Roztomilý dětský film poplatný době především kvalitou výpravy. Holčička Veronika žijící v dětském domově dostane k narozeninám od víly kouzelný raneček, který jí splní každé přání. Ve chvíli, kdy se o něj nechce rozdělit s kamarády, o raneček přichází a musí si ho v pohádkovém světě (Svatojánek, Liška, Myšák, Havran...) vysloužit zpět. Film je milý především díky písničkám a kvalitnímu českému dabingu (J. Zíma, N. Urbánková...). Pro řadu pamětníků "pohádka mládí". (ilonaho)

Zevon

Milé pokoukání, pro dnešní děti bohužel nezajímavé-kultura se posunula k trhaným animacím typu pikaču, ze kterých mi osobně sice je šoufl, ale co, proti větru nic nenačůrám. Co mi nejde na rozum, je několik reportáží, které jsem četl a shlédl o rumunských dětských domovech(-že by nekalá propaganda? ). Vždyť tyto děti vypadají tak šťastně a vykrmeně...Zrůdnost komunismu spočívala právě v takovýchto opiátech. Každý viděl na vlastní oči, že regály v obchodech jsou prázdné, ale v televizních seriálech o ženách za pultem a podobných škvárech překypovaly zbožím, takže jsme se všichni tvářili, že nakonec jo..fuj, je mi z toho zle. Takže moc hezký muzikálek, ale bohužel se nemohu tvářit, že není druhá strana mince. Je to prostě opiát, i když nevím té době v rumunsku pro koho, televizi tam měli v každé dvacáté domácnosti, což bylo stějně fuk, protože vysílala nepravidelně a o vysílacím schématu radši nehovořit. ()

neo93

Muzikál či rodinný film pro děti předškolního věku. To je snímek Veronika od režisérky Elisabeta Bostan. V jednoduchém příběhu se zjeví malé Veronice víla a předá ji k narozeninám kouzelným ranečkem. Když však Veronika nechce svůj raneček půjčit ostatním dětem, raneček Veroniku opouští. Veronika chce svůj raneček zpět a tak se ocitá v kouzelném světě plného různých stvoření. Při sledování úvodní části jsem si ihned vzpomněl na skvělou českou dětskou komedii Ať žijí duchové, ve které také děti zpívají s dospělými a objevují se v ní pohádkové postavy, v druhé části mi snímek především svojí výpravou zase připomínal Čaroděje ze země Oz z roku 1939. Také jsem si myslel, že český dabing bude na škodu, ale ukázalo se, že právě v tomto případě to vůbec nevadí, ba spíše naopak. Milý a veselý dětský snímek, který ocení právě ti nejmenší, být také tak starý, líbil by se mi film mnohem více. ()

aannemer

Viděno s odstupem téměř čtyřiceti let a nemilé překvapení se rozhodně nekonalo. Hudebně to je naprosto bezchyby, výprava a kulisy nádherné a herecké výkony drobotiny jsou neuvěřitelné. Český dabing, který normálně nemusím, je brilantní. Když jsem porovnával originální hlasy s dabéry, byl jsem překvapen, s jakou péčí byly vybírány. Výsledkem je půvabný muzikál určený pro nejmenší diváky, který ale nemůže nechat chladnými i mnohé dnešní padesátníky. Uznávám ovšem, že dnešním dětem zblblým současným moderním světem toho asi nemá mnoho co nabídnout. Bohužel. ()

Bedro

Zo žiadneho filmu som nikdy nemal takú hrôzu a nočné mory, ako po vzhliadnutí Veroniky na lyžiarskom zájazde ako 6-ročný s mojimi rodičmi. Až po 40-ke som nabral odvahu si to pozrieť znovu, tentokrát mi to už prišlo iba ako sureálny naivný komunistický muzikál. ()

nobodyx

Moc kezký film, pohádkový muzikál o Veronice je pohlazením pro dětskou duši. Zde nade mnou je komentář jistého Zevona - proboha proč zas do toho plete politiku? K dětskému pohádkovému muzikálu přidává výklad co bylo a nebylo na pultech obchodů. Co to má společného s tímhle filmem??? Ta jeho přednáška o komunismu a opiátech??? Co to jako má být??? Co takhle návštěvit Chocholouška? Možná by mu Chocholoušek vysvětlil, že tenhle pohádkový muzikál nemá s komunismem nic společeného. A když už Zevon pojednal o tom že na pultech obchodů nic nebylo (podle něj nebylo - možná si myslí že jsme měli na příděl 10dg chleba :-))) Zapoměl ale uvést že v 70 tých letech bylo u nás plno lidí otylých z toho jak se přejídali a v tv běžel pořad o tom jak zhubnout. On tu bude Zevon vykládat, že nic na pultech nebylo. Je to lež a kapitalistická špinavá propaganda, kterou neustále opakují média současnosti a kterou někteří zabedněnci šíří dál, aby se cítilii zajímavý .Spíše jsou ale trapní a směšní. ()

Upswing

Je až neuveriteľné, ako mohol v temnom boľševickom Rumunsku (1972) vzniknúť tak krásny detský muzikál. Hlavná predstaviteľka Veroniky Lulu mala v tom čase len 3 a pol roka ! Príbeh je inšpirovaný bájkami La Fontaine resp. Ezopa. Nádherný zážitok z filmu aj po toľkých rokoch umocňuje výborný český dabing kde vynikajú Zíma, Urbánková, Korn či Gott ... ()

Udet

..nedělní dopoledne, filmové představení pro děti v Domě služeb.. ..hrčení staré promítačky a praskání špatné filmové kopie.. ..přesto kouzlo a poetika z dětských let, krásně barevné, kouzelné kulisy a spousta písniček které utkvěly v paměti i přes těch 40 let.. ..malá Veronika, myšák, kocour, cvrček, liška a dobrá krásná víla.. i dnes se občas rád podívám do dětství.. ()