Piatok trinásteho 2

• Česko Pátek třináctého 2 (viac)

Jason Worhees - o kterém si všichni mysleli, že se utopil v Crystal Lake - se vrací s obrovským arsenálem zbraní a mstí se neznámým lidem, kteří táboří u jezera. A začíná hrůzostrašná podívaná! Pět let po masakru rozpoutaném v nově otevřeném prokletém táboře Křišťálové jezero šílenou Pamelou Voorhees, nesmyslně mstící nešťastné utonutí svého syna Jasona, je zprovozněn sousední tábor. Jenže Jason nezemřel a nezemřela ani žízeň jeho matky po pomstě na nové generaci táborových vedoucích a každém, kdo se motá kolem. Začíná další bouřlivá noc u Křišťálového jezera a s ní další hrůzná jatka. Pokračování úspěšného kempařského slasheru Seana S. Cunninghama debutujícího Steva Minera. (Magic Box)

Astaroth12

Tak tato časť mi celkom sadla. Tajomná postava sa prikráda okolo chatiek a pozoruje mladých ľudí. Atmosféra tu bola cítiť veľmi silne a aj z napätím disponoval obstojne. Herecké prejavy mizerné, ale aspoň, že postavy boli sympatické, jasné, že myslím nežnejšie pohlavie. Mordovačky boli klasické a nič výnimočné neukázali. Film sa rozbiehal veľmi pomaly ,nie ako jednotka, tam to začalo byť drsné hneď od začiatku. Nebola tu núdza ani o ľahkú erotiku. Hudba a zvuky tu boli znázornené dokonalo mrazivé. Jason mal na hlave navlečene vrecko od desiaty a aj keď sa jedna v tomto prípade o originalitu, tak táto maska mi pripadala fádna. ()

Pítrs85

Konečně jsme se dočkali spolu s kolegou Myersem nejkultovnější slaherovské postavy- Jasona Vorheese. A nástup je to vskutku parádní, Jason, narozdíl od své matinky, budí respekt i s pytlem od brambor na hlavě. Tohle je zkrátka slasher jak má být- děj nulovej, ale spousta nadržených teenagerů, které nečeká koupačka v průzračném jezeře, ale v jejich vlastní krvi. A díky Bloodymu, že už konečně můžu pojmenovat ten ústřední hudební motiv- kill kill kill, mam mam mam ;-) ()

Kordus

Zatímco dekapitovaná mamka z jedničky hnije na stole v lesní chatce, její syn se vydává na cestu pomsty. Mám teorii, že ve skutečnosti je Jason obětí domácího násilí a nikdy se neutopil. Jeho šílená máti ho stihla zachránit, ale protože byl incestním plodem lásky, což se viditelně podepsalo na jeho podobě, ukryla ho před světem uprostřed lesů. A celý první díl jsme byli svědky posledního stupně rozpadu psychiky jedné ženy, která sama uvěřila vlastním lžím a rozhodla se pomstít za něco, co se nikdy nestalo... Možná i to byl důvod, proč hlavními obětmi jsou mladí lidé, co poznávají svoji sexualitu - pro ni je to vzpomínka na tu noc, kdy se nenechavé ruce jejího milovaného bratra... Určitě si domyslíte sami. Celou dobu tak člověk kouká na psychologické drama, které bylo omylem zařazeno mezi horrory. Ale co už. Druhý pátek vznikl, představil svoji hlavní hvězdu a nechal ho opět řádit mezi sympatickou skupinkou rychle docházejících teenagerů. Protože ale chudák Jason už od malička slýchal, že má hezčí prdel než ksicht, stydí se vyvražďovat jen tak a halí svoji andělskou tvář do jutového pytle. Vlastně celá tahle série je dost smutná. Ukazuje, jak můžou vztahy v rodině a nedostatek empatie od okolí způsobit degradaci lidské bytosti do jednorozměrného stroje na zabíjení. Vzhůru na třetí díl. ()

LV.Helter

Vraždiaci citovo zaostalý Jason "poprvé". Pytel na hlave a zbraň v ruke. Kvalitné to je po viacerých stránkach. Sympatickí herci sú v takom žánri fakt diamant. Zlo, ktoré sa dá citiť, atmosféra skvelá, záver zaujimavý.. Slabšie ako jednotka, ale prekonať ju bolo (v mojom rozsahu) fakt noazaj ťažké. Bavilo ma to. U mňa spokojnosť. ()

MontyBrogan

Alebo Piatok trinásteho 2: Čakanie na záver filmu. Ten dokázal byť aspoň trochu napínavý a ukázal obidve Jasonove tváre... Prvá hodina bola však o ničom. Drvivá väčšina vrážd prebehla na jeden dotyk, čo je, slasher-neslasher, nuda. Videné v rámci Season Challenge Tour (Halloweenský špeciál). ()

• Ve filmu se neobjevuje zmínka o tom, že by se film odehrával v pátek třináctého. (prokda)
  • Odhalená scéna s Martou Kober (Sandra) byla vystřižena, protože nebyla v době natáčení plnoletá. (Fenk)