Nejnepříjemnější věcí v životě mnoha lidí je právě návštěva zubního lékaře. Tím je Dr. Alan Feinstone, bohatý, úspěšný a strašlivě závislý na čistotě. Tato jeho vášeň pro čistotu je přímo chorobná. Všechno musí být perfektně čisté a lesklé jako krásné bílé zuby. Začíná to nevěrou manželky a mučením svých pacientů, kteří vlastně za nic nemohou. Film je natočen mistrem oboru Brianem Yuznou, s novými triky, které nebyly dosud v žádném filmu viděny. (Hollywood Classic Entertainment (H.C.E.))

mala_kea

Ač velmi lacinný, strohý a jasně předvídatelný horor, kterému však zůstává ta krásná zubařská atmosféra. Chtěl jsem sice víc krce, víc oběti a vytrhaných zubů, které se mi bohužel nedostalo, tak i v tomto šálku je něco, co bych rád dostal i v druhé porci. Naprosto skvělý Corbin, který je vážně bezva jeho psychopatická stránka nemá jen tak obdoby (snad jen Jack Bauer mu šlape na paty). Zkrátka, trošku zamíchat a nalít podruhé. ()

oli.G

Dvojica zodpovedná za RE-ANIMATORA sa vracia k medicíne. Liek na rakovinu sa im síce objaviť nepodarilo, ale o to sa ani nikdy nesnažili. Najdôležitejšie je, že ich dielo nedáva divákovi čas nudiť sa a neobsahuje jediné výrazne hluché miesto. Napätie spoľahlivo funguje všade tam, kde fungovať má a krvou sa nešetrí. Čo viac si priať? Charizmatického záporáka? Zoznámte sa, Corbin Bernsen. Zo všetkých jeho "zákrokov" mám však najradšej ten, pri ktorom zubárske náčinie nedostáva priestor - zabitie čističa bazénu nožom. Tak čo, ste objednaný? Posaďte sa do čakárne, urobte si poihodlie a prečítajte si nejaký časopis, pán doktor hneď príde. ()

lennyd

Když jednoho dne zahlídne úspěšný zubař Dr. Feinstone (Corbin Bernsen) svoji mladou a krásnou manželku jak si užívá s čističem bazénů, všechno se v něm vzepře, a jeho pohled na celý svět se změní na pohled na ústa, plná kazů. A jelikož on je ten nejlepší zubař, musí se pěkně otáčet, aby svět té hniloby zbavil - začne se svojí manželkou a zrádného čištiče bazénů, pokračuje přes hříšnou sousedku, protivného daňového inspektora a svoji kolegyni v práci. Jenže zapomíná, že s čím kdo zachází, s tím většinou také schází ... Před nedávnem jsem se "rozplýval" nad filmem Arachnophobia, že je jak dělaný na moji fóbii z pavouků. Ale jestli dokáže pavouky ještě něco překonat, tak pak snad jen doktoři, v čele se zubaři (jak říká Dr. Feinstone - "Vždyť my jim pomáháme, tak proč nás tak nenávidí?"). Takže jsem úspěšně při zubařských scénách zavíral oči, a při ječení zubařské vrtačky i uši. Nicméně i tak jde o slušný thriller-horor, při kterém nelze nevzpomenout na výborný Hoffmanův Volný pád. Ale ten nebyl zubařem, takže tam to byla pohodička. Ale zpět .. Corbin Bernsen je jako šílený zubař perfektní, na první pohled takovej milej a sympatickej, ale na druhý, brr. Ale kdo má určitě můj obdiv je mladá Virginia Keehne - jestli ta ještě někdy šla k zubaři, to bych se divil :) A také pochvaluji skvělé masky, hlavně bezzubá zubařova manželka, snad se mi o ní nebude zdát ... ()

sedm.1

A tak jsem se těšil na pořádně extrémní úlet:(.Nenechte se zmást názvem,sice to o dentistovy je,ale nějakou jeho krvavější prácičku nečekejte.Jde spíš o pohled na pošuka,co zneužije svého povolání,ale zneužije ho tak nějak nijak.Všichni okolo se totiž chovají jako naprostí pitomci,takže vyřídit si vlastně zaslouží,hlavní magor se však všech zbavuje naprosto nudně a plytce.Corbin Bernsen svého dentistu navíc neskutečně hnusně přehrává a nedá se na něj prakticky dívat.Dentista není horror,spíše bych ho hodnotil jako špatný psychologický televizní film a podle toho také vše vypadá a dopadá.Zítra klidně jdu ke svému zubaři,tahle pohádka mě skutečně nemohla rozhodit. ()

Campbell

Abych se přiznal čekal jsem větší maso. Je sice pravda že film je rozhodně dobrý, ale co se týče brutality čekal jsem víc. Hlavně co se brutality týče, je pravda že pár dentistických scén bylo opravdu sado maso, ale od Yuzny se prstě čeká více. Nejdřív začnu s mínusama kterých opravdu moc není, to hlavně s pár zdlouhavýma scénama, a některých divných momentů. A teď ty plusy nejdříve zmíním opravdu zvláštní kameru která sníma detialy opravdu bravůrně. Gore ve filmu stojí za to i když ho tedy moc není. Herci jsou výborní, i když jsem to nečekal, tak třeba známější tváře jako MArk Ruffalo moc prostoru nemá, ale Bernesen, bane bože, ten je dokonalej a tohle je jeho vrchol. Jak to jen shrnout, Dentista je dobrej film ale rozhodně není pro každého, a někoho může dokonce zklamat. Ale já se celkem bavil. ()

• Počet mrtvých - 4 (Musak)
  • Inspirací pro tvůrce tohoto filmu byl skutečný seriálový vrah zubař, Glennon Engleman (1928-'99). (Musak)