Ochranca

• Česko Ochránce (viac)
Česko, 2021, 10 h 40 min (Minutáž: 60–68 min)

Hudba:

Jiří Hájek

Lukáš Vaculík, Iveta Dušková, Jaroslav Plesl, Pavel Řezníček, Agáta Kryštůfková, Barbora Kodetová, Lucie Ducháčková, Petra Hřebíčková, Jakub Ludvík (viac)

Aleš Pelán je obľúbený učiteľ na strednej škole. Je to ústretový a spravodlivý človek a nie sú mu ľahostajné ani problémy, ktoré sa v rámci školy vyskytnú. Na škole, kde učí, sa prevalí kauza šikany učiteľky, ktorá bude čeliť veľkému mediálnemu záujmu. Aleš sa bude snažiť spor upokojiť nielen v rámci školy, ale aj smerom navonok, pred médiami. Táto iniciatíva ho postupne vyposúva až na ministerstvo školstva, kde mu bude ponúknuté miesto školského ombudsmana. Ako ochranca učiteľov a detí, bude mať za úlohu hlbšie riešiť problematické prípady, ktoré sa v školstve vyskytnú. (RTVS)

Recenzie používateľa fafejt001 k tomuto seriálu (8)

Ochranca (2021)

Při  reprízách  si  člověk  uvědomí  ,  jak  je  to skvělý  seriál  v  čele  s  Vaculíkem  a  Řezníčkem . Výborná   témata  i  herci  v  nich . Ten  poslední  díl   je  vlastně  otevřený  konec  ,  ale  druhá  řada  by  už  nebyla  tak  zajímavá  .  Ale  i  přesto   ,  jako  bývalý  učitel  ,  musím  dát  plný  počet . ()

Slabý kus (2021) (E01)

Tak  latˇka  je  nastavena  opravdu  vysoko  a  to  díky  Vaculíkovi . Ovšem  také  zástupkyně  je  dobrá   mrcha , tedy  zahraná  výborně . Pokud  to  půjde  v  tomto  duchu  dááále  ,  tak  to  vidím  na  seriál  roku . Takových  Pelikánů ,   by  to  chtělo  do  každé  školy ,  tak  deset . Což  je ,   samosebou ,  scifi  ,  takže  naše  školství  je  tam  kde  je  . Jako  seriál  to  bude  zajisté  zajímavé  a  podnětné  ,  hlavně  v  této  době  . ()

Anjelik (2021) (E03)

Ty  piii..o  , sorry ,  ale  síla . Vlastně  chudák  kluk . Matka  po  něm  řve  a  on  zase  tituluje  vulgárně  učitelky  a další  děcka   . Bez  mužského  vzoru  jsou  dnešní   mnozí  kluci  v  háji . Budˇ  budou  takoví  nebo  ti  bezpohlavní , či  jak  to  dneska  je  , ale  kluk  potřebuje  mužský  vzor . Myslím  tím  normálního  otce  ,  strejdu  aj  dědu . Vaculík  se  na  tuhle  roli  skvěle  hodí  , ale  někdy  čumí  jak  puk . Tak  nějak  do  prázdna  jako  trumpeta či  pako . Možná je  to  záměr  .  Jako  je  záměr , že  mne  někdy  zlobí ,  slušně  řečeno  ten  ocmrd , sorry ,   ministra . Hraje  ho  Jarda  Pleslů . Tak  takoví  jsou  , zřejmě  ,  v  politice . Pak  to  tak  vypadá . No  nic  i  přesto  se  těším  na  další  díly , protože  je  to  mimořádný  seriál a  ona  latˇka  je  stále  proklatě  vysoko . ()

Mužská záležitosť (2021) (E04)

No  maličko  slabší  téma  , leč  princ  se  vybarvil . Myslím  Jan  Čenský .  To  jsem  od  něj  nečekal .  To  je  samá  noblesa ,  Missky  a  tak  dáále  a  najednou  -  vy  jste  PÍÍÍ.. No  jak  říkám ,  nááářez . Ale  byl  věrohodný  to  je  jasan .  A  pánský  kočí  si  drží  stále  svou  linii  , tedy  vyšší  level .  Tedy  Řezníček .  Ten  tam  perlíí . Perfekto .  Jen  houštˇ   ,  klucííí . ()

Džungľa pred tabuľou (2021) (E05)

Tak  tohle  bylo  maso . Téma  pro  téměř  všechny  školy  u  nás  a  na  Slovensku   tiež . Segregace  je  ,  jak  je  vidět ,   hloupost   a  trpí   tím  všichni . Já  myslel ,  že  to  natočil  ten  školník  ,  kdo  ví  o  co  jde  ,  ví ,  o  čem  mluvím  a  vono   nee. Všechno  je  jinak.  No  ,   jak  jsem  již  uvedl  -  je  to  maso . Chudáci  učitelé  a  normální  děti  v  těchto  školách . Za  mne  dost  dobrej  díl . ()

Vrabčiak (2021) (E07)

Tak  špatné  to  nebylo , ale  trochu  to  kulhalo . Ovšem  mladá  rebelka  bude ,  asi  ,  nový  objev na  hereckém  poli .  Zahrála  výborně . ()

Ahoj oci (2021) (E08)

Tak  tady  je zaslouženě  plný  počet .  Opravdu  síííla .  UŽ  jen  scény ,   jak  lezl  někdo  na  komín  , atˇ  ten  kluk  nebo  Vaculík  , mi  rozhodně  přišla  hodně  autentická .  Bylo  mi  až  pocitově  podivně . Silné  téma  i  zpracování .  Tady  není  co  vytknout . Plný  počet . A  ta  co  hrála  mámu  ,  Žáčková ,   zahrála  skvěle . ()

Tichá dohoda (2021) (E10)

Tady  není  co  řešit . Důstojné  a  napínavé  završení  celého  seriálu . Vaculík  by  měl  za  výkon  v  tomto  seriálu  dostat  nějakou  cenu  . Výkon  byl  skvělý . V tomto díle zejména   gradoval  jeho  vztah  jak   k  osobnímu  i  profesnímu  životu . Nebo  vlastně  naopak . Chudák  jeho  žena  na  to  doplatila . Té  mi  bylo  nějak  líto . Pokud  bude  i  druhá  řada ,  jakože  asi  jo ,  mohli  by  navázat tam ,  kde  skončili ,   a  dostalo  by  to  novou  dynamiku  a  směr . Langoš  jako  vždy  nezklamal  a  šofér  také . A  milenky  pláčou , jak  by  zazpíval  Mistr . Na  závěr  je  třeba  říci ,  že  se zde  podařil  mimořádný  televizní  počin ,  z  prostředí  školních  lavic  ve  spolupráci  s  bulvárem   a  rúzných  vychcánků , kterých  je  kolem  nás  stále  dost . Prostě  život . ()

Ceny české filmové kritiky ovládla Okupace

Ceny české filmové kritiky ovládla Okupace

05.02.2022

12. Ceny české filmové kritiky - nominace

12. Ceny české filmové kritiky - nominace

04.01.2022

Dnes byly Sdružením české filmové kritiky zveřejněny nominace na výroční Ceny české filmové kritiky za uplynulý rok 2021. Celkem bylo nominováno 16 děl, z nichž nejvíc nominací (celkem 6) získalo… (viac)

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD