Starnúcemu spisovateľovi Karolovi Šejnohovi (Zdeněk Svěrák) už písanie nejde ako predtým. Nedokončené poviedky sa mu hromadia v hlave a ich postavy vyliezajú na denné svetlo a dožadujú sa, aby autor pokračoval v deji. Všetci niečo chcú. Fotograf Matěj chce získať nedobytnú magistru z lekárne, pán Bohumil prosí, aby urobil zázrak, automechanik Bakalář by chcel byť liečiteľom. Do toho vstupuje z reálneho sveta Šejnohova manželka, ktorá si myslí, že už by mal písanie nechať a konečne sa venovať jej. (Magic Box)

DžejPý

Pohodová Svěrákovina. Válet se u toho smíchy nebudete, ale že by to bylo až tak nepovedené, jak se tu často zmiňuje? Odpovídá věku autorů, a pokud v tomto věku nejste, asi vás neosloví. Pro zájemce doporučím recenzi uživatele kingik. Já ji v plném rozsahu kontrasignuji. ()

old_school

Hvězdička za Terezu Ramba (kdo viděl první část filmu, ví proč), druhá za kameru. Odešel jsem v polovině. Víc té moudrosti, člověčenství a lásky bych neunesl. ()

GrooteLulu

co se mě líbilo: úvodní hudba na "motivy" Elfmana; herci - Javorský a Polišenský; Ramba se svým "pfff"; brloh hlavního mladého herce; otočená scéna domácí hádky "jako" v Happy end; kamera; atd. co se mě nelíbilo: úvodní texty v rakvi, kromě jednoho vtipu; texty Ramby; sevřené spojení ústřední dvojice Kolářová a Svěrák, ikdyž je mám rád, ale je to furt dokola; Vetchý - "pod obraz" role, totožná jako role hrobníka v Kojlovi; atd.. .. a vůbec to byla slátanina, ale aspoň pokus o něco novýho, co jsem dlouho neviděl a líbilo se mě to více, než cokoliv, co vzniklo po Jízdě a Koljovy, to je samá hanba. jak nebude žít starej Svěrák, tak se natočí ještě "Bez tatínka" :)... ale jinak z nouze ctnost Vám povím, připadlo mě to jako příprava obrazů a scén pro nějaký pozdejší film.. ()

Evosheek

Prolínání snů či představ s realitou se ve světové kinematografii objevuje dosti často (za všechny třeba plechový bubínek), tak nechápu, proč bych měl odsuzovat český film, který na mne působil příjemným dojmem ()

Aileena

Myslím, že tento film dokáží skutečně ocenit jen jedinci, kteří alespoň někdy zkoušeli psát, či běžně píší vlastní příběhy. Spousta ukázaných věcí se psavcům totiž opravdu děje, a to mi přišlo na celém filmu nejvtipnější. To poznání, že jsme na tom stejně, ačkoliv okolní svět jen nechápavě kroutí hlavou. K tomu pár Svěrákovských vtipů ze života a má tvůrčí dušička byla naprosto spokojená. Kdybych chtěla opravdu hledat nedostatky, volila bych asi údernější závěr, ale kritika je podstatně jednodušší, než skutečná tvorba smysluplného vyprávění a ani s ním se nikdy nezavděčíte všem. ()

bratr_jezek

Jan Svěrák je dobrý režisér a jeho otec píše zajímavé scénáře. Z jejich spolupráce vzešly dobré filmy. Jenže někdy ta spolupráce úplně nedopadla a budilo to trochu rozpaky. Bohužel tento film patří do druhé skupiny. Celkem slibná základní kostra - stárnoucí spisovatel, kterému "ožijí" postavy jeho nedokončených povídek a chtějí, aby to prostě dotáhl. Slibovalo to humor či napětí, nějakou tu poetiku a podobně, bohužel se z toho moc nekonalo. Postavy vstupovaly do autorova života dost nečekaně, tříštily chatrný děj v reálném čase, kde se i tak moc nedělo (Kolářová a často sám Svěrák působili ve svém vztahu hlavně unaveně). Přes všechnu snahu povídky "dopsat" i tato linka neměla patřičný tah na bránu. Doufám, že nějaký další film bude zase povedený. ()

mach333

Bylo to takové Svěrákovsky poetické. Líbily se mi role postižených dětí, scény z chráněné dílny. Děti i J.Macháček hráli uvolněně. Zrovna tak linie v autodílně. Obvykle se v takových paralelních dějích ztrácím, ale tady to bylo čitelné. V druhé polovině to pro mně ztrácelo drajv, chyběl mi tam prvek překvapení.  Ale i tak celkově nadprůměr, tak 70%. ()

vasosak

Vtipné, hravé, poetické a taky trochu erotické.:)) Ale určitě ne uslintané. Bál jsem se toho nízkého hodnocení, a byl jsem velmi mile překvapen. ()

milos.bradik

Míval jsem Zdeňka Svěráka velmi rád, ale toto se opravdu nepovedlo. Mnoho nápadů a prakticky žádná dějová linka. Postavy, které byly ve Vratných lahvích vtipné tady tu vtipnost postrádají a jsou pouze trapné. Aby to pozdvihl herecky, tak na to už Svěrák zjevně nemá a Kolářová také ne a ostatní postavy tam pouze statují. ()

drsny_hery

Svěrákovic tvorbu mám rád, i tyto povídky jsem četl a bavil se u nich. Bohužel na rozdíl od Po strništi bos se tentokrát filmové zpracování příliš nepovedlo. Film je něco jako kombinace Akumulátora a Vratných lahví balancující mezi artem a televizní inscenací. Problém není nedostatek humoru, řemeslo ani obsazení, ale scenáristicky to neladí a poprvé mi chybí i nějaké to poselství. ()

biscuit

Dlouho jsem se tomu cíleně vyhýbal, protože mám oba ty původní povídkové celky rád a z trailerů mi bylo jasné, že z nich byla uplácána podivná filmová hmota. Přesto padla kosa na kámen a film jsem "zkonzumoval" jakožto náhodný televizní divák. A mé podezření se potvrdilo v plné míře. Myslím si, že kdyby to bylo natočeno jako povídky s originálním hereckým obsazením a možná i více režiséry, že to mohlo dopadnout o mnoho lépe. Ale to by asi nebyl Zdeněk Svěrák... kdyby se (alespoň ke stáru) trochu víc upozadil. ()

hafak

Jednu za dodivání do konce, ale s vypětím všech sil. Honzíku, už se na to fakt vyprdni! Vratné láhve byly ještě docela dobré, ale od té doby to jde co film, to větší blbost a tento divnofilm to dorazil. Bojím se dalšího počinu! No nebojím se tak moc, protože už se ani nebudu dívat. PS:Tu ofinu bych jí zapálil plamenometem!!! ☹️☹️☹️ PS2: proboha co na tom stálo skoro 39 miliónů! 😲😲😲 ()

DiDu

Zajímavé a vtipné. Film mě překvapil a překvapivě taky oslovil. Prolínání povídek a mizení a objevování se různých postav mě opravdu bavilo. Oceňuji, že je to film pro staré, kde se řeší, že mladí jsou jiní a taky ta neurčitá hravá hranice mezi fikcí a skutečností. Bohužel mě mrzí ten Svěrákův už stereotyp vyobrazení zralého dlouhodobého vztahu, kde on je panem celého svého světa a ženě nezbývá nic jiného než sarkasmus a vystačit si sama. Nedokážu se tomu smát, protože mi to zrovna tohle nepřipadá vůbec humorné. ()

MiMax

Film pôsobí ako zmes zľudovnených všeobecne známych, nie príliš vydarených anekdot v jednom. Napriek slabšiemu celkovému tempu či dojmu z filmu, na aký sme u tandemu Svěrák už zvyknutí, aj tu sa nájde pár skvostov (druh chlapa na štyri: "žena") ktoré držia dej filmu v očakávanom (ľudskom) štandarde. ()