Zvěsti o démonické posedlosti v malém klášteře podnítí církevní vyšetřování podivného dění mezi jeho jeptiškami. Nespokojený kněz a jeho nováček jsou konfrontováni s pokušením, krveprolitím a krizí víry. Jejich metody selžou a zanechají za sebou hrůzu a trauma. (noelcoward73)

AloeB

Levné drama poněkud fejkově se vydávající za horor s falešným Willemem Dafoem v roli exorcisty, falešným Jimem Broadbentem jako televizním moderátorem z jedné scény, s (naštěstí) falešnou Marthou Issovou v roli sestry Agnes a s poněkud levnější a též víc cool kopií Jamese Gunna. Kromě poněkud wishovského hereckého ansámblu se divák dočká několika vcelku jednoduchých polemik o víře; démona s láskou k syrovým biftekům; události po hlavním vymýtání, které jsem dosud v žádném podobném filmu neviděl, a také civilní perfomanci Seana Gunna. Proč posílat k vymýtání ďábla kněze ve středním věku, který sám v démony nevěří je sice záhadou, ale alespoň mi to připomnělo předmluvu knihy Obecné dějiny ďábla, kde se autor ptá, proč by vlastně satan prováděl strašidelné věci s nemocnými lidmi. Závěrem, film má určitě nějaké klady, ale jinak se lze poměrně jednoduše odpíchnout od místního hodnocení zde na ČSFD. ()

• Ve filmu zazní celkem 17x slovo „fuck“. (noelcoward73)