You Make Me Dance

• Južná Kórea 유메이크미댄스
Južná Kórea, 2021, 1 h 54 min (Minutáž: 12–19 min)

Song Shi On (Chu Young Woo) je osamělý vysokoškolský student, který se specializuje na moderní tanec. Zdá se, že život mu v cestě za jeho snem hází jeden karambol za druhým. Jednoho dne ho navštíví Jin Hong Seok (Won Hyung Hoon), který kdysi chtěl být pianistou, ale nakonec skončil jako vymahač dluhů. Když vidí Song Shi Ona tančit, vzpomene si čeho se musel vzdát a rozhodne se mladíkovi dát šanci. (kklepkaa)

Andrea1717

Veľmi pekné, obaja hlavní predstavitelia hrali naozaj dobre. Celý dej sprevádza zvláštna atmosféra očakávania, ostýchavosti aj keď vzájomné city sú zjavné od začiatku, obaja akoby čakajú a obávajú sa prelomiť hranicu, nechávajú to zrieť, čo je typické pre kórejské seriály. Ale ja mám toto zvláštne napätie rada. Veľmi pekné a citlivé. ()

jiri.twist

Čekal jsem trošku více, než jsem dostal, "něco" mi v tomto seriálu chybělo. Každopádně ale příjemné a lehce nadprůměrné, především díky roztomilosti Song Shi On-a. Tentokrát se zaměřím na mírné nedostatky a proč jsem tedy ubíral u jednotlivých hodnocení z dokonalosti ve formě pěti hvězd. Celým seriálem mě provázel mírný chlad, na rozdíl od jiných tanečních projektů. Trošku překotnost děje, někdy naopak, taneční dovednosti byly velmi průměrné, a proto moc záběrů na vlastní "tanec" nebylo. Navíc se natáčelo v době korejské zimy a ty sály byly naprosto nevytopené, když se tam Song pohyboval třeba jen v tričku či mikině a od úst herců šla pára, jak mluvili do prochlazeného prostoru. Takto by museli tanečníci cvičit nabalení do kombinéz, čepic, rukavic, aby jim neztuhly svaly či nedostali nějaký zdrav. problém. Jin Hong Seok, když "zaskakoval" jako model a po úpravách póz už byl fotograf spokojen, přesto se tvářil u focení jak vyoraná myš. A ty polibky byly rybí. Divná postava šéfky vymahačské firmy a chaotické postavení Jina jako zaměstnance v ní, když vlastně původně chtěl odejít. Tak teď si řeknete - tolik výtek a takové hodnocení, ale byly to drobnosti a Korea patří ke gay filmově vyspělým zemím, proto začínám od dokonalosti na rozdíl třeba od některých gay "začátečnických" zemí, kde začínám od nuly a všímám si plusů ... 6676 ()

Petra321

O kdrámach som počula samé chvály, no mám taký pocit, že zatiaľ som nenatrafila na takú, kde by sa uplatňovali všetky tie úžasné reči. You make me dance malo niečo do seba, to musím uznať. Krásne zimné prostredie, krásne tanečné choreografie, krásne pomaly sa vyvíjajúci vzťah. Ale... je tam to ale. Chémia medzi hlavnými postavami bola neprehliadnuteľná a aj napriek snehu a  zime sme mohli vidieť ako to medzi nimi iskrilo. Chlapci zahrali svoje roly skvelo, to sa im musí nechať, lenže niečo mi na tom celom prekážalo. Zdalo sa mi, akoby to príliš naťahovali. Ja viem, že pre kdrámy je niečo také úplne prirodzené a nemyslím si, že problém bol práve v tom. Mrzí ma, že nemôžem dať vyššie hodnotenie, ale keby som tak urobila, nebolo by to úprimné. ()