Je to film sestávající ze šesti povídek, které většinou černě humornou, ironickou, mnohdy i trpce hořkou formou vyprávějí o jednom dávném prokletí, lidské nevěře, podivných úchylkách, nečekaném zázraku i pokryteckém odpuštění. Mají svou vlastní vypointovanou stavbu, specifickou atmosféru i způsob zpracování, a přesto jedna druhé předává motivy vzájemně spolu komunikující a pozorující tytéž věci z různých úhlů. (oficiálny text distribútora)

Rawar

Tak tohle je opravdový skvost :-) To nejlepší co z našich luhů a hájů vzešlo, film na který může našinec být po právu hrdý a směle jej zařadit mezi milníky naší kinematografie, jako jsou Slavnosti sněženek, Obecná škola etc :-) Na rozdíl od zmiňovaných briliantů středoevropského folklóru, je způsob vyprávění pojat povídkovou formou, kdy se podíváme na několik, zdánlivě odlišných příběhů, aby se postupně navzájem propletly. Ať začneme japonskou startovní genialitou, Štěstí z Kokury, nebo stěžejní částí, díky které zjistíme proč se to vlastně herrgott jmenuje Knoflíkáři, vždycky budeme muset uznale pokývat hlavou nad geniální kamerou a precizní prací s vyprávěním. Perfektní scénář pak uzavírá kruh dokonalosti. Ano, na tenhle film můžeme být opět jako národ pyšní ()

Arutha8

Bizarní povídky, které jsou nápaditě provázány, vtipně glosují obyčejné lidské slabosti a hříchy. Povídka s Rudolfem Hrušínským ml. a Evou Holubovou je naprosto jedinečná, skvělá charakterová komika! ()

Nocturno culto

Nesporně velmi zajímavé dílo, zdánlivě nesouvislé a rozsypané, jenže ono se to postupem času náramně dobře spojuje a dává smysl.. Je to rozhodně na více shlédnutí aby člověk plně pochopil, co tím chce autor říci a našel skryté myšlenky, napsané mez řádky .. ()

Inozuka

Viděno po delší době a musím sundat jednu hvězdu. To propojování mi přišlo někdy až moc násilné a prvoplánovité. Jednotlivé povídky jsou fajn, nejvtipnější je samozřejmě duo Hrušínský a Holubová v Pitomcích, ale právě oni jsou až moc zjednodušující a příliš hrající na levnou strunu. Duch amerického pilota mi přijde až moc vykonstruovaný, trochu jako z nouze ctnost. Úplně nejvíc mě tak na knoflíkářích bere Vladimír Dlouhý jako psycholog, Pavel Zajíček a Jan Haubert ve svých rolích sebe sama a hudba od Už Jsme Doma. Celkově tedy stále nadprůměr, který v první chvíli šokuje dobrými nápady, ale po několika zhlédnutích se okouká... ()

Monggol

Jeden z najoriginálnejších filmov po revolúcii alebo vlastne po "revolúcii". Škoda, že Zelenka už nenatočil nič, čo by sa kvalitou a originalitou blížilo Knoflíkárom. ()

Nix

Jsou tu hodně povedený hlášky, podle mne hodně opomíjená komedie, která je nadprůměrná a klidně by mi nevadilo vidět ji v televizi častěji, než některé jiné. ()

rivah

Jeden z nejlepších porevolučních filmů s odstupem trochu utrpěl, hlavně jeho tempo a trochu překvapivost. Ale i tak jsou některé povídky neodolatelné. (Zhlédnuto znova po mnoha letech). ()

,,Neživíš, tak nepřepínej!" Mám rád české komedie a navíc filmy, kde je několik povídek, které se navzájem proplétají. ,,Fucking weather. ()

KdG

Tohle je fakt nářez film. Proplést takhle několik příběhů do sebe, byl geniální tah, obsazení je taky povedené, o hláškách z filmu ani nemluvím. ()

Gromit

Z upoutávek jsem usoudil, že by mohlo jít o hodně dobrý film, ale ten podle mě vypadá úplně jinak. Už ta první povídka mi přišla o ničem a není mi vůbec jasné, jaké poselství chtěl autor jejím prostřednictvím sdělit. Celkem mě "Knoflíkáři" rozesmáli pouze dvakrát. Poprvé, když se postava Jiřího Kodeta svěřila svým hostům se svojí úchylkou (tohle bych opravdu nečekal), podruhé při debatě mezi Evou Holubovou a Rudolfem Hrušínským. Ale to mi přijde hodně málo. Možná je ten problém ve mně, možná jsem ten film vůbec nepochopil, ale každý máme trochu jiný vkus a jinou představu o umění a humoru. ()

Tiiso

Pár příběhů chronologicky propletených a zfilmovaných na způsob Pulp Fiction. Film, který na poprvé hodně osloví, ale pak při každém opakování je to slabší a slabší. ()

hero_bk

Zajímavý film na české poměry, protože povídkový film, navíc s povídkami provázanými a vyprávěnými nechronologicky, těch tu máme opravdu jako šafránu. Štěstí z Kokury: Japonci, učící se nadávat na "fakin veda", které jim zachránilo život jsou vážně kouzelní, povídce ale možná chybí větší tah na bránu. 90 %. Taxikář: Jasně lze poznat inspirace Jarmuschovou Nocí na Zemi, jen je to vyhnáno ještě možná do většího extrému. Taxikáře i zákazníka z druhé půlky povídky mi bylo strašně líto. 90 %. Civilizační návyky: Nepříliš zábavná povídka, která je spíše základem pro pointy povídky následující. 50 %. Poslední slušná generace: Nejhorší část filmu, jejíž špatnost umocňuje ještě to, že zrovna z téhle pasáže pochází název filmu. Pointu jsem čekal od prvních záběrů, ale i tak má něco do sebe. 30 %. Pitomci: Nebylo to až tak dobrý, jak tu všichni avizovali, ale rozhodně nadprůměr. To nejlepší na povídce není ani tak dialog mezi Holubovou a Hrušínským, ale jenom ta myšlenka, vyslat sperma do vesmíru. 70 %. Duch amerického vojáka: Závěr a zároveň vrchol. Strašně upřímná a milá povídka, která navíc spojí všechny do jednoho celku. 100 %. Průměrem z udělených procent mi to vychází na horší čtyři, jako celek to ale působí ještě lépe, takže dávám lepší čtyři, a pět nedávám jenom kvůli "knoflíkářům". ()

sethi

Všechny Zelenkovy filmy mám ráda, v české produkci je to nadprůměr. A ta jemná mystifikace, ta mi sedí nejvíc. Jednu hvězdičku posílila i přítomnost kapely "Už jsme doma"! ()

martasekk

Tak tohle já můžu. Z každého soudku něco, jemně a důmyslně popropojované příběhy. Kokuru považuji za jeden z nejoriginálnějších začátků českého filmu vůbec. Taxikář mi připomněl pinglíka ze Čtyř pokojů, setkání dvou manželských párů zase Boha masakru. U Holubové a Hrušínského jsem až na poslední scénu řvala smíchy. Psychiatr dodal povinnou dávku zvláštního šílenství, voják mysteriózno a vše bylo zastřešené smutnou událostí ze srpna 45. Takže neřeš, nepátrej – 5 hvězd! ()

Fresh Film Fest 2010 o krok blíž!

Fresh Film Fest 2010 o krok blíž!

11.08.2010

Festival Fresh Film Fest, který proběhne v Praze od 25. do 29. srpna, zahájí předpremiérová projekce filmu Scott Pilgrim proti celému světu v kině Aero. Jde o adaptaci komiksové série Bryana Lee O… (viac)