Môj krvavý Valentín

• Česko Valentýnská pomsta (viac)

Hornické město Valentines Bluff působí na první pohled poklidným dojmem. Ovšem jen na ten první. Nad městečkem totiž leží stín dávné tragédie. Před dvaceti lety došlo k závalu, při němž zahynulo několik horníků. Přežil pouze jediný muž, ten se ovšem pomátl na rozumu a příšerným způsobem zavraždil dva muže. Navíc přísahal, že zabije každého, kdo by se pokusil v městečku ještě někdy uspořádat valentýnskou zábavu. Jenže uplynulo dvacet let a nová mladá generace už považuje šílencovu hrozbu za báchorku. Po letech se tak znovu chystá oslava svátku zamilovaných... (Allan)

jarkolar

Docela solidní vyvražďovák, o kterým rozhodně nemůžu říct, že by mě zklamal. Já sice preferuju novější věci v tomhle subžánru, ale efekty jsou docela obstojný a když člověk trochu zohlední dobu vzniku, rozhodně se pobaví =). Co je typický, tak většina herců je přítomna jen proto, aby mohla být odklizena a bohužel to dávají jasně najevo. Taky napětí vcelku pokulhává ... no ono tam vlastně žádný není. ()

Krt.Ek

Řemeslně (gore) kvalitní, avšak pointa pokulhává na obě nohy. Inu, tak to holt dopadá, když chcete šokovat za každou cenu. Chtěl bych hodný (pro mou zálibu ve slasherech), ale nemohu, tentokráte ne. Odbýt závěrečný twist desetivteřinovým flashbackem (ať žije hlubinná psychoanalýza), to se vážně moc nepovedlo. Rada pro ty, kdo neumějí vyprávět: radši vyvolávejte duchy! 60% ()

darkrobyk

Báječný stylový slasher z 80.let (úrodných pro tento žánr) má sice klasickou dějovou linku (vraždící psychopat se stal legendou a vypadá to, že legenda znovu ožívá), ale fanouškům podobných snímků to jistě nevadí. Od nich se liší absencí nahoty (tehdy v horrorech poměrně hojné) i typické osmdesátkové hudby, což mně nevadilo. Naopak zde máme občasný černohumorný vtípek (,,Já ten ples zřejmě nepřežiju!...cha, cha."), valentýnské bonboniéry s překvapením a slušivé vraždy. Kdopak nám to spadnul do pračky? Komu pak to kouká krumpáč z očního důlku? A kdopak si s hřebíky v hlavě hraje na Pinheada? A krumpáč sviští, sprcha temně šumí a v lednici je plno. Na dnešní halloweenskou noc jako stvořené!!! ()

Omnibus

Když jsem byl malej, Valentýn se neslavil. Chlapi slavili MDŽ. Romantik vlepil své ženě pusu, pragmatik jí vrazil do ruky kytku, grázl pár facek a pak to šli všichni svorně jako jeden muž zapít do hospody. Žádnej krumpáč nikdo nikomu nikam nevrážel, prostě klídek a všeobecná pohoda. Já sice nemám rád importované svátky, ale zrovna Valentýn mi přijde docela stylový, a konkrétně tenhle, z roku 1981, i tak nějak víc od srdce, řekl bych. Akorát musíte použít dostatečně velkou krabici, aby se tam to srdce vešlo. A z voskovaného papíru, aby krev neprosakovala! Mimochodem, mám velké štěstí, že jsem tuhle chutnou, byť trochu zaprášenou slasherovou vykopávku nevytěžil už v době, kdy jsem i já fáral na šachtě (Ostravsko, důl ČSM-jih), protože bych se pak furt ohlížel přes rameno, kdo to za mnou s krumpáčem v ruce funí :-). Edit 2022:  Tenhle film je jako uhlí, čím starší, tím lepší. Zvyšuju ze čtyř na pět procent metanu, čili výbušnou směs. ()

Wacoslav1

Kvalitní osmdesátkový slasher. Viděl jsem sice původní film až po remaku, ale i tak ho svou kvalitou i o dost lepším koncem překonal. a dokonce se obešel i bez 3D krumpáče. Má to prostě takovou tu klasickou atmosféru vyvražďovaček tehdejší doby. prostě to má svoje kouzlo i když už možná v dnešní době na někoho působí tyhle filmy levně a hloupě, ale je v tom holt pořádnej kus nostalgie.70% ()

• Natáčelo se v Nova Scotia v Kanadě. (IDžOR)
  • Až v roce 2009 vyšel první release v naprosto UNCUT verzi, s mnoha dříve vystřiženými gore scénami!! Neúspěch filmu byl původně způsoben mnoha cenzorskými zásahy. Naštěstí se podařilo zachovat vystřižené scény a do nového "special edition release" je znovu navrátit ... (Flipnic)
  • Herec Neil Affleck, který ve filmu ztvárnil roli Axela, v rozhovoru prohlásil, že stále vlastní hornickou přilbu, kterou nosil ve filmu. (Zdroj: ČSFD)