Černá hodinka: Piknik před deštěm

(TV film)
všetky plagáty

Po 12 letech od premiéry legendární inscenace "Srpnové neděle" v Národním divadle hostila jedna z hlavních představitelek Jiřina Šejbalová na své chatě herecké kolegy, aby oslavili její 65. narozeniny a přitom sdíleli jedinečné vzpomínky na tuto neopakovatelnou spolupráci pod režijním vedením Otomara Krejči. Kromě Bohuše Záhorského a Vlasty Fabianové se ke společnosti připojil i autor literární předlohy František Hrubín, divadelní kritik a teoretik Josef Träger a později zavítal také přední herec Národního divadla Eduard Kohout. Vše dokumentoval uznávaný fotograf uměleckých osobností Karel Hájek. Během příjemně stráveného odpoledne došlo nejen nezapomenutelné divadelní zážitky, ale také hostitelské umění Jiřiny Šejbalové dostávající pověsti její populární knihy Vaříme na chatě. (Česká televize)

Marthos

Setkání několika přátel, vskutku mimořádných osobností české kulturní scény, v ryze neformálním prostředí, na chatě herečky Jiřiny Šejbalové, nabízí výjimečnou příležitost zúčastnit se zajímavé diskuze o umění, životě i obyčejných věcech. Atmosféru plnou inteligentního humoru, jiskřivých bonmotů a vzájemného přátelského popichování spoluutváří také ozvěna Trojanovy křídlovky, důvěrně známá všem divákům Hrubínovy Srpnové neděle. Nádherný okamžik! ()

sator

Na chalupě u Bohuše Záhorského a Vlasty Fabianové, byli jejich milými hosty: Eduard Kohout, František Hrubín, Jiřina Šejbalová. Lidské povídání o všem a o ničem s lidmi, kteří si jsou vzájemné blízcí. Černá hodinka: Piknik před deštěm. ()

Karlos80

Poklidná a pohodová seance nejen o vzpomínání s bardy českého divadla a filmu na chatičce v Kamenném přívozu u Prahy. Kdo by odolal takové jistě šmakózní vyuděné rybě od paní Šejbalove. Ohníček, kytara, zpěv, to mi evokovalo táboráky za mých mladých let. Nádherní lidé a krásná pohodová a klidná doba. ()

andrii

Posázavské soaré u kamenného stolu. Vyletněné hovory. Aristokraté své profese. S popelníčkem a příbory. Slunní pražští "kavárenští" na dvoře. Menu oduševnělého švitoření a noblesy vychutnání si pod širým nebem. ()

rivah

Příjemné neformální setkání s legendami naší scény. Škoda, že tam nemohli být všichni, kdo se na vzpomínané inscenaci podíleli. ()