Alexin svadobný deň sa jej rúca priamo pred očami. Jej neurotická matka kontroluje každý jej krok, paranoidný otčim odhaľuje záhadný zločin a jej biologický otec, bohémsky majiteľ tatranského hotela, v ktorom sa svadba odohráva, je zodpovedný za nezvestného ženícha. Chaos využíva sympatický inštruktor lyžovania Petr, ktorý sa za pomoci hotelovej hostky Kláry púšťa do dobrodružnej prípravy toho najkrajšieho rande. (Continental film)

Johny44 odpad!

Ani jednou film nevyvolal úsměv, natož smích. Žádný smích, žádná hvězda. Lambora přirozený, jako lední medvěd v červenci na Václaváku. V Česku neobvyklé časové smyčky, ale ani ty film nezachrání. Dost špatný zvuk, občas jsem Slovákům nerozumněl a to jsem zažil od dětství společný stát. Mladší ročníky budou muset mít tlumočníka. Půl hvězdy možná max za výkon Lenky Krobotové. Šanci by to možná mělo, kdyby to bylo divadelní představení, se skutečným režisérem, s opravdovými hereckými výkony a s minimálně půlkou přepsaného scénáře. Pak by hlediště nezelo prázdnotou, ale v každé řadě by pár diváků bylo. Prostě film, na který si už v životě nevzpomenete. ()

Rumbambule

První třetinu jsem si říkala, bože, to je kravina! Ale pak to do sebe nějak začalo zapadat... A nakonec to zase tak blbý nebylo. Tak 50 %... ()

Daffodils

Tohle je nejlepší československá komedie za dlouhou dobu. Skvělá hudba, kamera i režie. V obsazení hlavně září Anna Fialová, která opět dokazuje, že má obrovský herecký rozsah a je schopná ztvárnit v podstatě jakoukoliv postavu. Ostatní herecké výkony jsou také na vysoké úrovni - nikdo rozhodně nepůsobí jako slabší. Struktura filmu je povedená. Divák vidí události jednoho dne třikrát z pohledu různých postav, ale tyto tři dějové linie nejsou symetrické, což napomáhá výpravě, protože film tak přirozeně vede k vyústění hlavní příběhové linie, a první linie se ukáže spíš jako předznamenávací. Ve filmu je řada kvalitních gagů, ale divák si musí dát pozor, protože se na plátně/obrazovce objeví vždy jen krátce. Proto se rozhodně hodí tento film vidět alespoň dvakrát. Tento film je velice vtipný, ale jeho humor převážně nevychází z dialogu, ale z juxtapozice dialogu a obrazu a z dobře načasovaných doplňujících informací (často pouze obrazových), které začnou být vtipné ve spojení s vědomostmi diváka z předešlých scén (něco jako taková dramatická ironie naruby). Co se příběhu a postav týče, jsou zároveň moderní i nadčasové. Film se dokázal vyhnout stereotypním genderovým klišé a zároveň se nesnaží být přehnaně moderní na úkor příběhu. Tento film celkově působí odpočinkově, ale zároveň je chytrý a originální. Konečně něco nového, za co se opravdu nemusíme stydět. ()