Cliff Walkers

• Čína Süan ja č' šang (viac)

EvilPhoEniX

Uznávaný čínský režisér Yimou Zhang ( Klan létajících dýk, Hrdina) má svou síň slávy za sebou a jeho nová špiónská podívaná je vcelku slušným filmem, své kvality má, zahraniční ohlasy jsou spokojené, ale úplně jsem se u něj nebavil.Odehrává se to ve 30. letech, kde 4 speciální agenti se vrací do Číny na tajnou misi, avšak jsou vyzrazeni a nebezpečí číhá na každém kroku. Natočeno moc hezky, 80% filmu se odehrává v zasněženém prostředí, akce je docela fajn ( bitky sice žádné, spíš přestřelky) sice nic moc strhujícího ani Wow, Rko je využito tak normálně, ale není to rozhodně levné a béčkové, ta áčková produkce je zde znát. Líbila se mi jedna torture scéna, která svým prostředím připomínala Hostel a došlo i na pár zvratů, byť se musím přiznat, že místy jsem se v ději ztrácel a až tak mě to nestrhlo, abych se do filmu dokázal plně ponořit, za což může i nejspíš samotná látka.Špatný film to však určitě není, vyplatí se vidět a své fanoušky si rozhodně najde.Příběh 4/5, Akce 3/5, Humor 0/5, Násilí 3/5, Zábavnost 3/5 Hudba 3/5, Vizuál 4/5, Atmosféra 3/5, Napětí 3/5. 6/10. ()

moviefreak

Sľubný a veľmi nádherne nakrútený úvod v prírode a vo vlaku poriadne navnadil, avšak druhá polovica stratila v meste poriadne dych. Režisér robil s príbehom čo sa dalo, ale na viac ako 3 to u mňa nedalo. ()

StaryMech

Jako povrchní zábava amerikánského střihu (oslavující ovšem "hrdiny revoluce" školené ve stalinském Rusku) okulibý film jistě přesahuje průměr. Pohádková logika četných zvratů mi dávala zapomenout na skutečné napětí. Až zas někdy dostanu chuť na efektní protiokupační akčňák, určitě sáhnu spíš po dánském "Plameni a Citronovi" - ten mi navíc připomene zlaté časy, kdy se v kinematografii skutečnost předstírala jen jinou skutečností, ne jejím padělkem. ()

rivah

V loutkovém státě Mančukuo v 30.letech se objeví čtyři agenti komunistické strany. Vyzrazeni zrádcem jsou obklíčení....Plochý a jednoduchý špionský film, nicméně dobře udělaný. ()