rikitiki

Holka trénuje od mala, podporována horkokrevnou mamkou a laskavým tatínkem. Pak se to trochu zašmodrchá, spíš ale proto, že nějaký zádrhel prostě musel přijít – osobně jsem mu moc nevěřila – pak se to rozmotá a holka zase trénuje a vyhrává. Velká část filmu je na kurtu, takže pokud nejste milovník badmintonu, tak úplně si to neužijete. _____ Osobně mám velkou výhradu k přístupu trenéra, který film ukazuje (asi), jakože správný. Chlapík je úplně neempatický, své svěřence sráží a deptá, a když holka dostává první nabídky na sponzory a reklamy, tak místo, aby jí poradil, pomohl jí v tom zorientovat se, upravil jí plán, aby zvládala tréningy, tak na ni řve a odstřihne ji. Jakoby sportovci mohli žít jen ze vzduchu a dřiny, jako by reklama nebyla zároveň i mocný nástroj propagace sportu. Kdepak, ten chlap je jako trenér úplně na prd! SHRNUTÍ: Indický badminton a podmínky v indickém sportu. ()

Aljak

Super! Aj keď nie som žiadny veľký fanúšik bedmintonu, vždy ma fascinovala tá dynamika a rýchlosť, ktorá dominuje tomuto športu. Životný príbeh legendárnej Sainy Nehwal prenesený na filmové plátno bol pozoruhodný a najmä inšpiratívny. Spracovanie bolo skutočne kvalitné, hoci občas to pôsobilo na môj vkus až príliš disneyovsky. Páčilo sa mi, že súkromie a šport tu bol prezentovaný tak 50:50, takže to bolo vcelku vyvážené a nebolo to len o neustálom zápolení na kurtoch, ale dozvedeli sme sa aj o Saininom detstve, rodine a ťažkých psychických obdobiach. Parineeti Chopra v úlohe Sainy bola vynikajúca! Btw. Škoda, že sa Saine na Olympiáde a ani na MS na zlato dosiahnuť nikdy nepodarilo, ale aj tak je úžasná!! ()

Ramanam

Pěkný sportovní příběh dle skutečných událostí. Začínám si myslet, že v Indii musí mít děvče, které chce něčeho dosáhnout velmi obětavého a hodného otce, jinak... Ale snad to není pravidlo. Matka si chtěla plnit své sny přes dceru, takže co měla holka dělat, že? Kde je však přítomen talent a odhodlání, tam na sebe výborné výsledky nenechají dlouho čekat. Zpracování se mi moc líbilo. Žádný velkofilm to nebyl, ale poctivá práce dozajista. Nahlédli jsme jak na kurt, tak i do soukromí hvězdné Sainy, kterou P. Chopra zahrála výborně. Čtyři hvězdy. ()