Volanie divočiny: Život na slobode

• Česko Divočina patří lvům (viac)

Manželia Joy a George Adamsovci (Nigel Davenport, Susan Hampshireová) žijú v 60. rokoch minulého storočia v Keni ako ochrancovia prírody a strážcovia národného parku. Osvojili si levíčatá, ktorým pytliaci zabili matku. Jedno z nich, levica Elsa, sa stala miláčikom Joy. Krotká Elsa nevie loviť, nebojí sa ľudí a ani nepozná iné levy. Aby neskončila v ZOO, Joy ju prevychová, aby znovu nadobudla základné inštinkty dravca a mohla žiť v divokej prírode. Elsa odišla za volaním divočiny. Na svoj vzťah k Joy však nezabudla a s dôverou jej jedného dňa príde ukázať svoje potomstvo. Elsine nezbedné mláďatá však začnú spôsobovať zmätok v susedných dedinách. Situácia sa vyostrí do takej miery, že by ich rozhnevaní obyvatelia mohli v sebaobrane obrane dokonca aj usmrtiť. Joy a jej manžel George sa preto rozhodnú presťahovať Elsinu rodinku do prírodnej rezervácie vzdialenej stovky míľ, aby všetci žili voľne a slobodne, no predovšetkým v bezpečí. (oficiálny text distribútora)

majo25

Film pôsobí ako mix hraného a dokumentárneho filmu. Zábery so zvieratami, teda tie bez prvkov ľudskej civilizácie, sú ozaj pekné, nehanbili by sa za ne v žiadnom vtedajšom prírodopisnom dokumente, ale či patria do hraného filmu, je diskutabilné. Dvojka Davenport a Hapsirová je v pohode, nebolo by však naškodu, aby tam bolo viac postáv. Veľkú výhradu vidím iba v skratkovistosti deja, hlavne v prvej polovici filmu, ktorá de facto nedovolí vytvoriť si vzťah divákov k postavám i k levom. ()

KIT.HL

Volné pokračování úspěšného filmu Volání divočiny ( http://www.csfd.cz/film/70419-volani-divociny-born-free/) rozvíjí osudy lvice Elsy a ukazuje zápas jejích mláďat o existenci uprostřed divoké africké přírody. Námětem k filmu byl druhý díl knižní trilogie Joy Adamsonové, která vyšla v nákladu patnácti milionů výtisků. Režisér Jack Couffer uplatnil své zkušenosti zoologa a natočil působivý příběh lidí, kteří jsou schopni osobních obětí pro záchranu zvířat. ZDROJ.www.ceskatelevize.cz ()

Han22

Další pokračování Volání divočiny o kterém jsem ani netušil. A tentokrát mě to příliš nechytlo. Jsou tady opět tytéž věci jako v předchozích dílech - zvířátka, divočina, trošku humoru, trošku dokumentu, ale je to prostě potřetí to stejné. Navíc původní pár nahradili nějací nezajímaví herci, lvice Elsa zemřela... :( a osud jejich lvíčat mě v podstatě nechal chladným. Nekonečné chytání do klecí bylo dokonale otravné a nudné. 3* za slušné řemeslo. ()

blackrain

Před manžely Adamsonovými musím smeknout. Šíleně jsem jim držela palce, aby se jim podařilo Elsina mláďata odchytit. Když jim stanové ležení a klece zničila voda, myslela jsem, že je všemu konec, ale oni se nevzdávali. Bojovali dál, i když si mysleli, že už je všechno marné. Stejně mám radši příběh s lvicí Elsou, ale je dobré vědět, co s ní bylo dal a jaká byla její tři mláďata. ()

PTuranyi

Po šiestich rokoch sa Briti pokúsili zopakovať úspech filmu Volanie divočiny s novou generáciou a namiesto príbehu Elzy a jej súrodencov ponúkli príbeh Elziných mláďat. S levíčatami sa vymenilo aj herecké obsadenie a inak sa nezmenilo nič. Príbeh aj štýl ako cez kopirák. Pre fanúšikov Elzy a prírodopisných filmov o divokej prírode 70%, pre ostatných príjemný oddych bez ďalšej pridanej hodnoty 60%. ()

• Letadlo ve filmu je Cessna 182K Skylane / Wren 460 s imatrikulací 5Y-AEN. (sator)