Slow Horses

• Veľká Británia Slow Horses
Veľká Británia, (2022–2024), 18 h 3 min (Minutáž: 40–53 min)

Tvorcovia:

Will Smith

Predloha:

Mick Herron (kniha)

Gary Oldman, Jack Lowden, Kristin Scott Thomas, Rosalind Eleazar, Saskia Reeves, Christopher Chung, Aimee-Ffion Edwards, Kadiff Kirwan, Freddie Fox (viac)

Táto dôvtipná špionážna dráma sleduje nefunkčný tím agentov MI5 a ich nepríjemného šéfa, známeho Jacksona Lamba, ktorí sa pohybujú v podfukoch špionážneho sveta, aby ochránili Anglicko pred zlovestnými silami. (Apple TV+)

Recenzie používateľa kenkaku k tomuto seriálu (6)

Slow Horses (2022)

No… Na seriál jsem přišel díky rozhovoru Marka Vašuta ve Všechnoparty (září 2022). To jsem ale nevěděl, že mluví o druhé řadě (která byla teprve v postprodukci). Ovocná TV si totiž hodně věří a jsou objednány rovnou 4 řady! Každopádně nejprve k té první: *** Jako celek nic moc. První polovina vyloženě nudná, pak série dostane spád a na konci padne na hubu (díky kopanců do koulí formou retardovaného scénáře (více u jednotlivých epizod). Druhá řada: **** jsem se konečně dočkal toho Vašuta (ještě že je ta holá hlava bezpečně poznat). Buď si na tempo zvykám, nebo tohle je konečně to co jsem od začátku od seriálu čekal. Tak samozřejmě, že mě jisté postavy vytáčí (Ho, Ho, Ho, Holly shit!) a závěr byl (malinko) LOL, ale určitě lepší než minule. Na hodnocení po epizodách tentokrát dlabu. Třetí řada: **** Asi nejlepší řada. I tak je plná otravných (vycpávkových) pasáží a neskutečných idiocií (uvěřitelnost nula). Lamb neskutečně perlí (a jeho nátura konečně dává smysl). Tak za rok ještě jedna řada… Čtvrtá řada: TBD ()

Zlyhanie je nákazlivé (2022) (S01E01)

Tak pokud tohle mělo navnadit se dívat dál, tak nenavnadilo. Začátek je velice slibný (evidentně dynamické scény točit umí), pak se ale začne scénář plácat na místě a z toho co je na obrazovce vidět toho moc nedává smysl (kdo dělá co a proč). Navíc ty bizár postavy “speciálního oddělení”… Herci jsou OK, ale charaktery? Nevidím to slibně. ()

Pracovný pohárik (2022) (S01E02)

Sorry, ale nefunguje to. Hrozně utahané a zbytečně plné “tanečků okolo”, kde se něco naznačuje a ve výsledku nic z toho. No a ten závěr? Jako co? Kam to děj posune? ()

Nevydarená špionáž (2022) (S01E03)

No konečně se věci pohnuly a dávají smysl. První epizoda co utekla tak rychle, že jsem nezačal nudit. ()

Návštevné hodiny (2022) (S01E04)

Ano, konečně seriál plní svou roli. Toto jsem čekal od první epizody. ()

Fiasko (2022) (S01E05)

Konečně se seriál dostal do bodu, kdy děj nemá hluchá místa. Má to hlavu a patu a je to konečně “o něčem”. Co fakt nechápu, je proč to muselo trvat 5 epizod z 6ti. ()