám nedávají smysl, že ale o nich jasně víte, že to jsou pitomosti), herci přehrávají, mají nepochopitelné motivace a především zcela mrdnuté a nerealistické touhy. V konečném důsledku je tam spousta scén čirá ptákovina. Na pozadí se pak odehrává příběh, který svoje obrysy chytí až ke konci a dokáži si představit, že kdyby se uchopil totálně jinak, mohl by být zajímavý. V tomto kontextu je to jen další hřebíček do rakve. ()

Kingjiri

Z traileru jsem se trochu obával, aby nešlo jen o prvoplánový nechutnosti a gorefest. Nakonec těch nechutnejch scén tolik nebylo (mám pocit, že všechny byl už naznačený v traileru) a většina z nich je spíš víc bizarní než vyloženě nechutná. Vznikla teda kombinace bizáru, WTF momentů a nudnejch ukecanejch pasáží, kdy jsem asi v půlce začal každejch deset minut sledovat hodinky, kdy už bude týhle nudný projekce konec. Příběh šel uplně mimo mě, vůbec nic mi nedal ani neřek. Zatimco protagonisti měli ze svýho utrpení vyloženě radost, já už jsem s blížícím se závěrem jenom vnitřně trpěl ve snaze to nevypnout předčasně. Za počet full frontal scén a pár bizarních nápadů druhá slabší hvězda. ()

rivah

Film má zvláštní atmosféru a jakýsi děj, ale ten není racionálně vyložitelný. Spíš jde o jakési náznaky a záhady nedávající smysl. ()

Shanen29

Hmm,přistoupil jsem na novou Cronyho hru.Stále jsem byl překvapován nevídanýma tahama jeho výkonné mysli. No určitě to je překvapení. ()

Terka_127

Až překvapivě zajímavý a erotický film. Co to vypovídá o filmu, že jsem chvilkami odvracela oči jako při erotické scéně s Evou Green. Chvilkami jsem přemýšlela, co takový snímek dělá na karlovarském festivalu, ale prozřela jsem. Snímek ukazuje, co se může stát, když ze světa zmizí bolest a objeví se jiné, nové vjemy, nové pocity, nová vzrušení a k tomu nové mutace. Přidejte hypnotizující režii a skvělé herecké výkony. V životě jsem neviděla tak vzrušený obličej Vigga Mortensena, který by mě vzrušoval a rozrušoval zároveň. ()

RAFT

Crimes of the Future to zase byla kravina. Směs sci-fi ,zrychlená evoluce,orgány atd. Nudný film až to bolí. Hodnocení tady je správné .50% ()

Knor

Svět podle Cronenberga není úplně hezké místo, ale co čekat jiného. Další zvrácenost mistra body hororu, která pravděpodobně bude šokovat a znechucovat nezasvěcené diváky Cronenbergových filmových děl, ale dál nic tak převratného neukáže. Tenle film mi dost připomněl starší Cronenbergův snímek Crash a teoreticky by se dalo říct, že toto by mohlo být něco jako pokračování. Má to spoustu nehezkých, perverzně nechutných scén, skvělou ponurou atmosféru a nápady - hodně úchylné nápady. Bohužel se celý děj pomalu sune a není prostě atraktivní a stále se čeká na ,,něco". Neříkám, že by film vyloženě nudil, ale opravdu se táhne. Chtěl jsem dát velmi silné tři hvězdy, ale zase na druhou stranu, něco podobně zvrhlého se jen tak nenajde a je mi to celkově sympatický, takže dám čtyři hvězdy s odřenýma přišitýma ušima. ()

Najt

Asi jeden z nejdivnějších filmů, co jsem poslední dobou viděl. Zajímavý nápad. Pro lidstvo už organická forma života není tak zajímavá a je na čase se posunout dál. Někdo se snaží improvizovat a někdo to považuje za umění. Film se tak nějak točí okolo lidské evoluce, o nových orgánech, které by mohly vzniknout a okolo hlavní postavy, která díky svému onemocnění vnímá nové lidské kusy těla jako umění. Rozhodně to je zajímavý film s dobrým obsazením. Bohužel příběh mě moc nezaujal, nechutnost tam byla minimální. Prostě se párkrát pár lidí řízlo, nebo pořezalo, protože to je novou vášní a asi 2x někoho otevřeli od hrudníku k břichu a podívali se co je uvnitř. Samozřejmě bez krve, ta netekla a oproti tomu, co zažívá dnešní chirurg v nemocnici je tohle pohůdka. Film může být nechutný tak akorát myšlenkou, ale jinak se nejedná o nic drsného. Zkrátka žádný horor nečekejte. ()

Ex_Machina

Natočiť celovečerný sci-fi film o vnútorných orgánoch, ich zrýchlenej evolúcii a následnej extrakcii to chce odvahu. Áčkoví herci v béčkovom námete v céčkovom prevedení. Zádumčivé plíživo a chladne sa ťahajúce tempo tohto nahotou okoreneného vulgárne dekadentného filmu bude pre mnoho ľudí znamenať stopku. Ten zvyšok sa ponorí do sveta opustených tovární, grafitov, syntetickej hudby a bude v tom hľadať niečo viac. Málokomu sa to podarí. ()

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

29.12.2022

Léa Seydoux se připojuje k obsazení Duny

Léa Seydoux se připojuje k obsazení Duny

22.06.2022

Populární francouzská herečka Léa Seydoux (Není čas zemřít) se jen tak nezastavuje. V Cannes letos byly uvedeny dva její snímky, romantické drama Un beau matin režisérky Mii Hansen-Løve a Zločiny… (viac)

MFF Karlovy Vary ocení světová herecká esa

MFF Karlovy Vary ocení světová herecká esa

21.06.2022

Léa Seydoux bude Emmanuelle

Léa Seydoux bude Emmanuelle

18.05.2022

Stále více a více populární i obsazovaná francouzská herečka Léa Seydoux má napilno. V následujících dnech budou na právě probíhajícím festivalu v Cannes uvedeny rovnou dva její nové snímky, a to… (viac)