Piatok trinásteho 9

• Česko Pátek třináctého 9 (viac)

V úvodní scéně filmu je Jason rozstřílen komandem FBI na hadry, na kterých si v márnici následně pošmákne černošský koroner a stává se Jasonovým nedobrovolným hostitelem. Jason degradovaný na vetřelcoidního červa, přeskakujícího z těla do těla, se vrací ke Křišťálovému jezeru najít svou sestru, protože aby se mohl znovu zrodit, potřebuje tělo s příbuzenskou krví. V patách má ale lovce odměn a sestřina přítele. Deváté pokračování slavné slasherové série 80. let a mezinárodně srozumitelné synonymum pro hnusnou svatokrádež. (choze)

Slasher

Jediný devadesátkový Pátek - a není divu. Prvních cca. 20 minut dobrý, ale pak už je to hrozná zamotanost. Z Jasona je teď prakticky parazit, jehož zlá duše se vtěluje do různých obětí. Takže ho vlastně většinu filmu ani neuvidíme, vraždí nějací blbové s posedlým výrazem! K tomu je tu černošský lovec masových vrahů, Jasonovi příbuzní, no prostě demence. Plusem je jedna dobrá stanová vražda a celkem povedené odkazy na EVIL DEAD, HALLOWEEN a NIGHTMARE ON ELM STREET (to jsem docela čuměl, že [SPOILER] Kane Hodder si tím pádem vlastně zahrál i Freddyho(!) - jo, ta ruka na konci je jeho [/SPOILER]). Jinak ale píčovina, pro mě bez debat nejhorší FRIDAY THE 13th - 3/10. ()

Hitman_47

Myslím, že Dudek to shrnul naprosto skvěle....ono, když jsem kdysi dávno viděl tenhle film poprvé, tak se mi strašně líbil, protože krví a gore scénami se tady rozhodně nešetří, ale dřív jsem toho o Jasonovi moc nevěděl....teď, když už jsem namlsanej jako prase, tak mě tenhle film zas tak moc nebere. Nicméně z konce je jasné, kdy si tvůrci vzali inspiraci pro film Freddy vs. Jason :) Jo a taky je pěkné, když Kane Hodder v roli strážného, říká o Jasonvi jaký je to strašný mamrd. ()

Joker Punx

Devátý díl Jasona v režii Adama Marcuse se úplně liší od předchozích dílů. Kane Hodder zase jako Jason. Tento díl jsem už viděl stažený z netu s titulkama. Jason ve svý podobě se tam ukáže jenom na začátku a na konci filmu. Hned na začátku filmu Jasona zneškodní policejní komando, Jasonovo tělo skončí v márnici a tam se převtělí do černýho koronera, no a pak je to jako ve filmu Shocker - Jasonova duše se převtěluje do jiných lidí a zabíjí. Nevím proč ale tenhle díl se mi prostě hodně líbil. Speciální efekty nejsou tak úplně špatný a vraždy oukej. Atmosféru to má už úplně jinou než předchozí díly a už to neni ten old schoolovej Jason ale mě to prostě pořád bavilo. Pořád je pro mě nějvětší sračka pětka. Tady je aspoň pořád pravej Jason i když je tam tak málo. Jo a konec mě překvapil, hokejovou masku Jasona stáhne do pekla Freddy Krueger, je tam jen vidět jeho známá rukavice s břitvama ale bylo to dobrý. ()

korbitch22

Juchů :D Vykradem Hidden,zapojíme démonicky krutopřísného černoškého lovce čehosi a definitivně potvrdíme,že tato série je jednou z největších omylů 20století světové kinematografie.Vyblil sem za sebe jednu hvězdičku a to jen díky skvělé pasáži z policejní stanice a za super príma Jasonův úprk do nitra mrtvé slečny :D ()

petero

Keď skombinujete Piatok trinásteho s Tajomným zlom a dáte to treťotriednemu režisérovi, ktorý do toho napchá kopu odkazov na iné horory (k tu už zmieneným pridám ešte Hellraisera) takto to dopadne. Vtipné scény vyznievajú trápne. Kane Hodder – predstaviteľ Jasona v posledných častiach, sa tu objaví aj v úlohe strážnika márnice a predviedol herecký výkon ako z porna. Ale to len tak na okraj. Skúste si predstaviť Chrisa Rocka s jeho nonstop zubatým úškrnom ako lovca Jasona. Nedá sa. Navyše je to trápny shit, ktorý za celí čas nič nedokáže. Za zmienku stoja niektoré vydarené vraždy (to v stane je fakt brutus) a to že v polovici asi režisérovi načisto prdlo v bedni alebo ho pobozkala múza ktovie kde a od prepadu policajnej stanice je to naskutku husté našlapané céčko, ktoré vyvrcholí masakrom v bufete. Efektné nasvietenie jedným svetlom a cool spomalené zábery, proste: Amerika v noci. Je až k neuvereniu s akými výplachmi začínala New Line Cinema. ()

• Jméno postavy Creightona Dukea (Steven Williams) je složeno z názvů dvou amerických univerzit. Z Univerzity Creighton, která se nachází v největším městě státu Nebraska v Omaze, a z Univerzity Duke v Durhamu ve státě Severní Karolína. (Stocki)
  • První díl série, který distribuovala společnost New Line Cinema. Předešlých osm dílů distribuovala společnost Paramount Pictures, která předtím vlastnila práva k sérii. (Stocki)

Bayův Pátek třináctého

Bayův Pátek třináctého

15.02.2006

Maskovaný vrah Jason Vorhees se s největší pravděpodobností dočká návratu na filmová plátna. O znovuzrození hororové ikony s hokejovou maskou se postará režisér Michael Bay a jeho produkční firma… (viac)