Lovkyňa tajomstiev

• Česko Lovci pokladů (viac)
Fantasy / Mysteriózny / Dobrodružný / Akčný / Sci-Fi
Francúzsko / Nemecko / Kanada / USA, (1999–2002), 48 h 38 min (Minutáž: 42–45 min)

Tvorcovia:

Gil Grant

Hudba:

Donald Quan

Tia Carrere, Christien Anholt, Lindy Booth, Tanja Reichert, Juan Carlos Velis, Tony Rosato, Louis Mandylor, Thomas Kretschmann, Simon MacCorkindale (viac)

Profesorka histórie Sydney Foxová (Tia Carrere) a jej spolupracovník Nigel Bailey (Christien Anholt) sa vydávajú na cestu za stratenými pokladmi dávnych civilizácii, po ktorých túžia nielen klienti Sydney Foxovej, ale aj chamtivci bez škrupuli najímajúci si bezcharakterné indivídua. Krásna profesorka Sydney Foxová tak neraz musí nielen rozlúštiť zložité hádanky vedúce k objaveniu artefaktu, ale musí obstáť v boji proti nepríjemným súperom sledujúcich ju pri hľadaní a pokúšajúcich sa jej objav odcudziť a ju odstaviť a zneškodniť. (pravo)

Bambulka89

Seriál, ktorý ma inšpiroval hrabať sa v dejinách. Samozrejme 75% z príbehov sú čisto americkým štýlom rýchlo-spackané historky o skutočných historických artefaktoch. Pamätám si diel, kde boli v Československu, mimochodom po 1998 :) a prijala ich dievčina menom Staša... very real... no ale ako dieťaťu mi aj tak prirástol k srdcu. Možno ak by v jednej 40 minútovej epizóde nenašli poklad tak stratený, že až doteraz naň nik nenatrafil, mal by väčšiu vierohodnosť. Ale ako vravím, aspoň mal dej a vedel zaujať. ()

loveless

Variace na Indiana Jonese... profesorka archeologie je tentokrát žena, Sydney Fox a jejím pomocníkem je nešika Nigel Bayley. Kdyby tak měl tenhle seriál pořádný scénář, ale to se bohužel nestalo. Každopádně oba představitelé hlavních rolích jsou relativně pohlední, takže alespoň koukat se na to dá. Seriál typu oddychovka, už jsem viděla i horší. ()

Malarkey

Každý díl tohoto seriálu je dá se říct o tom samém. Zjistí kde je poklad, najdou poklad, poklad jim ukradnou, bojujou o poklad, mají poklad. Sice to není pořád ale často. Jinak se na to příjemně kouká. Příběh je většinou zajímavý a nápad je to neotřelý akorát ty herci jsou krapet prkenní. Ale co, jako malý jsem na to rád koukal dneska se na to taky kouknu akorát tak při nejhorším případě sucha v TV. Jinak bych ještě povznesl titulní znělku, která je celkem pěkná a jako malý jsem si ji rád prozpěvoval. (62%) ()

topi80

Když už není v televizi nic jiného... Popravdě řečeno, zpravidla se asi něco trochu méně nudného na jiných stanicích našlo. Model, kdy pohledné akční hrdince sekunduje asistent nešika, už vyčerpala Xena (kde občasný nešika sekundoval hned dvěma amazonkám), tudíž k častějšímu sledování nepřiměla ani polosvlečená profesorka, která s fortelem a nepřemožitelností akčního hrdiny likviduje jednoho padoucha za druhým. ()

Fiftis

Super dobrodružný seriál. Všetkých 65 dielov plných zábavy. Videl som určite všetky časti a už po prvom dieli som si ho zamiloval. Samozrejme to bolo niekedy okolo roku 2002 a neviem ako by zaujal publikum dnes. Svojho druhu úplne jedinečný seriál so super výpravou, exteriérmi, veľkou dávkou akcie, srandy a napätia. Niektoré príbehy boli naozaj premakané a veľmi tajomné. Seriál, ako má byť, plus navyše so sexy hlavnou hrdinkou Tiou Carrere. Seriál som mal rád aj z dôvodu, že v tej dobe som mal veľmi rád Indiana Jonesa a podobné dobrodružné filmy, ako Lara Croft a preto sa mi seriál tak páčil. ()

• 10. epizoda 2: série je věnována kaskadérovi Chrisovi Lamonovi, který zemřel při nehodě na natáčení filmu Lovec policajtů (2001). (HappySmile)
  • Filmový štáb zriedkakedy opustil Toronto. (rador)
  • V epizodě "Příběh lásky" si lze v tajné komoře, v níž se nachází prsten, všimnout obrazu "Dáma s hranostajem" malíře Leonarda da Vinciho. (fifox)