Neformálna skupina pomstiteľov nachytá podnikateľa so záľubou v umení, ktorý zavinil smrteľnú dopravnú nehodu a sfalšoval dôkazy. (RTVS)

quido_zidle

Tak to se nepovedlo. Zatímco první díl byl ještě dejme tomu oddechovka, která se s vypnutou hlavou dala skouknout, tak díl druhý byl neskutečná slátanina. Pořád si to drží poměr jeden vtip/díl(+ daších 20 typu "tvl tady jsme se měli asi smát..."), ale u dvojky si scénáristi s Hřebejkem vzali navíc obří šroubovák a tak dlouho děj šroubovali, až strhli závit. Navíc některé scény (např.úplatný znalec srazí chodkyni...) působí jak z amatérského nízkorozpočťáku... Casting (až na Myšičku a Navrátila) se taky "povedl" - Lábus jako miliardář - to už je jako špatný vtip samo o sobě a v prvním díle mafián Rupert, u kterého už jen chybělo aby začal mluvit svou italskočeštinou - no a možná že to by pak bylo opravdu vtipný... ()

adaben

Mám pocit, že to nebylo dokonale vysvětleno, až příliš velká zkratka. Ale Pavel Řezníček se v roli našel a zachytil takového týpka velmi přesně, zejména ve chvílích, kdy ztrácí jistotu. A Myšička udržuje také seriál zajímavým, alespoň zajímavějším než pořád dokola ty seriálové detektivky s patologem, nenaplněnými manželkami nebo s mysteriózními vraždami. ()

mira007

Hřebejkova verze "Podrazu" se skvělým Pavlem Řezníčkem jako sběratelem obrazů, který způsobí dopravní nehodu, z které se dostane pomocí podplaceného soudního znalce. Lepší než první díl, ale furt je to moc tlačený silou a jede to jen tím, že tomu člověk fandí a občas se pousměje u povedených slovních ping pongů. ()

Aniki odpad!

Ještě jednu šanci, kterou jsem ze zvědavosti seriálu dal, jsem si mohl klidně ušetřit. Od prvního odpadního dílu totiž došlo k dalšímu, jakkoliv už vlastně z principu věci nemožnému kvalitativnímu propadu. Ten, kdo se zaklíná výrazivem jako parodie či absurdní komedie, nemá zřejmě všech pět pohromadě. Level detektivní zápletky a její řešení je zde na úrovni vysvětlování podstaty celé problematiky tříletému dítěti, kterému chceme za pomoci jednoduchých pohádek vštípit rozdíl mezi dobrem a zlem. Mezi tvorbou pro dospělé nemá podobná stupidita co pohledávat. Chápu, že se netočí a je třeba platit hypotéky, ale za toto se bude Hřebejk v časech budoucích hóóódně stydět. ()

tba4u

Pokus o český Podraz se hodně, ale hodně nepovedl. Zkratkovité zápletky, které by byly ztuha uvěřitelné i v pohádce, vše jde jak na drátkách, aniž by to někdo dobře vymyslel či naplánoval...ach jo, je to taaaaak blbě napsaný :-(. Scéna s "náhodně" předhozeným obrazem...to jako fakt??! Úplně zbytečný scény (celá sekvence na golfu...to je jako co ??!) A spousta dalších minel. A jako by to nestačilo, všechno pěkně polopatě vysvětlené a ukázané, aby i debil pochopil. Copak v České televizi úplně rezignovali na profesi dramaturga? Tohle přeci nikdo neměl pustit k natáčení. Herci dělají co můžou, za ně je ta jedna hvězda. Ale co tam hrát, když je to o ničem. ()

• Premiéru druhé epizody sledovalo 1,57 milionu diváků starších 15 let, což byl nejlepší výsledek večera a rovněž celého dne. (rublik05)
  • Obraz „Spící lodě“ od Jana Zrzavého, kolem něhož se točí příběh, malíř skutečně namaloval, vypadá však jinak než ten, co použili filmaři. (sator)
  • V čase 00:08:09 můžeme v levém okraji obrazovky zahlédnout kus natáčecí techniky, pravděpodobně mikrofon. (dejv997)