Legenda o zlatej perle

• Česko Legenda o zlaté perle (viac)

Hrdinou filmu je neprůstřelný supermuž Wisely, v civilu spisovatel sci-fi, který perfektně ovládá umění zápasu kung-fu, stejně jako jeho půvabná přítelkyně Sue, sestra šlechetného mezinárodního gangstera Paula Durana. O tajemnou zlatou perlu, obdařenou magickými schopnostmi, s nimi soupeří záhadný milionář Howard Hope. Zároveň se snaží perlu získat zpět mniši nepálského kláštera, v němž byla po staletí uložena jako posvátný předmět a odkud ji uloupil Wiselyho přítel David. (NFA)

inutihar

Asi jsem to musel vidět hodně dávno, když jsem si při novém shlédnutí vybavil jen tři scény (a to jsem si u jedné myslel, že patří do jiného filmu). Docela zábava, ale teď už možná spíše nezáměrná. Český dabing dodává další rozměr. Asi by to nebylo na čtyři, ale je tam můj milovaný Egypt. UPDATE: po opětovném shlédnutí Muže z Hongkongu jsem pochopil, proč jsem honičku v Káthmandů řadil do jiného filmu - tam byla taky. ()

iXtr3m3

Zlatá nostalgia spojená v jednom s osemdesiatymi rokmi, šialenou koprodukciou (Hongkong a Západné Nemecko) a mixom všetkého možného (fighty, ťavy, mimozemšťania, dobrodružstvo ála Indy, napodobenina Božskej relikvie aj priamo s napodobeninou Jackieho Chana...). Ale ono to normálne fungovalo. Skvelý film, ktorý človek hľadal takmer 20 rokov, kým sa k nemu dopátral. Objektívne by to malo mať určite nižšie hodnotenie, ale z pohľadu do minulosti nemôžem inak. ()

husokachna

Dnešní den je slavný den, je to jediný den, kdy lze spatřit perlu. I když nám Die Legende über die goldene anitperle trošku zastarala, nemůžu zapomenout, jaké to bylo zjevení, když jsem ji viděl poprvé. Tohle zhmotnění šestákových románů si dodnes drží své kouzlo a pokud si člověk nasadí ty správný oči, může si ji přes všechny její nedostatky i dnes užít jako tenkrát, kdy neexistoval internet, všichni všechno nevěděli a "hloupůstka" jako je Legenda mohla být neuvěřitelně cool.. Když teď nad tím tak přemýšlím, tak to vypadá, že čtvrtý Indiana Jones se Legendou maličko inspiroval ;-). Takový omšelý neHD vybledlý čtyři zlatý perly. ()

Wishkah

Není to špatný film, jen prostě ve srovnání se slavnými hongkongskými filmy Jackieho Chana, Jeta Li nebo Sammo Hunga dostává hodně na prdel. Tenhle film, má u mě jisté plus za to, že mě přivedl ke kung fu filmům a jsem mu za to hodně vděčný, ale....Film nemá špatný příběh a akce taky není špatná, ale je jí tu celkem málo a ke konci filmu už není skoro žádná. Že se někdo honí po skále pro mě v kung fu filmu není akce. Tam má být pořádný souboj ()

jitrnic

Vzpomínám si pouze na scénu s tekutým pískem a na jakýsi chvat, kdy hrdina nějakého padoucha efektně přehodí přes stůl, víc dohromady nedám. Ale byl jsem na tom SÁM v kině jako velkej kluk a byl jsem z toho vedle a vyprávěl to pak ve škole a předváděl nějaké chvaty (třeba ten s tím efektním přehozením) a tak... ()

• Samuel Hui utrpěl během natáčení úraz z důsledku pádu. Na nějakou dobu proto pozastavil své aktivity. (Mol)