Vivy: Fluorite eye's song

• Japonsko ヴィヴィ -フローライトアイズソング- (viac)

Den zúčtování mezi umělou inteligencí a lidmi nadešel, stovky robotů se pustili do otevřené likvidace lidstva! Útok byl náhlý a nečekaný a během chvíle tak zemřeli statisíce. V jedné z laboratoří se expert na robotiku rozhodl k poslednímu zoufalému kroku, který by mohl vše zvrátit a těsně před svou smrtí vysílá do minulosti program, který by mohl tuto strašlivou budoucnost změnit...
O sto let dříve v zábavním parku Nierland vystupuje na malém pódiu první plně autonomní robot s kódovým označením Diva, které jedna z jejích malých fanynek říká Vivy. Tato zpěvačka se však u návštěvníků netěší příliš velké popularitě, ačkoli je její hlas krásný, jejímu zpěvu pořád něco zásadního chybí. Po jednom ze svých vystoupení Viva nečekaně kolabuje a setkává se s umělou inteligencí, která si říká Matsumoto. Ten Vivě vysvětlí, jaký osud lidstvo čeká a že vše závisí na jejích dalších krocích. V parku se nyní pohybuje vlivný byznysmen, který lobuje za schválení zákona o možnosti dávat robotům oficiálně jména, který má však během následujících minut zemřít. Jeho smrt povede ke schválení tohoto zákona a k prvním krokům umělé inteligence k uvědomění si sebe sama. Viva tak musí tohoto muže zachránit, aby měla společná budoucnost lidí a robotů vůbec nějakou šanci. Tak se vydává Viva na svou velkolepou pouť za záchranou světa, se kterou však souhlasí pouze pod podmínkou, že nebude v rozporu se samotným účelem její existence, který je tím hlavním elementem v jejím zdrojovém kódu. Pro Vivu je tímto základním kamenem snaha udělat všechny lidi šťastné svým zpěvem. (Jeoffrey)

Recenzie používateľa Ikiskoll k tomuto seriálu (3)

Ensemble for Polaris: Watašitači no Jakusoku (2021) (E04)

Čo tu fakt oceňujem je, že keď sa používa pieseň, nie je to len preto, aby sa dačo zaspievalo, ale dodáva to zmysel deju. Obzvvlášť záver tohto dielu je toho perfektným príkladom. ()

Harmony of One's Heart: Wataši no šimei, anata no mirai (2021) (E09)

Predchádzajúce dva diely boli fajn, ale čo bolo toto?  Spojlery:  Problém, ktorému sa snažili predísť bola samovražda Ophelie. Tá tu ale aj tak zomrie, to akože nevadí? (Edit, odpoveď na toto je v ďalšom dieli) Ďalej tu je Yugo, kde mi vážne chýba nejaký pádny dôvod, prečo sa tam začal mlátiť hlava nehlava s Divou. Na čo to bolo dobré? A ešte k tomu ten záver. Fakt ma zarazilo, že Vivy/Diva sú dve samostatné osobnosti kde jedna sa rozhodla zaliezť za dvere, a nič nerobiť. Toto mi z predchádzajúcich dielov rozhodne nebolo jasné. ()

Vivy Score: Kokoro o komete utau to iu koto (2021) (E10)

Opäť sa rieši otázka, ako spievať z celého srdca. V porovnaní s predošlými nezvyčajne kľudná epizóda, z ktorej ma najviac zaujal úplný záver. ()