V roku 1944 sú sovietske vojská už v ofenzíve, ale nepriateľ je stále nezdolný. Jeden zo sovietskych pilotov Michail Devyatayev (Pavel Prilučnyj) je v leteckej bitke zostrelený nad nepriateľským územím a skončí tak v nemeckom zajateckom tábore. Tí mu dajú možnosť zachrániť si život - ak bude ďalej slúžiť v ich farbách. Michail si však radšej zvolí útek. Ako však uniesť lietadlo z prísne stráženej vojenskej základne, kde nacisti vyvíjajú zbrane, ktoré môžu na poslednú chvíľu zmeniť priebeh vojny? Založené na skutočných udalostiach. (Arsenal83)

premeny

Vec  dnešného trendu.  Pre  netrpezlivých fanúšikov akčných  filmov.  Rusko  natočilo  oveľa  lepšie  vojnové   filmy. ()

Zaks

Skvelý ruský vojenský film o výnimočnom pilotovi a navyše podľa skutočných udalostí. Bez prílišného pátosu a podobných hlúpostí, ktoré vedia pokaziť dobrý dojem z filmov o 2. svetovej. Výborná dobová atmosféra, kvalitné CGI, herci, ktorých si obľúbite, aj keď sú celý čas zanedbaní a špinaví. Letecké súboje mohli byť trošku prehľadnejšie, dôraz sa kládol viac na akciu, ale užil som si ich znovu pri opakovanej projekcii. ()