Flynn Carsen 2: Návrat do baní kráľa Šalamúna

(TV film)
  • Slovensko Flynn Carsen: Návrat do baní kráľa Šalamúna (viac)

Flynn Carsen, náš známy knihovník, sa vracia na scénu! Po tom, čo už raz zachránil ľudstvo, osud sveta opäť leží na jeho pleciach. Záhadná mapa ukazujúca cestu k legendárnym baniam kráľa Šalamúna je jeho jediným kľúčom k posvätnej Knihe Šalamúnovej. Keď ho však prepadnú a mapu ukradnú, vydá sa Flynn do Maroka, kde stretne krásnu profesorku Emily Davenportovú. Keďže Emily je rovnako múdra a sčítaná ako Flynn, ak nie dokonca ešte viac, tvoria výborný tím. Spoločne sa vydávajú do temných baní a konajú rýchlo a s rozvahou, aby si pred svojimi protivníkmi udržali potrebný náskok. (TV JOJ)

klerik

Rovnako dobré/slabé ako jeho predchodca (Tentoraz pribudli vyslovené citácie napr. IJ: POSLEDNÁ KRÍŽOVÁ VÝPPRAVA). Základná schéma s menšími obmenymi bola zachovaná - komediálnosť hercov kolíše medzi príjemnosťou a trápnosťou, má to naivno dobroružnú atmosféru. Ako spestrenie popracovného večera odporúčam všetkým, ktorý ešte nedospeli resp. tým, čo si radi zaspomínajú na svoje detské predstavy... ()

Santino7

Aj keď je to oproti Indymu a podobným dobrodružným filmom iba slabý odvar (čo je vzhľadom na diametrálne odlišné rozpočty logické), mne sa táto televízna trojdielna séria o knihovníkovi tak či tak vcelku páči. Najmä kvôli tomu, že je to tak príjemne odľahčené (Právě jste se utřel do turínského plátna). Oproti prvému dielu však o niečo slabšie, stratilo to iskru, respektíve čiastočne možno došli zaujímavé nápady, ťažko povedať. Čo by som ešte vytkol, sú v prvom rade tragicky vyzerajúce lacné filmové triky, tie boli vážne katastrofálne; no a trošku možno aj obsadenie Gabrielle Anwar do hlavnej ženskej role, ktorá mi príliš sympatická nebola. Stále je to však vcelku pozerateľný film a na tohtoročný seriál sa do istej miery teším, možno sa k nemu niekedy v blízkej dobe dostanem, uvidíme. Taká nenápadná, no svojím spôsobom celkom milá oddychovka. Nič to ale nemení na fakte, že raz stačilo. 2/5 ()

JohnCZ

Technicky mnohem lepší jak jednička, ale stále žádná sláva - zejména ošklivě digitální závěr. Příběhově též o něco vyspělejší a líbila se mi výpravná dobrodružná atmosféra, která v interiérech a před zeleným plátnem točené jedničce chyběla. Ani dvojka si naštěstí na nic nehraje, některé vtípky jsou sice trochu nucené, ale pořád jde o nenáročné dobrodružství, které si, nevím proč, jednou za čas velice rád zopakuji. ()

ABLABLABLA

Tyhle komediální dobrodružné filmy mám ráda...člověk si u nich odpočine, ale zároveň pobaví... A Noah Wyle je do role jako dělaný...akorát se mi moc nelíbí Gabrielle Anwar..tu moc nemusím...jinak perfektní příběh. Muzeum, kde se za tajnou zdí skrývají největší poklady světa, podivuhodný kouzelný knihovník, jehož jméno už si nepamatuju a to vše s vtipem a sarkasmem k běžným dobrodružným filmům, jak je Indiana Jones apod. Taky bych chtěla mít takové zaměstnání jako Flynn... :D alias :Excalibře teď nemám náladu"... "Právě jste se utřel do Turínského plátna?" a "Nejsem kouzelník, abych se mohl objevit ve vašem snu, celý v bílém a pouštět draka." - "Já ale neřekl, že jste pouštěl draka." Podruhé viděno 14.8.: Musím říct, že si za hodnocením stojím. Viděla jsem konečně poprvé jedničku a ta byla hodně trapná a slabá, ale dvojka mě znova pobavila, jako když jsem ji kdysi viděla prvně. Paráda. Možná je to tak na ty 3*, ale nechám ty 4* za výrazné zlepšení oproti prvnímu dílu. ()

Monoxid

To bylo tenkrát, když jsem ještě hltala americké akční a dobrodružné filmy jako na běžícím páse, když jsem tohle brala jako urážku, nedokázala jsem se na to koukat a rozhodně jsem to nedokázala pochopit ani s oběma očima přivřenýma. Teď už se naštěstí dokážu upřímně zasmát. Jako správná parodie to má všechno, co má mít každý pořádný hollywoodský trhák. A jelikož Flynn Carsen určitě 1. zachránil svět vícekrát než kdokoliv jiný 2. má více vysokoškolských diplomů než kdokoliv jiný 3. má víc ušlechtilých předků než kdokoliv jiný 4. má větší smysl pro čest než kdokoliv jiný a 5. měl víc ženskejch než téměř kdokoliv jiný. A o to tu přeci jde, že? ()

• Ve scéně, kdy se Flynn Carsen (Noah Wyle) a Emily Davenport (Gabrielle Anwar) loučí s domorodcem a poté kráčí savanou, má Emily na zádech modročerný batoh. Ještě při setmění batoh stále má, avšak druhý den oba kráčí bez něj. V následující scéně, kdy dvojice dorazí do města, má Emily batoh opět na zádech. (zdeny99)
  • Natáčelo se v Keni a Jihoafrické republice. (Varan)