Non mi uccidere

• angličtina Don't Kill Me

Mirta (Alice Pagani) a Robin (Rocco Fasano) milují akci, napětí a hlavně nebezpečí. Jednoho dne zkusí drogu, která může změnit vše. Existuje život mezi nebem, zemí a peklem? Zkusí se přesvědčit... ale kde je ta pomyslná hranice? (Rodriguez)

Aurus

Od tohoto filmu jsem ani nic moc nečekal a těch 41% tomu odpovídá. Příběh ujde, postavy jsou docela nesympatické, hudba je docela ok, atmosféru tento film skoro nemá, napětí zde neexistuje, lokace jsou zajímavé, akce tu je docela povedená a kamera filmu je docela povedená. Za mě 3/10. Už nepotřebuji vidět znovu. ()

JM87

Celkem překvapení, když to dokoukám, říkám si "Tak toto mi kure*sky sedlo" a pak zjistím, že to má jen 41%. Je to takovej mix Twillight + Italie + občasná LSD atmosféra + občasnej gore + stylový řežby.  Hlavní protagonistka je taky super a hraje uvěřitelně + mě nadchly barvy  a jemnost obrazu kamery. ()

Morholt

Buchta a hulibrk jak vystřiženej z Tvajlajtu se sjedou a holka se po pár dnech probudí jako zompír. Nebo tak něco. A kromě chuti na krev se musí srovnat i s tím, že po ní jde nějaká ta parta lovců čarodějnic a podobné havěti, která funguje už od 17.století. Je to přesně tak blbý, jak to vypadá, ale pár momentů to má, atmosféra místy ujde a na hlavní hrdinku se dá taky zvyknout. To ale nemění nic na tom, že je to úplně zbytečný. 40% ()

darkrobyk

Zpočátku to vypadá, že tajemná droga otevírá dveře do jiné dimenze, ale skutečnost je trochu jiná. Mirta umírá a následně se probudí na hřbitově. Má štěstí! nebyla zpopelněna a není pohřbena v zemi, a tak návratu nic nebrání. Stala se nemrtvou, něco mezi upírem a zombií, ale zcela není ani jedno. Teď už ji trápí jen dvě věci - jestli vstane Robin také z mrtvých a zda se jí podaří uniknout před tajemnou sektou, která bytosti jako je ona pronásleduje a likviduje. Občas to sice trochu zaskřípe, ale jako celek snímek funguje. Trocha gore - prokousnutí, podříznutí, na němž to nestojí, vizuálně i hudebně slušné, Paganiová je v jistých chvílích neobyčejně fotogenická. Klidně se to mohlo dát více artovou cestou, ale i tak na jedno podívání fajn. ()

JASON_X

Už úvodní scéna se dvěma dementy v autě naznačuje, komu (jakému typu diváka) je film primárně určený. Ale i přesto je v něm několik vcelku dobrých okamžiků, kvůli kterým ho za úplnou ztrátu času nepovažuju. A taky je to film o upírech, takže má už z principu moje sympatie. Ale upíři jsou spíš než po evropském (tradičním) způsobu vykresleni způsobem americkým (popkulturním) a na jeden dobrý okamžik připadne ca deset okamžiků trapných, nebo rovnou třeskutě hloupých (třeba celá idiotská linie o tajném společenství lovců upírů). Na druhou stranu mě příjemně potěšil můj oblíbený Händel jakožto doprovod k upírské zabijačce, líbil se mi i závěrečný titulkový pop song, vlastně celkově to je film audiovizuálně docela povedený, škoda jen poněkud hloupého a nedotaženého scénáře. ()