Příběhy písní

• Veľká Británia The Story of the Songs
Veľká Británia, 2020, 10 h 5 min (Minutáž: 60–65 min)

Shaun Keaveny (rozprávač), Katie Puckrik, Anthony DeCurtis, Carmine Appice, Don Peake, Madonna (a.z.), Nile Rodgers (a.z.), Céline Dion (a.z.), Sting (a.z.) (viac)

Recenzie používateľa subic k tomuto seriálu (5)

Whitney Houston (2020) (E04)

První megaúspěšná černoška na MTV v těch pro pop and dance nejlepších osmdesátkách. One Moment in Time byla hymna olympiády 1988 v Soulu, kdo další měl takovou možnost něco takového nazpívat. Tohle je daleko víc působivější dokumentík, než třeba Whitney: Úžasný hlas, smutný příběh (2017). ()

Metallica (2020) (E05)

Dokument tak nějak v podobném duchu jako série Slavná alba. Akorát že tady se zaměřili na 3 songy, které údajně nejvíc bodovaly v žebříčcích. A věř, že song Nothing else mothers to zrovna není. ()

Rod Stewart (2020) (E06)

Mluví o něm jako o rockerovi, ale je to takový popíkový rocker. Ale zase měl tu schopnost přijít vždy s něčím novým, s novým zvukem. A s tím jeho typickým hlasem si to vždycky sedlo. Já nebýt teda hard rocker, ale popíkář, tak ho snad žeru, ty jeho hitovky jsou vážně pořád dobrý. ()

Diana Ross (2020) (E07)

Čí song se dostal na špičku žebříčku v šedesátkách, sedmdesátkách i osmdesátkách? Za mě slušné 7/10 ()

Cher (2020) (E08)

Cher a její kontraalt, též contralto. Nejsem popíkář, ale ty její odrhovačky jsou fakt dobrý. Začala v šedesátkách. Po protrpěných sedmdesátkách se v osmdesátkách vrátila na pódia, změnila image, nové zuby, rty, účes, který jí zůstal i další desetiletí, no a taky dostala Oskara. Do hitparád se vrátila i v devadesátkách. Tak jako kdo další měl takovou kariéru? ()