Bakuten!!

Horrendous52

U sportovních anime bývá problém v především v ne moc dobrých postavách (výhradně stereotypy), špatně popsán celkově onen sport a nikterak zázračná animace, protože ač  si to málo kdo dokáže přiznat, je mnohem příjemnější koukat na krásně hladkou animace, kde všechno dává smysl, než na sic postavy s pěknou kresbou, ale se sekanými pohyby a prakticky žádné změn úhlů záběrů. A Bakuten je... naštěstí úplně jiný příklad. Ano, ano musím uznat, u těch postav vlastně tak úplně ne, neb sestava jejich týmu stereotypní poměrně byla, ale všechny ty postavy byly uvěřitelné s vybudovaným charakterem a se svými dobrými ale i špatnými vlastnostmi. Animace byla dobrá. Krásně plynulá, onen smysl dávající animace, k tomu hezky jemná kresba postav, zamícháme a... BUM. Máme něco, na co se vskutku dobře kouká. Artstyle nebyl nikterak výjimečný, ale proč by taky měl být. Vystoupení byla ve 3D s občasnými 2D prostřihy, které naštěstí nebyly nijak hrozivé, a příjemnou hudbou. Musím uznat, že zvolení 3D animace, bylo dobré rozhodnutí, ačkoliv to občas trochu bolelo se na to dívat. Pro příklad uvedu Ballroom e jókoso (seriál) (2017), taneční anime, kde hlavní problém spočíval v samotném tanci (a občasných dost divných kreseb), který opěvovali, jak byl velkolepý, zatímco divák viděl maximálně pár krátkých prostřihů na tváře tanečníků a dalších několik snímků toho, jak si onu aktivitu užívají. Taneční vystoupení připomínalo spíš powerpointovou prezentaci s low budgetem. No nic moc. Proto mě Bakuten s pojetím mužské gymnastiky a jejím zpracováním velmi milo opřekvapilo. Hodnotím 80 % ()