Gan Tteoleojineun Donggeo

• Južná Kórea 간 떨어지는 동거 (viac)
Južná Kórea, 2021, 17 h 14 min (Minutáž: 59–73 min)

Shin Woo Yeo (Ki-yong Jang) je pohledný a chytrý profesor. Je to také 999 let stará devítiocasá liška. Aby se stal člověkem, musí dosáhnout 1 000 let a zároveň posbírat dostatek lidské energie, kterou ukládá do podoby korálku. Lee Dam (Hyeri) je studentka univerzity. Jednoho dne její opilý přítel usne na střeše drahého auta, které vlastní Shin Woo Yeo. Lee Dam se Shin Woo Yeo-vi omluví, ale stane se nehoda a korálek z lidské energie, který Shin Woo Yeo sbíral po dobu 999 let, přeskočí na Lee Dam a ta jej neúmyslně spolkne. Korálek však může existovat uvnitř člověka nejdéle 1 rok a poté daná osoba zemře. Tím Shin Woo Yeo ztratí šanci stát se člověkem. Shin Woo Yeo vysvětluje Lee Dam jejich nesnáze a navrhuje, že by měli žít spolu, dokud nepřijdou na řešení. Lee Dam, která nikdy v životě neměla přítele, teď žije se Shin Woo Yeo. (mikki089)

aliki78

Seriál se mi moc líbil. Neměla jsem tendenci skoro vůbec přetáčet. Byl moc vtipný a také dojemný. Zase jeden seriál bez zbytečných výlevů. Určitě doporučuji :) Takového Gumiho bych chtěla také jednou potkat :-D ()

Sinecod

Nebylo by jednodušší přestat si, byť v dobré víře, vzájemně lhát? Prostě vysolit pravdu, copa je to tak těžký? Hlavní herec má sice moc příjemný hlas, ale jinak se celý seriál tváří, jako by ho něco bolelo (tipuji zuby, protože má takový podivný křečovitý úsměv) [změnila jsem názor na Jang Ki Yonga poté, co jsem ho viděla v jiných věcech, je velice zajímavý a moc se těším na jeho další role a doplním si seriály, kde hraje] a hlavní herečka má zase příšerný nelichotivý účes. Tím jak se praštěně oslovují (slečno Dam a Pane - jako ve viktoriánském období) vůbec nenahrává jejich společným romantickým scénám, protože působí, že slečna Dam je služebná a Pan je pán. Poprvé mě v korejském seriálu mnohem víc zajímala vedlejší romantická linka, Kang Han Na byla roztomilá a moc se mi líbila, litovala jsem, že nemá víc prostoru. Než vyšly poslední dva díly, dala jsem si 3 týdny pauzu a vrátila jsem se k němu jen ze setrvačnosti a že už mi jako zbývají dva díly, tak to dám a jaké bylo mé překvapení, kdy jsem si nemohla vzpomenout, co se vlastně stalo těch předchozích 14 dílů. Můj první seriál, kde je Gumiho (což jak jsem pochopila je postava, kterou korejci houfně baštěj) a nějak se mi nechce do dalšího. Štvalo mě, že slečna Dam (:D) studuje historii a zajímá se o ni a ohledně historie položí 999letému Pánovi (:D) cca 2 otázky. Ano, párkrát jsem se zasmála, ale z toho zbytečného přešlapování na místě mi začalo cukat oko. Zklamání. ()

Andrea1717

Skvelý seriál, je v ňom namiešané všetko od drámy až po romantiku. Dúfala som, že Jang Ki Yong bude v romantickej postave skvelý a nesklamal. Jeho postava samotárskeho uzavretého Gumiho bola úžasná, nielenže vie hrať ale táto postava sa k nemu dokonale hodila. Rozhodne som si seriál užila a nemám mu čo vyčítať, možno až na účes Lee Hye Ri, ktorý jej ubral na pôvabe. ()

CaladanChmur

Tohle patří k tomu slabšímu, co jsem z tohoto korejského seriálového stylu viděl. Nelogičnost...hloupé přehrávání a nedá se nmluvit ani o nějakých skvělých hereckých výkonech. Neurazí, ale na výběr je k mání daleko lepší nabídka. 50% ()

• Seriál je založen na populárním digitální komiksu (tzv. webtoon) se stejným názvem. (mikki089)