Posledná šanca

• Česko Poslední šance (viac)

Elitná jednotka Navy SEALs, ktorá má na tajnej misii previezť zajatého teroristu z ostrovného väzenia CIA do Washingtonu, sa ocitne v pasci, keď na ňu počas eskorty zaútočia povstalci, aby ich väzňa oslobodili. On jediný má však informácie, ktoré môžu pomôcť odvrátiť teroristický útok a zachrániť tisíce ľudských životov. (TV JOJ)

Zahartof

Vlivem soukromé profesionální deformace vidím všechny ty taktické kraviny, které jsou ve filmu obsaženy. Všichni mají náramně špatnou mušku... postavy kontrolují rohy, ale jen ty, na které kouká kamera... herci přebíjejí jen naoko... to bylo tak těžké je to naučit i v rámci rozpočtu? :-) Ale co, je to céčko za prachy, které v íránu stojí běžný nelegální potrat. ()

Nix

Začátek je seznámení s postavami, zvyknutí na kameru a pak se jede až do konce. Dycky mi srdce zaplesá radostí, když Scott se vytáhne dalším dobrým kouskem. A tohle to za to stojí. Mám rád takové experimenty a to, že to je natočené na jeden záběr, tomu fakt dodává šmrnc. Ale ano, chápu někoho, komu bude vadit kamera. Musíte si zvyknout, ale mne to vůbec nevadilo, tak nějak mi přišla po chuti a já si to užil až do konce. Dokonce tu Scott není takové prkno jak obvykle, ale snaží se. Jo Seals jedou. Jen nečekejte otočky, roznožky, tady se střílí a hážou granáty a je to boj do posledního dechu. ()

Likan7

Snaha se cení. A v rámci Poslední šance bylo tý snahy hodně. Scott Adkins vypadá v taktickým obleku a samopalem dobře a udělat film "na jeden zátah" bylo taky fajn. Od začátku do konce je to prakticky jedna velká akce, která začne snad po 10 minutách a skončí 5 před koncem. Kamera by mohla být lepší, Adkins by se mohl víc odvázat, ale Poslední šance se ani nesnaží tvářit nic jiného než jako béčko, který má na příjemně krátkých 90 minut zabavit. ()

Ex_Machina

Ako urobiť akčnú lahôdku v podobe jednohubky za málo peňazí ? 1) Potrebujeme hrdinu, s ktorým pôjdeme na istotu. Jednoznačná voľba Scott Adkins. 2) Zvolíme oraganizovaných záporákov, najlepšie ťažko čitateľných, všetkého schopných islamistov, ktorí sa riadia ako vždy tzv. cigánskou férovkou, aspoň 10 na 1, takže vás ich straty opäť rozhodne trápiť nebudú. 3) Štýl kamery prispôsobíme moderným trendom, čo znamená, že akcia trvá čo najdlhšie na jeden záber, z pohľadu ponad plece útočníka. 4) Prostredie prispôsobíme na boj ako pri paintballe, s množstvom krytov a pár dobre bránitelnými budovami 5) Brutalita zloduchov neostane po práve nepotrestaná. ()

johnsnow

Nápad natočiť akčný film na jeden záber(údajne) sa mi síce pozdával kvôli Adkinsovi a peknej Ashley ale zároveň som sa aj bál aby neutrpeli akčné scény kontaktného typu. Film rozhodne je dobrý, pôsobí akoby na jeden záber. Avšak minimálne pri dvoch scénach som mal pocit, že tam skrytý strih byť musel ale šak pohoda. Adkins fajn, Ashley som ani nespoznal tak nesexi babu z nej urobili v tomto filme.  No  a prestrelky sú fajn ale súboje veru dopadli ako som očakával, nie sú zlé ale sú iba tri a okrem záverečného sú aj dosť krátke. Koniec celkom napínavý. Za 4* zaslúžene. ()

HEED

Tak krásně minimalisticky natočeno s maximálním využitím potenciálu. Výborný akční nášup, co tak zdatně  sekunduje filmu EXTRAKCE s Ch. Hemsworthem. Výborná kamera. ()

shade000

Counter-strike v podobe filmu, na jeden záber a 100% akcia. Občas takéto B-čko dobre padne, človek nemusí veľa premýšľať, iba si vypne hlavu pri jednoduchej akcií. Tých 90 minút utečie ako voda... ()

Emílio

Jeden a pol hodinový body count odohrávajúci sa na plácku polovice futbalového ihriska. V Adkinsovej filmografii kúsok atakujúci špicu a u mňa z gauča naprosto nezávadné 3. ()

Stumbleine

Jako bych hrál COD: Modern warfare někdy před patnácti lety. Vousatý Navy seal s menší pomocí a minimální újmou na zdraví poměrně efektně pokosí na jakési základně asi tak sto respawnovaných arabáčů z ISIS, přičemž několikrát v poklidu rozchodí jistou smrt. Role hlavního záporáka, hraná mnou neznámým veteránem UFC, sedla té gorile jako perdel na hrnec. Slušné  béčko, kde se za hoďku vystřílí tak tři tatry nábojů ()

Kushina

V rámci akce a nepřehnanosti to by fakt dobrý film. Takový dost luxusní military, kde taktika fakt fungovala. Každopádně to, co se vyrojilo z jednoho náklaďáku za počet žoldáků, tolik by se jich snad nevešlo ani do boeingu. Hodně lhaní a přesvědčování. Každopádně film v rámci jednoho prostředí mě po chvíli docela začal nudit, hlavně po úvodní akce, která se pak překlopila do nudy, ale byla opět zakončená dost dobrou akcí. Ve výsledku to nebylo nic extra, ale fanoušek akčních filmů si určitě přišel na své. 60% ()

Heywood

Nebylo to tak hrozné. Střílečky slušné, zápletka srozumitelná, herci obstojní a počet filmových mrtvol na minutu času ucházející. Na druhý pohled to není, ale za 50% to je. ()

hony23

Tak toto je pocta akčnímu žánru, který si na nic nehraje a nevymýšlí píčoviny - prostě jak se točilo ve zlatých devadesátkách. Přímočarý a nekomplikovaný děj, elitní jednotka bojující proti přesile islámských radikálů na vojenské základně, kde je držen muž s informacemi o chystaném útoku na USA. Navíc natočeno atraktivním způsobem jakoby na jeden záběr, což zaručuje vtažení diváka přímo na bitevní pole. ()