Reklama

Reklama

Najsledovanejšie žánre / typy / pôvody

  • Dráma
  • Akčný
  • Komédia
  • Horor
  • Krimi

Posledné recenzie (92)

plagát

The Ministry of Ungentlemanly Warfare (2024) 

Je to v podstate "wannabe" Inglourious Basterds, ale bez všetkého pozlátka, umných dialógov a  pamätných scén/hlášok. Herecké výkony sú celkom dobré, akcia je zaujímavá ale miestami dosť hekticky a neprehľadne natočená (najmä niektoré nočné scény, neustále sa skáče zo skupiny na skupiny, alebo z jednotlivca na jednotlivca, človek má v tom guláš). Príbeh sa zo začiatku snaží hrať na strunu historických udalostí (based on the true events) ale následne je nám predostrená groteska, ktorá ani nie je dosť vtipná a tak umne humorná (Ritchiemu to jednoducho nevyšlo a veľa vtipov vyznie do prázdna a pôsobí to celé dosť sucho až miestami "cringe"). Na konci je nám ukázané, čo sa stalo so skutočnými osobami, ktoré boli v tomto počine vyobrazené, čo potom dáva človeku zmiešané pocity, malo to byť niečo, ako IB od Tarantina? alebo sa to snažilo byť aj historicky presné? = skôr to pôsobí dosť nijako. Mala to byť taká typicky béčková "dumb fun" akčná kravinka, ale namiesto toho, je to dosť podpriemer a od Ritchieho by som čakal niečo o najmenej dve triedy lepšie. Bohužiaľ ma to sklamalo, malo to potenciál ale, ako sa hovorí = "vyšumelo to do prázdna" (podobne, ako väčšina vtipov v tomto filme). Vôbec sa nečudujem, prečo to ledva niečo zarobilo, aj ak by to vydali celosvetovo, absolútne by to nepomohlo.

plagát

Lolita (1997) 

Veľmi dobrá adaptácia knihy, asi jedna z najvernejších, aké som kedy videl. Irons dokonale sedel do danej role, Griffith mu sekundovala doslova perfektne, až som si želal aby ju nechali trocha dlhšie. Mal som pocit, že sa jej príliš rýchlo zbavili, ale podobne to bolo aj v knihe, čiže moje pripomienky sú čisto na báze osobnej preferencie. Kameňom úrazu je práve voľba herečky do role Lolity. Swain to zvládla veľmi dobre a spolu s Ironsom vedeli navodiť tú správnu atmosféru, resp. im to sedelo, tak, ako to bolo opísané v knihe. Lenže daná herečka pôsobila až príliš dospelo a v rámci toho, ako to bolo popísané v knihe = to nedávalo zmysel. Humbert sa zamiloval do Lolity práve preto, že nemala ešte tie tak typické črty pre ženy tj Lolita mala okolo 12r. , žiadne kyprejšie boky, bola menšia resp. nižšia, jednoducho vyzerala viac detsky. Zato Swain vyzerala vo filme, ako 14/15-ročné pubertálne dievča, ktoré začína dospievať a meniť sa na ženu. Preto to nesedí, Humbert by sa v rámci konceptu, nemal do takejto dievčiny (akou je Swain) zamilovať. Inak je všetko tip-top: réžia, scenár (akoby som čítal resp. pozeral zhmotnenú knihu), výprava, kostýmy, všetko to dýcha práve tým obdobím, ktoré je opísané v knihe.

plagát

The Walking Dead: The Ones Who Live (2024) (seriál) 

Žiadna veľkoleposť sa nekonala, R+M sa stále zdá byť zlepencom vzťahu, ktorý má byť "galakticky osudový" ale prišiel mi neuveriteľne neprirodzený a silený (opak toho, čo mal Glenn s Maggie). Scenár je typicky gimplovský, veľa vecí nie je logicky premyslených, dosť veľa hlášok je trápnych až parodických, niekedy to malo svoje svetlé momenty (obzvlášť epizóda s Jadis bola v pohode) ale inak to skôr, či neskôr vždy vedelo podliezť nastavenú latku a zbytočne sa to scenáristicky "strieľalo do nohy". Produkčná hodnota fluktovala, ako na sinusoide, niektoré epizódy boli doslova, ako nejaký Ytb fan-film. Masky sú vždy na dobrej až výbornej úrovni, o tom niet pochýb. Malo to potenciál byť najlepším spin-offom spomedzi aktuálnych troch vysielaných ale zbytočne si to samo podkopávalo nohy, až sa to ku koncu kompletne "strepalo zo schodov", na ktoré to pomyselne vyliezlo. Pomaly tu píšem lepšie metafory, ako sám Gimple, alebo je to na jeho úrovni? bohvie. Suma sumárum: je to o kúštik lepšie, ako DC lebo TOWL malo aspoň, ako taký ucelený príbeh a nepôsobilo to, ako vedľajší príbeh vedľajšieho príbehu, navyše to do značnej miery ťahali aspoň dvaja dobrí herci (v prípade DC to ťahal len JDM). V podstate to mohol ťahať aj herec Beala (O'Quinn) ale jeho sa úplne stupídne a tak typicky TWD štýlom zbavili, práve, keď dostal priestor a začal byť zaujímavý. Ku koncu ma to dosť sklamalo, záver bol odfláknutý a stupídny, S2 zjavne nebude, čo je na moje prekvapenie škoda, Logicky by si to po 5. časti zaslúžilo príbeh rozvíjať trocha ďalej a nie to všetko lusknutím prsta ukončiť v jednej pozliepanej a odfláknutej 45 minútovej epizóde.

Posledné hodnotenia (1 656)

The Ministry of Ungentlemanly Warfare (2024)

12.05.2024

Bereavement (2010)

odpad! 21.04.2024

Go (1999)

17.04.2024

Muž bez tváre (1993)

17.04.2024

Lolita (1997)

02.04.2024

The Walking Dead: The Ones Who Live - The Last Time (2024) (epizóda) (E06)

31.03.2024

Hrozba smrti (2024)

31.03.2024

The Walking Dead: The Ones Who Live - Become (2024) (epizóda) (E05)

24.03.2024

The Walking Dead: The Ones Who Live - What We (2024) (epizóda) (E04)

17.03.2024

Reklama