Reklama

Reklama

Najsledovanejšie žánre / typy / pôvody

  • Komédia
  • Animovaný
  • Dráma
  • Akčný
  • Krátkometrážny

Denníček (2)

Rebríček mnou sledovaných seriálov za sezónu 2010/2011

 

Odovzdávanie cien Emmy za minulú seriálovú sezónu začne už o pár hodín a preto som si povedal, že je načase zobudiť sa z letného spánku, aktualizovať komentáre a hodnotenia sledovaných seriálov a v denníčku si zaspomínať, čo sa vlastne za posledný rok v amerických televíziách udialo.

 

 

1. House (7. séria) – 100% (Stále originálny, stále vtipný, stále zaujímavý. A záver sezóny opäť raz zráža divákom spodnú sánku.)

 

2. Community (2. séria) – 100% (Úžasne vtipné, kreatívne, chytré a v každej epizóde iné.)

 

3. The Colbert Report – 100% (Colbert sa už so svojou postavičkou amerického patriota/republikána/idiota tak zžil, že po každom vtipe vybuchujem smiechom).

 

4. Parks and Recreation (3. séria) – 95% (Dve nové tváre seriálu výrazne pomohli. Momentálne prežíva svoj vrchol.)

 

5. The Daily Show – 95% (Jon Stewart a jeho tím reportérov stále pomocou satiry úspešne ukazujú, ako sa veci majú.)

 

6. Dexter (5. séria) – 90% (Patrím k skupine, ktorej sa páčila Julia Stiles a zápletku nepovažujú za kopírovanie 2. série. Na odfláknutý záver však ani ja ospravedlnenie nemám.)

 

7. The Big Bang Theory (4. séria) – 90% (Aj štvrtý rok si drží svoju úroveň a stále baví. Ešte aj postavička Sheldonovej „priateľky“, ku ktorej som sa na konci 3. série staval skepticky, sa ukázala ako výborný ťah.)

 

8. Louie (1. séria) – 90% (Seriál o tom, ako vyzerá humor v tom najdepresívnejšom svete. Louie vo forme podivných poviedok vyrozpráva, ako to v tomto svete chodí.)

 

9. The Big C (1. séria) – 90% (Depresívna zápletka, ktorá hovorí o smutných veciach s ľahkosťou a humorom. V pravej chvíli ale dokáže – ako aj v závere série – poriadne dojať.)

 

10. Conan – 90% (Conan dostal chvalabohu po vyhodení z NBC novú show v  TBS a každý večer ukazuje Jay Lenovi, ktorý sa vopchal do NBC namiesto neho, ako má vyzerať poriadna Late Night Show.)

 

11. Californication (4. séria) – 85% (Hank sa dostal do nového problému, stále chrlí hlášky, ale začína sa zdať, že postavy riešia stále tie isté osobné problémy.)

 

12. The Late Late Show with Craig Ferguson – 85% (Craigova show vyzerá, akoby ani jedna epizóda nemala napísaný scenár. Môže to preto sem tam zaškrípať, väčšinou ide ale o neskutočnú srandu.)

 

13. Modern Family (2. séria) – 80% (Moderná rodinka stále zabáva rovnako kvalitne, ako v prvej sérii.)

 

14. Family Guy (9. séria) – 80% (Kolísavá úroveň epizód je poznať, stále však ide o vtipný seriál, ktorý sa nebojí strieľať si z úplne všetkého.)

 

15. Ugly Americans (1. séria) – 80% (Originalita a neskutočná podivnosť, ktorá je však v jadre prekvapujúco normálna.)

 

16. Cougar Town (2. séria) – 80% (Podivný hrdinovia už druhý rok popíjajú červené víno z obrovských pohárov, kecajú o sprostostiach a riešia problémy, ktoré normálny človek nemá. Ako by som mohol dať menej percent?)

 

17. Weeds (6. séria) – 80% (Botwinovci na úteku začali mnohých nudiť, pretože sa zdalo, že seriál netuší kam smeruje, mňa ale bavia naďalej. A nepredvídateľný záver ukázal aj ďalší smer.)

 

18. The Office (7. séria) – 75% (Seriál je každým rokom o kúsok menej vtipný a tu sa aj dej akosi zasekol. Našťastie sa ku koncu série opäť rozbehol kvôli odchodu Michaela.)

 

19. Futurama (6. séria) – 75% (Počiatočný šok z pochybnej kvality novej Futuramy a desivú otázku, či je vôbec dobré, že vznikajú nové diely, úplne zmietla geniálna epizóda The Late Philip J. Fry. Tu chcem Emmy!)

 

20. South Park (14/15. séria) – 75% (Celkom podarený záver 14. série a – na pár výnimiek – nevydarený začiatok pätnástej. Posledný diel ale riadne vystrašil fanúšikov svojim netradične vážnym záverom.)

 

21. Walking Dead (1. séria) – 70% (Nadšenie zo zombies vystriedala nuda až desivo rýchlo.)

 

22. Glee (2. séria) – 70% (Hudobne sa Glee stále darí, dej je na tom horšie. Deti stále dokola motajú o tom, kto je cool a kto nie a párikuje sa tu každý s každým. Aspoň línia okolo Kurta udržala moju pozornosť.)

 

23. V (2. séria) – 65% (Nie žeby bola táto séria horšia od prvej, ale až tu som si plne uvedomil, ako je V hrozne béčkové. Napriek tomu ma zrušenie seriálu nepotešilo. Už by som to dopozeral.)

 

24. The Event (1. séria) – 65% (Hrozne prekombinovaná zápletka, kde dej bežal a nikto ho nezastavil, aby si divák mohol vypestovať sympatie k postavám. Zrušenie sa ma nedotklo, sám som sériu nedopozeral.)

 

25. Episodes (1. séria) – 65% (Nápad o prznení britských klasík Američanmi je výborný. Len to akosi nefunguje a nebaví tak, ako by človek čakal. Zatiaľ. Uvidíme, čo povie druhá séria.)

 

26. The Simpsons (22. séria) – 65% (Videl som pár náhodných častí série a chcelo sa mi zaplakať, keď som videl, ako je na tom kedysi geniálny seriál. Naozaj to naťahovanie stojí za tie peniaze?)

 

27. How I Met Your Mother (6. séria) – 60% (Z originality bohužiaľ zostal len tuctový sitcom, ktorý iba miestami niečím zažiari. A vlastne ani nezažiari, len jemne blikne.)

 

28. Mr. Sunshine (1. séria) – 60% (Ďalší zrušený seriál, ktorý síce mal zaujímavé bizarné postavičky, no chýbal mu humor. Dosť podstatná vec pri sitcome.)

 

29. American Dad (6. séria) – 60% (Kedysi vtipný projekt, dnes upadajúca nuda. Zopár svetlých momentov sa ale napriek tomu našlo.)

 

30. The Cleveland Show (2. séria) – 60% (Tento Spin-off Family Guya ma jednoducho prestal baviť bez nejakého špecifického dôvodu.)

The Office (US)

 

Bežne som doteraz sledoval počas týždňa nové diely mojich obľúbených seriálov. Od pondelka do nedele sa ich nazbieralo desať, možno viac. Okrem nich si tiež občas zoženiem nejaký nový, mne dovtedy neznámy seriál a vypĺňam si ním chvíľky, keď majú ostatné seriály pauzu. Tak sa raz aj ku mne dostal britský The Office. Seriál som zhliadol pomerne rýchlo a keďže sa mi páčil, zohnal som si aj americkú verziu.

 

A musím povedať, že je teda riadne nedocenená! Odkedy som s ňou totiž začal ja, odsunul som ostatné seriály bokom a zo seriálu, ktorý mal mať účel zabiť čas, sa stal seriál prioritný, jediný. Prečo? Pretože kedykoľvek sa rozhodnem pozrieť  nový diel akéhokoľvek iného seriálu, moje podvedomie mi to nedovolí s tým, že existuje lepšia alternatíva - The Office.

 

Je len veľká škoda, že u nás seriál vôbec nemá také ohlasy, ako by som čakal (a aké má v USA). Väčšina ľudí ho odsudzuje a označuje za vykrádača britskej verzie, čo je podľa mňa smiešne, keďže americká verzia vyznieva oveľa viac ako pocta, než ako vykrádanie. A navyše si myslím, že - a nebojím sa to povedať nahlas - americká The Office je lepšia, než tá britská.

 

V čom je US verzia lepšia?  Je vtipnejšia, ponúka a využíva viac výborných charakterov, má svoj vlastný humor a hlášky (that´s what she said), pekne sa hrá so vzťahmi medzi postavami a nebojí sa dej posúvať stále vpred. V obsadení tiež vyniká. Prakticky jediná vec v ktorej vyhráva britská verzia je Martin Freeman. To však neznamená, že John Krasinski je zlý, práve naopak. Je to ukážkový sympaťák.

 

Pravým dôvodom, prečo píšem tento denníček je ale video, ktoré som dnes objavil na youtube a myslím si, že väčšej pocty tento seriál nemá. Ide o prerobenú pieseň "We didn´t start the fire" s názvom Ryan started the fire, ktorá obsahuje snáď milión odkazov na scény, epizódy, situácie, hlášky a postavy tohto výnimočného seriálu. Tu je odkaz:

http://www.youtube.com/watch?v=JPcuwZlJShE

The Office (US)