Daktari

USA, 1966, 89x45 min

Tvorcovia:

Ivan Tors

Marshall Thompson, Cheryl Miller, Hari Rhodes, Yale Summers, Louis Gossett Jr., Glynn Turman, Michael Pate, Percy Rodrigues, Bruce Bennett, Otis Young (viac)

Hlavními hvězdami rodinného seriálu CBS jsou veterinářdoktor Marsh Tracy (Marshall Thompson), lev Clarence a šimpanzice Judy. Diváci jsou svědky práce doktora Tracyho a jeho dcery Pauly, kteří se snaží chránit místní zvířata před pytláky a dalším nebezpečím. V jejich snaze jim pomáhají nejen Clarence a Judy, ale i domácí mazlíčci Pauly. Příběh se odehrává ve fiktivním centru Wameru na východě Afriky. (cmman)

Brygmi

Vzpomínám si, jak jsem každý den spěchala ze školy, aby mi neutekla ani minuta tohoto vynikajícího seriálu. Bylo na něm něco, co mě fascinovalo. Jednak za to samozřejmě mohla zvířata (Clerense bych hned brala domů a Judy s Toto mě nesmírně bavily) a určitě i samotná Afrika, která vypadala sice kouzelně ale rozhodně nebezpečně. Škoda, že kvalita jednotlivých dílů byla různorodá a hlavně ke konci se začala vytrácet zvláštně pohodová atmosféra. Mrzelo mě také, že některé postavy odcházely (Jack) a jiné přicházely (hlavně malá protivná Jenny). Každopádně je to velká nostalgie. I teď mám chuť oprášit staré videokazety a přenést se do mé oblíbené zvířecí nemocnice. ()

hirnlego

Judy jsem chtěla umlátit už tehdy. Každopádně jestli se nemýlím, tak v tomhle byla jednou nějaká scéna se šamanem a "vymítáním" (nebo čím), při které jsem se kdysi (v deseti? sama doma) poprvé a naposledy lekla tak, že jsem vyběhla z pokoje přes předsíň a dveře až na chodbu baráku. Ok. ()

Radyo

Opička Judy, lev Clarence, a jejich lidští kamarádi Jack, Paula, Marsh, jo, jo, to byl bezva seriál z Afriky. Bavil jsem se u něj skvěle a je jen škoda, že už celou věčnost nebyl v televizi. ()

HateBreeder

Tenhle serial sem mel jako maly opravdu hodne rad. Miloval sem lva Clarence, co mel trochu problem zaostrit, vynalezavou opicku Judy, ale i lidsti protagoniste byli fajn. Kdo by taky nechtel zit pod africkym sluncem a starat se o zvirata? Uz dlouho jej zadna televizni stanice nezaradila do vysilani a to je skoda, ja bych si jej zase rad pripomel. ()

triatlet

Daktari je svahilský výraz a znamená "ten, kdo léčí". Susanne Hartová, která jako veterinářka působila v Africe, napsala knížku Daktari, podle níž byl natočen stejnojmenný seriál. V knize se prolínají příběhy manželů Adamsonových, opatrovatelů lvice Elsy, v seriálu v popředí opice Judy nebo lev Clarence. ()

• Lev, ktorý si zahral v seriáli, sa volal Clarence. Bál sa hluku nákladných áut, preto filmári museli v niektorých scénach využiť služby dabléra. K dispozícii mal aj mejkap profesionálnej maskérky, ktorá zakrývala drobné kozmetické nedostatky. (Raccoon.city)
  • Šimpanzica Judy bola pod vedením trénera, cvičiteľa a konzultanta seriálu Ralpha Helfera, majiteľa zvieracieho centra v Kalifornii. (Raccoon.city)
  • "Daktari" znamená svahilsky "doktor". (cmman)