Dvacetiletá úřednice Sei je unesena do světa magie. Rituál pro vyvolání Svatých přivede místo jedné osoby dvě, ale mladý princ problém vyřeší tím, že téměř okamžitě prohlásí druhou dívku za Svatou. Sei tak zůstává na vedlejší koleji a je odkázána sama na sebe. O dva týdny později při procházce zahradou narazí na výzkumníka z Ústavu pro výzkum léčivé flóry. Po krátkém rozhovoru ji pozve na exkurzi. S předchozím zájmem o bylinky se brzy připojí k instituci, kde se začnou projevovat jisté nesrovnalosti v jejích magických schopnostech... (mikki089)

DaweForeman

Tak tu máme další anime, kdy se jedinec (respektive dva jedinci) ocitne opět v jiném světě. Tentokrát se to zaměřuje na hlavní hrdinku a obecně celé anime je spíše zaměřené na dámské publikum, kdy se jedná o romantické fantasy. Dá se to brát ale jako příjemná oddychovka, pokud člověk nemá co sledovat. Osobně bych ale spíše uvítal tento příběh formou filmu, kdy by z toho měl divák lepší požitek (obzvláště z toho konce, který přinesl určité zakončení v jednom smyslu, ale v tom obecnějším je to otevřené). Dále bych uvítal více zaměření politickou stránku, ale to už by bylo drama, u kterého by si člověk tolik neodpočinul. Hlavní hrdinka nemá špatné vlastnosti, i když bych měl pár výtek ohledně její přílišné aklimatizace na místní zvyky a smýšlení. Také by nebylo od věci věnovat trochu více pozornosti příběhu Airy. V závěru bych to přirovnal atmosférou jako takovou méně zajímavější verzí anime "Akagami no Shirayuki-hime". Po animační stránce je to průměrné a po hudební to není špatné. ()

gumbo

Asi nejsem úplně cílovka, tohle je spíš "holčičí" věc. Neustále stydlivá hlavní hrdinka, která není schopná pořádně vyjádřit své city je na mě trochu moc. A je to vlastně i hlavní dějová linka, kdy se ze všeho nejvíc hlavní hrdinka červená studem před svým milovaným. Díky tomu děj hodně často jen stojí na místě a moc se to nikam nehýbe. Neříkám že to je vyloženě špatně, ale na mě je to díky tomu místy až moc kýčovitě přeslazené. Ale určitě jako odpočinkovou věc můžu doporučit. 65% ()

Jeoffrey

Seijo no Maryoku wa Bannou Desu je hodně sympatický a příjemný seriál. Sice jde v podstatě o obyčejný isekai, akorát že tentokrát máme v hlavní roli hrdinku (nebo možná dvě) a díky obsazení by se někdo mohl bát, že to bude reverse harem se spoustou "hezkých chlapců", ale ono tomu tak není. Má to skvělou a milou hlavní hrdinku, která si dokáže jít za svým a má příjemně ryzí charakter, takže jsem jí dokázal od prvních dílu obdivovat a tak jí bezmezně fandit a také to má jasně danou romantickou linku, která působí strašně příjemně, mile, skoro až pohádkově. A ono celé to má většinu času opravdu fajn atmosféru, sem tam se sice objeví nějaké to menší drama, ale nic co by ohrozilo poklidné plynutí příběhu. No a protože to má i hezkou animační stránku a pro mě příjemný soundtrack, tak jsem si to užil. Jako jedinou výtku ze sebe dokážu dostat asi jen finální pointu o tom, že svatá magie je... to nejočekávanější pohádkové klišé ze všech, ale ono i to sem vlastně docela pasuje. A jelikož i ta ze začátku nejodpudivější postava se ukáže jako vlastně úplně normální a bez problémů pochopitelný chlap, tak během celého seriálu a i v samotném závěru (doufám že první série) převládá velká spokojenost a silný pozitivní dojem. 8/10 ()