Příběhy písní

Celine Dion: Secrets of her Biggest Hits (E02)

(epizóda)
Veľká Británia, 2020, 1 h

Shaun Keaveny (rozprávač), Céline Dion (a.z.), Katie Puckrik

Celine Dion se stále řadí mezi největší popové hvězdy. Celosvětově prodala více než dvě stě dvacet milionů desek. Fanouškům přináší nepřekonatelné emoce, zanícení a také neuvěřitelný hlasový rozsah. Díky rodinnému zázemí měla k hudbě blízko už od dětství a ve dvanácti letech s pomocí bratra a matky napsala svou první píseň. V roce 1988 vstoupila dvacetiletá Celine na světovou scénu. Na soutěži Eurovize reprezentovala Švýcarsko a o jediný bod ji vyhrála. Následovala řada úspěšných písní i výjimečných hitů. Mezi ně se zařadily filmová skladba "Because You Loved Me", strhující klasika "It's All Coming Back to Me Now" i taneční "I Drove All Night". A právě jejich vznik a natáčení přiblíží nejbližší spolupracovníci kanadské zpěvačky. (Česká televize)

rikitiki

Další prefabrikovaný dokument, kde se všichni jen rozplývají, jak božský po všech stránkách je ten či onen umělec – zde Celine Dion. ()

Marze

Nic překvapivého ani nudného. Trochu vadí adorační tón dokumentu. Na vydařeném koncertu Celine Dion jsem byl v pražské O2 aréně. Předkapelu dělala žánrově podobná Lenka Filipová. V dokumentu mě bylo líto neznámé ženy v pozadí, talentované skladatelky hitů, která prostě nevypadá modelkovsky jako Celine a možná ani není obdařena hlasem. ()