DaweForeman

To, co jsem tak nějak napsal u první série, by se dalo napsat i o téhle. Romantické fantasy pokračuje, dramatu tu trochu přidali - avšak nic dechberoucího, Aira tu nemá už skoro žádný prostor, politika se přeměnila na něco jiného horšího a po sociální stránce to nabylo ještě větší "domestikace". Bohužel to má strašně kýčovitý a nevinný konec, který by si navíc zasloužil ještě lepší vypilování po animační stránce (má to velký potenciál, ale je to mdlé, špatně nasvětlené a odbyté - vzhledem k závěrečné scéně, od které člověk čeká nejvíce, je to trochu neodpustitelné). Obecně se pak animace drží svého a taktéž i hudební stránka. ()

Jeoffrey

Na první sezónu mám ještě dnes příjemné vzpomínky, mám rád hlavní pár, takže jsem očekával, že si užiji i druhou sezónu. O to větší zklamání pro mě bylo, že jsem během první poloviny nic moc necítil, linka kolem prince z jiného království mě nebavila, a dokonce jsem tak i v jednu chvíli pochyboval, co jsem vlastně na tomhle seriálu před víc jak dvěma lety viděl. Ano, hlavní hrdinka mi byla pořád velmi sympatická a stále to mělo takový ten jemný pohádkový nádech, ale prostě to nebylo ono, určitě ne 8/10 zážitek – první půlka druhé série je maximálně tak šestka… Co mi tam chybělo? Romantika! Kdo by to byl čekal… Přesně v momentě, kdy se začalo řešit, co bude Sei dělat, až bude její práce hotová, jsem zase začal seriál naplno vnímat. Najednou to mělo šťávu, užíval jsem si interakce mezi ní a Albertem i to jejich lehké tápání. A na poměrně příjemné vlně pohádkové romance jsem se svezl až k sladkému a barevnému konci, který sice mohl být lepší a ta cesta k němu o něco víc propracovanější (klidně bych tomu obětoval celou první polovinu seriálu) a barvičky v tom finále mohly být méně rozmazané a hudba ještě víc procítěná, ale i tak přiznávám, že to na mě stejně zabralo a že jsem měl i tak radost a cítil mírné dojetí. Matika je však neúprosná a když je první půlka šestka a druhá zase osmička, tak celek je pak 7/10. ()