Laurie Strodeová (Scout Taylor-Comptonová) zastrelila sériového vraha Michaela Myersa (Tyler Mane), pričom sama utrpela ťažké zranenia. Po roku od tragických udalostí býva u šerifa Bracketta (Brad Dourif) s jeho dcérou Annie (Danielle Harrisová) a prenasledujú ju desivé sny. Netuší, že Myers, ktorého telo v osudnú noc zmizlo, ožil, a pri potulkách mestom pokračuje vo svojom krvavom diele. Blíži sa Halloween a do svojho rodného Haddonfieldu v Illinois vkročí brutálny vrah s obhorenou maskou a dlhým nožom. Nezastaví sa pred ničím, veď musí dokončiť neuzavreté rodinné záležitosti súvisiace s jeho pochmúrnou minulosťou. Od tých čias síce vyrástli v meste noví a odvážni hrdinovia, ale podarí sa im dnes prežiť dosť dlho na to, aby zastavili neživého a nezastaviteľného démona? (TV JOJ)

dr.horrible

Danielle Harris hrala v dvoch častiach halloweenskej série - tu a v štvorke - a na tieto dve časti mám zhruba rovnaký názor: Priemer. Absolútny a ničím nevýrazný, aj keď obe sa snažili byť niečím viacej (štvorka tým nápadom s malou Danielle, zombieho reboot-pokračovanie halucináciami), kvalitatívne sú v podstate obe rovnako chabé a bez napätia. A McDowell je tu už totálny šašek. Škoda, že nakoniec nešlo o remake naozajstnej H dvojky, ako to spočiatku vyzeralo. 50%   Môj osobný rebríček halloweenskej série: H7 (H20), H1, H2, H9, H5, H1 (reboot), H4, H2 (reboot), H3, H8, H6 ()

B!shop

Ani prvni dil nebyla zadna velka pecka, takze jsem od druhyho nic moc necekal a skutecne jsem nic moc nedostal. Nechapu, na co si Zombie hraje, misto aby nam predlozil pekne krvavou beckovou vyrubavacku se znamou postavou, snazi se o nejaky umeni nebo co, a i kdyz nejsme ochuzeny o nejaky to zabijeni a to navic docela pekne brutalni, zaroven do toho mota spoustu zbytecnejch snovejch sekvenci, zbytecnou linii s doktorem a proste cely se to snazi tvarit jako neco vic. No a to bohuzel nefunguje. Ale zaroven to nefunguje ani jako beckovej horor, protoze to proste neni strasidelny a co si budem povidat, rozsekany a rozparany mrtvoly jsou dneska v kazdy druhy vyvrazdovacce a tady to neni natoceny nejak extra super, aby to nejak sokovalo. Navic celej ten pribeh je takovej o nicem, sice je fajn, ze primo navazuje na prvni dil, ale co je to platny, kdyz je to cely desne zmateny a sceny tam Zombie seka jednu pres druhou bez nejakyho smyslu. Navic hlavni hrdinove mi byly u prdele a pulku filmu sem cekal, kdy uz konecne Myers to urvanou kravu rozmazne o stenu. No a co se tyce samotnyho Myerse, masakruje sice furt pekne, jenze pulku filmu se mota nekde po loukach a lesich jak vandrak a druhou pulku filmu tohle dvoumetrovy tupy hovado strasne nenapadne vsude vyskakuje a jednotlivy vrazdy jsou za chvily lehce predvidatelny. Navic zaverecny odmaskovani, wtf? Proste solidne natoceny a pekne krvavy, ale zaroven nezabavny, plny nesympatickejch postav a naprosto zbytecne dlouhy hororovy becko, ktery si hraje na neco vic a me to proste nebavilo. Slabsi 3*. ()

mzss1

(30%) Pokračování solidního remaku z r.2007. No, máme tu po pouhých 2 letech další Halloween. Po skončení tohoto dílka jsem měl v hlavě guláš. Bohužel, většinou krom smíšených pocitů, převládaly ty horší dojmy. Celé to bylo takové moc překombinované, tvůrci se snažili vytvořit zcela něco odlišného, což se dá chválit, ale ne za předpokladu, že to nebude vůbec fungovat. Nápad s bílou paní a koněm – to mi přišlo fakt debilní. I to nesmyslné a nelogické spojení do mysli postavy Laurii Strodeové a i to co se s ní ve finále stalo. Ještě tak ta 1/3 filmu byla opravdu solidní a brutální. Jenže pak nastane velmi hloupý zvrat a do konce filmu se už nudím a nevěřícně kroutím hlavou co má tohle všechno znamenat. Samozřejmě se tu neustále něco děje, Myers tu stále brutálně vraždí, někdy mi to přišlo až nechutné, ale to kritizovat nemůžu, aspoň nějaké ty vraždy mě bavily. Dalším problémem bylo, že Myers vraždil i spoustu obětí, které neměli s příběhem a ostatními souvisejícími postavami nic společného. Myers vizuálem vypadá už trochu jinak a i při zabíjení začíná řvát a bodat nožem jak kdyby se posral. A k tomu postava Strodeové je mi zde strašně nesympatická. Stejně tak jako Loomis, který by si zde zasloužil pořádně proplesknout. Úplné finále je takové divné. I tu vymizela klasická Halloweenská hudba pokud nepočítám závěrečné titulky. No, původně jsem chtěl dát jen 1*, ale musím tak nějak smýšlet objektivně, ta 1/3 byla opravdu vydařená + sem tam se nějaké ty dobré vraždy najdou, nějaký ten nápad a pokus o změnu děje se ale bohužel nedá moc ocenit. Takže s vypětím všech sil dávám tentokrát z milosti druhou a nejslabší možnou hvězdici. ()

ScreamJay

Wrestling s kuchyňským nožem aneb dýňová sezona v domě (bezmála) tisíce mrtvol. Amatérský řezník z Haddonfieldu na cestě za sebepoznáním(!!!) Ptám se, má to cenu ohlížet se 30 let zpátky, dívat se Rosenthalovi pod ruce a s trochou nostalgie vzpomínat na prsa, krev a mrkváče? Původní Halloween II byla dobová analogová řezničina, takže kde se vzala odvaha (nebo dost možná naivita) Roba Zombieho vykreslit Myersovu psychologii zrovna teď, v časech, které dusí digitální brutalita? Takhle, z mého pohledu má Rob problém budovat jakoukoliv funkční atmosféru - on prostě "jenom" drží tempo. Navíc ten jeho formát opakujících se bizarrních výjevů k něčemu tak přímočarému, jako je Halloween legacy, prostě nepasuje. Předěly se tlučou jak rozmazlený děcka na pískovišti a i přes to, že se bezútěšně snaží držet za overal chlapce v masce z gumopryže, dostat se do hlouběji do jeho podvědomí, k saméjeho podstatě, psychologie ostatních postav je naprosto stupidní, nekonkrétní. Kupříkladu Loomis Malcolma McDowella, to je P(íá)R extrémně nekontrolovaný debility(!!!) Já to chápu, vizuálně by to tak ze 2/3 obstálo, Zombie je v tvůrčí podstatě neústupný, drží jistý drive a jeho hrdinky jsou vesměs rozcuchaný, potetovaný mrchy, co poslouchaj Alice Coopera a říkaj kurva častěj než dobrej den. Přesto Halloween II jako celek nefunguje a upřímně, mít imrvére za prdelí Sheri Moon Zombie s jednorožcem a upatlanýma očníma stínama, asi by mi jeblo taky(!!!) Suchej steak bez omáčky na podvečerním menu za [final rate: 40%] ()

JFL

Sebezahleděná glamrocková slátanina, která působí jako "Repo: Genetická opera!" bez nadhledu a reflexe, ale zato s hysterickým vypětím. Monotónní sérii sugestivních zvukových efektů a detailních gore záběrů prokládají absurdní symbolistní sekvence, které svou strojeností připomínají parodie na 60's artovky a jež mají Myersovým činům dodávat motivaci. Škoda, že ta odporuje předchozímu dílu a z rádoby "hustého" závěru dvojky dělá nelogický samoúčelný vtípek. Navíc se Zombie zřejmě inspiroval remakem "Pátku třináctého", který měl lepší tržby než "Halloween", a z Myerse udělal také hororového Terminátora - dokonce i s částečně poškozenou "tváří", z pod níž vystupuje "podstata" vraždícího stroje. A ponaučení z filmu? Nedovolujte si na bezdomovce; mohou to být masoví vrazi. Více v recenzi na Aktuálně.cz. ()

• První film ze série Halloween, kde Michael chodí bez masky. Také první díl, v němž Michaelovou (Tyler Mane) primární zbraní není kuchyňský nůž. (Chatterer)

Rob Zombie a mimozemský sliz

Rob Zombie a mimozemský sliz

31.08.2009

Jeho Halloweenu 2 se sice o víkendu nedařilo podle očekávání (hororoví fanoušci dali přednost Nezvratnému osudu 4 ve 3-D), ale 17 milionů je solidní start a film se nakonec určitě zaplatí. A tak si… (viac)