V diagnostickém ústavu na severu Čech zabije chovanec vychovatelku. Ministr slibuje rázné řešení a pověřuje školského ombudsmana, aby celou situaci prošetřil přímo na místě. Aleš Pelán (L. Vaculík) se hned první den ve funkci ocitá v prostředí, které je mu cizí. Kde děti nevěří dospělým a dospělí dětem… (Česká televize)

Sa.sa

Drsná epizoda, která ukazuje kdo a jak vlastně "řídí" politiku a politiky... Ano hodně smutná epizoda, hlavně když si člověk uvědomí, že toto se stalo i ve skutečnosti... Jen důvod vraždy vychovatelky a poté uzavření "pasťáku" bylo trochu z jiného důvodu... ()

Dechman

Wau! Po zoznamovačke v prvej epizóde sme dostali kvalitný diel evidentne kvalitného seriálu. Herecké výkony excelentné!!! Všetko funguje ako má, surové, pravdivé a bez príkras. Úplne iný level oproti premiéram iných televizií. Lukáš Vaculík je úplne bezprostredný a úžasne mu všetci asistujú, záverečná scéna je TOP! ()

ABC1

Tento díl zatím nejslabší..demagogicķý, nevěrohodný až směšný. Nejlepší by bylo, kdyby se stal ombudsmanem Řezníček, ten byl skvělý... na rozdíl od Mirka Dušína Vaculíka. ()

Hombre8

Nedalo se čekat nic jiného, že ho hodí do vody bez pomoci a ještě se škodolibostí. Přesto ale vyplaval a zdá se, že seriál o něčem bude. Oproti prvnímu dílu už bez zbytečných hloupostí. ()

Gelaos

Scénář se sice motá kolem velmi tragického tématu, ale jeho průběh je značně kostrbatý a vyústění možná zbytečně vsadilo na "shock-value". Ale cením si syrového vykreslení ústavu a nevděčnosti práce vychovatelů. Finální konfrontace Vaculíka a Plesla naprosto výtečně napsaná a zahraná. Řezníčkův řidič top! ()

adaben

Potěšil Řezníček jako výborně okoukaný typ služebního řidiče mocných pro všechny příležitosti, ale i Fridrich a další, a Plesl s Vaculíkem to v závěrečném dialogu ještě celé pozdvihli. ()

lineker

Po druhém dílu se mne skoro nedostávalo dechu. Dětské pasťáky další z mnoha témat o kterém člověk tak nějak sám o sobě raději nechce nic vědět. Ve Vraždě vychovatelky nám tvůrci pootevřeli řádně zasviněné dveře těchto ústavů a ukázali na problém, který nemá prostě jednoduché řešení. Skvěle vykresleno, Lukáš Vaculík excelentní a závěrečný dialog s Jaroslavem Pleslem mne silně podráždil žaludek. Politika je svinstvo. ()

bratr_jezek

Drsný díl řešící vraždu vychovatelky. realita byla trochu drsnější, seriál alespoň ukazuje slabá místa podobných zařízení. Navíc tu máme dost zajímavý pohled pod poličku ministerstva školství - velmi zajímavá a dobře zahraná postava "poradce" Havlíka (skvělý Plesl) ()